Son dakika App Store haberleri, App Store son dakika, son dakika App Store

Son Dakika App Store Haberleri

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Sağlıyor
  26 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Desteği Sağlıyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine verilen her ay 22 binişlik ulaşım desteğinden bugüne kadar 146 bin 516 kişi yararlandı. Genç Gaziantep uygulaması üzerinden öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt veriliyor.

 • Google Play Store'da Anatsa Trojanı Tespit Edildi
  25 Şub Google Play Store'da Anatsa Trojanı Tespit Edildi

  Mobil sektörün gelişimi ile kullanıcı güvenliğini tehdit eden kötü amaçlı yazılımların sayısında büyük bir artış yaşandı. Google Play Store'da beş Android uygulamasında Anatsa adlı bir trojan tespit edildi. Uzmanlar bu yazılımların vakit kaybetmeden kaldırılmasını öneriyor.

 • Microsoft, Age of Empires serisini genişletiyor
  25 Şub Microsoft, Age of Empires serisini genişletiyor

  Microsoft, Age of Empires serisinde önemli genişlemeler yapacağını duyurdu. Şirket, yeni bir Age of Empires oyunu ve Age of Empires Mobile ile seriyi mobil dünyaya taşıyacağını açıkladı. Age of Empires Mobile, 2024'te çıkacak ve oyuncuları çevrim içi savaşlar, tarihi kahramanlar ve zindan keşifleriyle buluşturacak.

 • Meta ve Microsoft, Apple'a Karşı İttifak Oluşturdu
  21 Şub Meta ve Microsoft, Apple'a Karşı İttifak Oluşturdu

  Meta ve Microsoft, Apple'ın yeni Avrupa Birliği düzenlemelerine uyum göstermediğini öne sürerek şirket üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor. Apple, iOS platformunu diğer şirketlerin kullanımına daha fazla açmak zorunda kalmıştı ancak Meta ve Microsoft, Apple'ın rekabet kanunlarını çiğnemeye devam ettiğini iddia ediyor. Apple, yüksek komisyon oranları ve kısıtlı hareket alanı nedeniyle eleştiriliyor. Meta ve Microsoft ise AB düzenlemelerinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyor.

 • Apple, yenilenmiş M3 MacBook Pro modellerini ABD'de satışa sunuyor
  21 Şub Apple, yenilenmiş M3 MacBook Pro modellerini ABD'de satışa sunuyor

  Apple, yenilenmiş M3 MacBook Pro modellerini ABD'de satışa sunmasıyla, Macbook tutkunları için heyecan verici bir fırsat doğdu. Yenilenmiş Ürün Mağazası'nda M3 MacBook Pro'nun yanı sıra yüksek kaliteli versiyonları da bulunuyor. Yeni M3 serisi, daha geniş bir seçenek yelpazesi sunarken, daha yüksek grafik performansı ve daha hızlı işlem gücü sağlıyor. Fiyatlar da sıfır modellere göre oldukça cazip. Yenilenmiş ürünler, titiz bir yenileme sürecinden geçerek güvenilir ve uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor.

 • App Store'da Yayınlanan Sahte Kripto Cüzdan Uygulaması Tepki Çekiyor
  20 Şub App Store'da Yayınlanan Sahte Kripto Cüzdan Uygulaması Tepki Çekiyor

  Apple, App Store'da yayınlanan sahte uygulamalar nedeniyle eleştirilerin odağında. Son olarak bir kripto para uygulamasına izin veren şirket, pek çok kişinin dolandırılmasına neden oldu. Sahte kripto cüzdan uygulaması Rabby Wallet, App Store'da yayınlanarak kullanıcıları dolandırdı. Apple'ın bu sahte uygulamaları bilerek onaydan geçirdiği iddia ediliyor.

 • Dikkat!.. Telefonlardaki tehlike... POPÜLER UYGULAMALAR HAKKINIZDAKİ HERŞEYİ TOPLUYOR!..
  14 Şub Dikkat!.. Telefonlardaki tehlike... POPÜLER UYGULAMALAR HAKKINIZDAKİ HERŞEYİ TOPLUYOR!..

  Kullanıcı verilerini en çok paylaşan sosyal medya uygulamalarına ve bu verilerin toplanmasını nasıl engelleyebileceğinize yakından bakıyoruz.

 • Apple, iOS 17.4 için beta 2 güncellemesini yayınladı
  08 Şub Apple, iOS 17.4 için beta 2 güncellemesini yayınladı

  iOS 17.4 Beta 2 ve iPadOS 17.4 güncellemesi yayınlandı. Peki iOS 17.4 beta 2 güncellemesi hangi özellikleri ile karşımıza çıkıyor?

 • Apple, Avrupa Birliği'nde App Store Dışında Uygulama Mağazalarına İzin Vermek Zorunda Kalacak
  26 Oca Apple, Avrupa Birliği'nde App Store Dışında Uygulama Mağazalarına İzin Vermek Zorunda Kalacak

  Avrupa Birliği'nin Dijital Pazarlar Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte Apple, AB'de satacağı cihazlarda App Store dışında da uygulama mağazaları yüklenebilmesine izin vermek zorunda kalacak. Şu anda iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarına yalnızca App Store'dan uygulama yükleyebiliyor. Apple bunun kullanıcıların güvenliğini sağlamak için gerekli olduğunu savunuyordu. Ancak bu durum, uygulama geliştiricilerini App Store'u kullanmak ve Apple'a yüzde 30'lara varan komisyonlar ödemek zorunda bıraktığı için eleştirilere yol açıyordu. Yeni yasayla birlikte Avrupa Birliği'ndeki kullanıcılar, Fortnite gibi popüler oyunları başka bir uygulama mağazasından indirebilecekler. Avrupa Birliği'nin Dijital Pazarlar yasası, büyük şirketlerin tekel oluşturmasını önlemeyi ve daha adil bir piyasa oluşturmayı hedefliyor.

 • Apple, Rusya'da anti-tekel yasasını ihlal ettiği için 1,2 milyar ruble ceza ödedi
  22 Oca Apple, Rusya'da anti-tekel yasasını ihlal ettiği için 1,2 milyar ruble ceza ödedi

  Rusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS), Apple'ın anti-tekel mevzuatına aykırı davrandığını tespit etti ve şirkete 1,2 milyar ruble para cezası verildi. Apple, iOS uygulama geliştiricilerinin müşterilere yönelik kısıtlamalar getirdiği ve App Store dışındaki satın alma işlemleri için ödeme yapma olasılığı konusunda bilgilendirmelerin yasaklandığı gerekçesiyle cezayı ödedi.

 • TikTok Çocuklar İçin Tehlikeli mi?
  20 Oca TikTok Çocuklar İçin Tehlikeli mi?

  TikTok son yıllarda çocuklara yönelik içerikleriyle tartışma konusu haline geldi. ABD'nin Iowa eyaleti, TikTok'a karşı yeni bir dava açtı ve şirketin çocukları yanlış yönlendirdiği iddia edildi. TikTok'un eleştirel yorumları gizlemesi ve içerik filtreleme özelliğinin yetersiz olduğu belirtildi. TikTok'a yönelik içerik endişeleri farklı ABD eyaletlerinde de tartışma konusu haline gelmiş durumda.

 • Uzaydaki İlk Türk! 2024 Togg T10X, Galaxy S24 ve iOS 17.3
  19 Oca Uzaydaki İlk Türk! 2024 Togg T10X, Galaxy S24 ve iOS 17.3

  Teknoloji Muhabbeti video serisinde SDN Kurucusu Hakkı Alkan ve Genel Yayın Yönetmeni Tolga Cem Küçükyılmaz, uzaydaki ilk Türk, Togg T10X, Galaxy S24 ve iOS 17.3 gibi teknoloji haberlerini yorumladılar.

 • iPhone ve MacBook'ları etkileyen güvenlik açığı
  19 Oca iPhone ve MacBook'ları etkileyen güvenlik açığı

  Apple'ın ürettiği iPhone ve MacBook modellerini etkileyen LeftoverLocals adlı güvenlik açığı, AMD ve Qualcomm işlemcilerini de etkisi altına aldı. Bu açık, bilgisayar korsanlarının kişisel bilgileri ele geçirmesine olanak sağlıyor. Apple, güvenlik açığının farkında olup bazı cihazlar için güncelleme yayınlamış olsa da iPhone 12 Pro, iPad'ler ve M2 MacBook Air hala savunmasız durumda. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda iOS'larda keşfedilen başka bir güvenlik açığı da cihazların tam kontrolünün ele geçirilmesi ve kullanıcı verilerinin çalınma riskini barındırıyor.

 • ABD Apple App Store için alternatif ödeme dönemi
  18 Oca ABD Apple App Store için alternatif ödeme dönemi

  Apple ile Epic Games arasındaki üçüncü taraf ödeme davası sonucunda App Store bünyesinde bulunan uygulamalar için alternatif ödeme sistemi kullanımı önü açıldı. Ancak bu değişiklikte bazı kritik detaylar bulunuyor.

 • Apple, Avrupa Birliği kurallarına uygun App Store hazırlığında
  17 Oca Apple, Avrupa Birliği kurallarına uygun App Store hazırlığında

  Apple ile Avrupa Birliği arasında yaşanan sorunlar sonucunda Apple, Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası'nın zorunluluklarına uygun olarak App Store'u yeniden tasarlamaya hazırlanıyor. DMA'ya göre Apple'ın yasağa uğramaması için iPhone'da App Store dışında uygulama mağazalarına izin vermesi gerekiyor. Apple, Avrupa'ya özel App Store uygulaması sunarak bu gerekliliği yerine getirmeyi planlıyor.

 • Android – iOS WhatsApp taşıma nasıl yapılır?
  16 Oca Android – iOS WhatsApp taşıma nasıl yapılır?

  WhatsApp'ı yeni telefonunuza taşımak için Android - iOS arasında kullanabileceğiniz yöntemleri araştırdık. Android'den iOS'a taşımak için iOS'e Taşı uygulamasını kullanabilirsiniz. iOS'tan Android'e taşımak için ise iCareFone Transfer uygulamasını kullanabilirsiniz.

 • Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!
  11 Oca Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!

  Videolar, telefon ve bilgisayarlarımızda en fazla yer kaplayan medya türüdür. Telefon ve bilgisayar hafızasında yer açmak için video boyutu küçültmek iyi bir seçenektir. Bu yazımızda PC, Mac, iPhone ve Android telefonlar için videonun kalitesini düşürmeden video sıkıştırma işlemini anlatacağız.

 • Apple Vision Pro 2 Şubat'ta Amerika'da Satışa Sunulacak
  09 Oca Apple Vision Pro 2 Şubat'ta Amerika'da Satışa Sunulacak

  Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, 2 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulacak. Cihaz için ön siparişler ise 19 Ocak'ta başlayacak. Vision Pro'nun Türkiye'ye geleceği ise henüz bilinmiyor.

 • iPhone'da batarya sağlığı için yapmanız gereken ayarlar
  07 Oca iPhone'da batarya sağlığı için yapmanız gereken ayarlar

  Her gün kullandığınız iPhone'unuzun performansını ve pil ömrünü uzun süre korumanın yolları, doğru ayarlar ve alışkanlıklarla mümkün olabilir. İşte iPhone'da batarya sağlığı için yapmanız gereken ayarlar: Düşük Güç Modu seçeneği, otomatik parlaklık ayarı, uygulama bildirimleri ve arka plan güncellemelerinin sınırlanması, düzenli güncellemelerin kontrol edilmesi, aşırı sıcak veya soğuk ortamlardan korunma, optimize edilmiş şarj seçeneğinin etkinleştirilmesi, gece modu veya kullanım süresi sınırlamalarının uygulanması.

 • Ekşi Sözlük Uygulaması Engellendi
  04 Oca Ekşi Sözlük Uygulaması Engellendi

  Ekşi Sözlük'ün App Store ve Google Play'deki uygulamalarına engelleme kararı çıktı. Gerekçe olarak 'milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması' gösterildi. Apple, bu kararın ardından App Store'daki uygulamayı kaldırdı. Ekşi Sözlük, alan adı sorunları yaşadığı için mobil uygulamasına çözüm bulamadı.

 • Honor of Kings Türkiye'ye geliyor!
  04 Oca Honor of Kings Türkiye'ye geliyor!

  Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunu Honor of Kings, mobil cihazlar için Çin ve Brezilya'nın ardından Türkiye'ye geliyor. Ön kayıtları şu anda açık olan Honor of Kings, lansman sürecine özel ön kayıt yaptıran oyuncularına çeşitli hediyeler veriyor.

 • Microsoft, Edge için Yapay Zeka Tarayıcısı adını kullanmaya başladı
  04 Oca Microsoft, Edge için Yapay Zeka Tarayıcısı adını kullanmaya başladı

  Microsoft, Edge internet tarayıcısını yeniden markalandırarak ona 'Microsoft Edge: AI Tarayıcı' adını veriyor. Bu değişiklik, yapay zeka trendinin habercisi olabilir ve diğer şirketlerin de ürünlerine yapay zeka ismini eklemesine yol açabilir. Mobil uygulama mağazalarında da bu yeni ad kullanılıyor ve uygulama yapay zeka destekli özelliklerini vurguluyor.

 • Microsoft Copilot, App Store'da kullanıma sunuldu
  30 Ara Microsoft Copilot, App Store'da kullanıma sunuldu

  Microsoft, geçtiğimiz aylarda tanıttığı Copilot platformu için çalışmalarını hızlandırdı ve Aralık ayının dördüncü haftasında Android için kullanıma sunduğu uygulamasını şimdi de App Store'da kullanıcıların hizmetine sundu. Microsoft Copilot, OpenAI tarafından geliştirilen en güncel yapay zeka dil modeli olan GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile çalışıyor. Uygulama, kullanıcılara e-posta taslağı hazırlama, iş özgeçmişini güncelleme gibi birçok işlemi yapma imkanı sunuyor. Ayrıca görüntü oluşturma özelliği sayesinde kullanıcılar, DALL-E altyapısına erişerek yapay zeka destekli görüntü oluşturabiliyorlar.

 • Apple, büyük haber yayıncılarıyla yapay zeka anlaşmaları yapmayı planlıyor
  24 Ara Apple, büyük haber yayıncılarıyla yapay zeka anlaşmaları yapmayı planlıyor

  Apple, ChatGPT ve Google Bard gibi yapay zeka araçlarının ilerlemelerini yakalamak için büyük haber yayıncılarıyla uzun süreli anlaşmalar yapmak üzere görüşmeler yürütüyor. Apple, kendi yapay zeka modelini eğitmek için LLM'ler kullanmayı hedefliyor ve yayıncıların içerik arşivlerine erişim sağlamayı amaçlıyor. Görüşmelerin sonucu belirsiz olsa da, Apple'ın yapay zeka yeteneklerini geliştirmek için önemli adımlar attığı görülüyor.

 • Discord, Opera GX kullanıcılarına bedava Nitro fırsatı sunuyor
  20 Ara Discord, Opera GX kullanıcılarına bedava Nitro fırsatı sunuyor

  Discord, Opera GX kullanıcılarına ücretsiz olarak Nitro aboneliği hediye ediyor. Nitro aboneliği, kullanıcılara hareketli avatar ve arka plan, daha büyük dosya paylaşımı gibi avantajlar sunuyor. Kampanyadan yararlanmak için Opera GX tarayıcısını indirip, Discord'a yönlendirilen sayfada ödeme yapmanız gerekiyor.

 • Lords Mobile ve Shrek İş Birliği
  20 Ara Lords Mobile ve Shrek İş Birliği

  IGG'nin geliştirdiği Lords Mobile oyunu, dünyanın en popüler film serilerinden Shrek ile iş birliği yaparak oyunun evrenine özel etkinliklerle Shrek karakterlerini dahil ediyor. Oyuncular, Shrek'in Macerası etkinliği ve diğer etkinliklerle ödüller kazanma şansına sahip olacaklar.

 • Apple, App Store için koşullu indirim sunan abonelik sistemi duyurdu
  17 Ara Apple, App Store için koşullu indirim sunan abonelik sistemi duyurdu

  Apple, App Store üzerinde uygulama aboneliği sunan geliştiricilere yeni bir indirim imkanı sunacak. Deneme aşamasında olan bu özellik, farklı indirim fırsatlarının önünü açabilir.

 • WhatsApp'a Mesaj Sabitleme Özelliği Eklendi
  13 Ara WhatsApp'a Mesaj Sabitleme Özelliği Eklendi

  WhatsApp, kullanıcı deneyimini yükseltmeyi amaçlayan yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak Mesaj Sabitleme özelliği kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, önemli mesajları sohbetin en üstünde sabitleyerek kolay erişim sağlayabilecekler.

 • 2023 App Store En Popüler Uygulamalar ve Oyunlar
  13 Ara 2023 App Store En Popüler Uygulamalar ve Oyunlar

  Apple, 2023 yılının en popüler uygulama ve oyunlarını açıkladı. Instagram'ın Threads uygulaması dikkat çekici bir başarı elde etti. App Store, dünyanın en güvenli ve en canlı uygulama pazarı olarak öne çıkıyor.

 • Little Nightmares mobil fiyatı
  12 Ara Little Nightmares mobil fiyatı

  Little Nightmares, Android ve iOS platformlarında farklı fiyatlarla satışa sunuldu. App Store'da 199,99 TL'ye satılırken, Play Store'da ise 24,99 TL'ye sunuluyor.

 • iOS 17.2 Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler
  12 Ara iOS 17.2 Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler

  iPhone telefonlar için merakla beklenen iOS 17.2 sürümü en sonunda yayınlandı. 1,3 GB boyutuyla gelen güncelleme destekleyen iPhone'lara birçok yenilik sunuyor. Günlük uygulamasına kavuşan iPhone'lar bunun yanında yeni özelliklerle tanışıyor. İşte iOS 17.2 sürümünün getirileri.

 • TikTok'ta Uygulama İçi Harcamalar Rekor Kırdı
  12 Ara TikTok'ta Uygulama İçi Harcamalar Rekor Kırdı

  TikTok, son yıllarda kullanıcı sayısını artırarak uygulama içi harcamalarını da artırdı. Yayınlanan rapora göre, 2023 yılında TikTok'ta 3,8 milyar dolar uygulama içi harcama yapıldı. Bu rakam, önceki yıla göre yüzde 15 artış gösterdi.

 • WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşmasına izin verecek
  05 Ara WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşmasına izin verecek

  WhatsApp, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşmasına olanak sağlayacak. Ancak bu özellik 2GB ile sınırlı olacak.

 • OMÜ'den geliştirilen mobil uygulama bebeklerde serebral palsi hastalığında erken tanı imkanı sağlıyor
  04 Ara OMÜ'den geliştirilen mobil uygulama bebeklerde serebral palsi hastalığında erken tanı imkanı sağlıyor

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde geliştirilen ADA isimli mobil uygulama, yapay zeka desteğiyle bebeklerde serebral palsi hastalığının erken tanısını sağlayarak tedavi sürecini hızlandırıyor. Uygulama, yenidoğanların hareketlerini analiz ederek serebral palsi riskini değerlendiriyor ve elde edilen verileri ailelere ve hekimlere raporluyor. Geliştirilen uygulama sayesinde bebeklerin erken tedavi ve rehabilitasyonla yaşam kaliteleri artırılıyor.

 • Apple, Watch Series 9 (Product) Red'i duyurdu
  02 Ara Apple, Watch Series 9 (Product) Red'i duyurdu

  Apple, dünya AIDS Günü'ne denk gelen Watch Series 9 (Product) Red renk seçeneğini duyurdu. Yeni model, diğer Watch Series 9 modellerinden sadece renk farkıyla karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar Apple ürünlerinin Product Red versiyonunu satın aldığında Apple'ın Global Fund'a HIV/AIDS ve COVID-19 için bağış yaptığını belirtelim. Yeni modelin özellikleri ve fiyatı da açıklandı.

 • Teknoloji Muhabbeti 6. Bölüm: Apple'dan AB'ye dava! Xiaomi rekor kırdı! Tesla'ya zam!
  25 Kas Teknoloji Muhabbeti 6. Bölüm: Apple'dan AB'ye dava! Xiaomi rekor kırdı! Tesla'ya zam!

  Exxen'in fiyatları arttı, Apple AB'ye dava açtı, Apple Vision Pro ve MacBook'lar hakkında bilgiler, OpenAI ve Steam'den haberler, Türkiye'deki internet fiyatları, Nvidia ve Intel'den güncellemeler, Google ve Gmail'den duyurular, Nissan ve Audi'den kararlar, Xiaomi ve Asus'tan yeni ürünler, Binance ve Microsoft'tan atamalar, Tesla ve elektrikli otomobiller hakkında gelişmeler, Instagram ve WhatsApp'tan özellik güncellemeleri, Soukos'un durumu, iPhone 16 hakkında sızıntılar ve Bakan Uraloğlu'nun açıklamaları.

 • iOS 17.2 ile gelecek 5 özellik
  25 Kas iOS 17.2 ile gelecek 5 özellik

  Apple, iPhone'ların işletim sistemi iOS'u geliştirmeye devam ediyor. iOS 17.2 güncellemesi ile birlikte Günlük uygulaması, özelleştirilebilen Eylem Düğmesi, Apple Music'te ortak çalma listeleri, iMessage için iletişim anahtarı doğrulaması ve App Store'da filtreleme seçenekleri gibi 5 yeni özellik sunacak.

 • MSB: Son bir haftada 59 terörist etkisiz hale getirildi
  23 Kas MSB: Son bir haftada 59 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, 59'u son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar 1927 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

 • MSB: 'Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 59'u son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar bin 927 terörist etkisiz hale getirilmiştir.
  23 Kas MSB: "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 59'u son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar bin 927 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

  MSB: "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 59'u son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar bin 927 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

 • MSB: 'Gazze için bugüne kadar Hava Kuvvetlerimize ait 11 uçakla 208 ton insani yardım malzemesi ve 5 ton tıbbi malzeme bölgeye sevk edilmiştir.'
  23 Kas MSB: "Gazze için bugüne kadar Hava Kuvvetlerimize ait 11 uçakla 208 ton insani yardım malzemesi ve 5 ton tıbbi malzeme bölgeye sevk edilmiştir."

  MSB: "Gazze için bugüne kadar Hava Kuvvetlerimize ait 11 uçakla 208 ton insani yardım malzemesi ve 5 ton tıbbi malzeme bölgeye sevk edilmiştir.

 • Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi Mobil Uygulamalar
  22 Kas Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi Mobil Uygulamalar

  Akıllı telefonlar, günlük yaşantının önemli bir parçası haline geldi. Bu içeriğimizde, telefonunuzda hayatınızı kolaylaştıracak 5 mobil uygulama önerdik. ChatGPT, Notion, Duolingo, Canva ve PhotoMath gibi uygulamalarla işlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

 • Apple, Avrupa Birliği'nin App Store Kararlarına Karşı Dava Açtı
  21 Kas Apple, Avrupa Birliği'nin App Store Kararlarına Karşı Dava Açtı

  Apple, Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası'nın bazı zorunluluklarına uymak istemeyerek App Store kararlarına karşı dava açtı. DMA'ya göre Apple'ın iPhone'da App Store dışında uygulama mağazalarına izin vermesi gerekiyor. Ayrıca şirketin App Store'daki ödemelerden yüzde 30 gibi komisyonlar alması da DMA tarafından doğru karşılanmıyor.

 • Microsoft, iPhone ve iPad için Windows uygulaması yayınladı
  17 Kas Microsoft, iPhone ve iPad için Windows uygulaması yayınladı

  Microsoft'un Ignite etkinliğinde duyurulan yeni ürünler arasında, iPhone ve iPad dahil olmak üzere herhangi bir cihazı bulut üzerinden Windows cihazına dönüştürebilen bir uygulama yer alıyor. Windows uygulaması sayesinde kullanıcılar, Azure Sanal Masaüstü, Windows ve Windows 365 bulut bilgisayar sistemlerine erişebilecekler. Uygulama, birden fazla monitör desteği, özel ekran çözünürlükleri ve aygıt yönlendirme desteği gibi özellikler sunuyor. Şu anda önizlemeye açık olan uygulama, yakında bireysel hesaplar için de erişime açılacak ve ücretsiz olarak sunulacak.

 • Telegram, Apple Vision Pro için yeni bir uygulama sunacak
  15 Kas Telegram, Apple Vision Pro için yeni bir uygulama sunacak

  Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, Apple Vision Pro sahipleri için yeni bir VisionOS uygulamasıyla erişilebileceğini duyurdu. Uygulama, VisionOS tasarım yönergelerine uygun olarak tasarlanmış ve kullanıcılara derinlik hissi sağlayacak şekilde yarı saydam bir arayüze sahip olacak. Ayrıca, uygulama içinde medya, sesli mesajlar ve Hikayeler gibi tüm özellikler bulunacak. Telegram'ın VisionOS uygulamasının 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 • iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya!
  14 Kas iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya!

  iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max karşı karşıya! Bakalım iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max arasındaki farklar neler?

 • Microsoft Windows 10 Mobile App Store Kapatıldı
  13 Kas Microsoft Windows 10 Mobile App Store Kapatıldı

  Microsoft, Windows 10 Mobile App Store'u sessiz sedasız şekilde kapattı. Kullanıcılar, App Store'un ana sayfası, uygulama sayfaları ve uygulama ayrıntıları gibi önemli bölümlerinin artık yüklenmediğini dile getirdi. Microsoft aslında 2019'un Aralık ayında Windows 10 Mobile için resmi desteğini sona erdirmişti. Ancak bu, cihazların güncelleme almayacağı anlamına geliyordu. App Store bir süre daha çalışmaya devam etse de, Microsoft'un mobil hizmetlerini tamamen geri çektiği görülüyor.

 • Apple, iOS 17.2 ile sideloading testlerine başladı
  12 Kas Apple, iOS 17.2 ile sideloading testlerine başladı

  Apple, Avrupa Birliği'nin yeni düzenlemelerine uyum sağlamak için iOS 17.2 beta sürümünde sideloading (yandan yükleme) testlerine başladı. Bu değişiklik, kullanıcıların iPhone'lara üçüncü taraf mağazalardan uygulama yükleyebilmesine olanak tanıyacak.

 • Stray Oyunu Mac için Çıkış Yaptı
  09 Kas Stray Oyunu Mac için Çıkış Yaptı

  Stray oyunu, Mac bilgisayarlar için piyasaya sürüldü. Kedi simülasyonu olan oyun, duvarlarla çevrili şehirden kurtulma amacını taşıyor. Oyun, yalnızca Apple Silicon işlemcisine sahip Mac'lerde oynanabiliyor.

 • Kaspersky, 2023 yılında oyuncuları hedefleyen siber tehditlerdeki artışı açıkladı
  08 Kas Kaspersky, 2023 yılında oyuncuları hedefleyen siber tehditlerdeki artışı açıkladı

  Kaspersky tarafından yapılan kapsamlı araştırmaya göre şu anda dünya nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan küresel oyun topluluğu, siber suçlular tarafından giderek daha fazla tehdit altına alınıyor.

 • WhatsApp için yeni Mac uygulaması App Store'a geldi!
  08 Kas WhatsApp için yeni Mac uygulaması App Store'a geldi!

  Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, Mac bilgisayarlar için özel olarak tasarlanan yeni bir uygulamayı App Store'da kullanıma sundu. Yeni uygulama, grup sesli ve görüntülü aramalar gibi iPhone'da bulunan özelliklere sahip olmasının yanı sıra daha hızlı çalışması ve pil ömründen tasarruf etmesiyle dikkat çekiyor.

 • Epic Games, Google'a karşı antitröst davası açtı
  07 Kas Epic Games, Google'a karşı antitröst davası açtı

  ABD merkezli video oyunu yapım ve geliştirme şirketi Epic Games, Google'ın uygulama içi ödemeler nedeniyle yüzde 30'a kadar komisyon talep etmesi üzerine antitröst davası açtı. Davada Epic Games, Google'ı rekabeti caydırmakla suçlarken, Google ise makul bir ücret talep ettiğini savunuyor. Epic Games'in bu davayı kazanması durumunda, Android'de uygulama içi satın almalardan alınan ücretlerde değişiklik yapılabilir ve kullanıcılar Google mağazasını atlamak için alternatif yollar bulabilir.

 • Yenilenmiş iPod Modelleri Kapış Kapış Satıldı
  06 Kas Yenilenmiş iPod Modelleri Kapış Kapış Satıldı

  16 yıllık yenilenmiş iPod modelleri, sıfırından daha pahalıya satıldı. Eski bir Apple ürünleri tedarikçisi, iPod'ları yenileyerek nostalji yapmak ve kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin ilgisini çekti. Ürünler hızla tükendi.

 • Apple'ın 2023 dördüncü çeyrek geliri düşüş yaşadı
  03 Kas Apple'ın 2023 dördüncü çeyrek geliri düşüş yaşadı

  Apple, 2023 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin gelir raporunu açıkladı. Şirketin gelirleri dört çeyrek boyunca düşüş yaşadı. Mac ve iPad satışlarının azalması bu düşüşte etkili oldu. Ancak iPhone ve Hizmetler kategorilerinde artış yaşandı.

 • Apple, Scary Fast etkinliğiyle yeni ürünlerini tanıtıyor
  31 Eki Apple, Scary Fast etkinliğiyle yeni ürünlerini tanıtıyor

  Teknoloji devi Apple, Türkiye saatiyle gece 03:00'te düzenleyeceği Scary Fast etkinliği ile bir dizi yeni ürününü tanıtacak. Apple Store'un kapanmasıyla başlayan etkinlik, yeni MacBook'lar ve M3 işlemcili ürünlerin tanıtımıyla devam ediyor.

 • NN Hayat ve Emeklilik Müşterileri Devlet Katkısı Avantajından Yararlanıyor
  30 Eki NN Hayat ve Emeklilik Müşterileri Devlet Katkısı Avantajından Yararlanıyor

  NN Hayat ve Emeklilik müşterileri, yapılan kampanyalara katılarak birikimlerini artırırken, aynı zamanda yüzde 30 devlet katkısı avantajından da faydalanıyor. NN Hayat ve Emeklilik, BES'in Devlet Katkısı avantajının üst limitten hak edilmesi için düzenlediği kampanyalarla farkındalık sağlıyor. Ayrıca belli bir tutarın üzerinde birikimi olan müşterilere çeşitli hizmetler indirimli veya ücretsiz olarak sunuluyor. Bireysel Emeklilik Sistemi, NN Hayat ve Emeklilik'in danışmanlığında ve geniş seçeneklere sahip yatırım fonlarında işlem görerek değerleniyor.

 • Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi
  27 Eki Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi

  Instagram, belirli bir mod için Snapchat'e benzer bir ekran görüntüsü bildirimi özelliğini hayata geçirdi. Kaybolan mesajlar modunda bir ekran görüntüsü alındığında, kullanıcılar bilgilendiriliyor. Ancak, diğer modlarda ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar bilgilendirilmiyor. Haberde ayrıca ekran görüntüsü almanın farklı yöntemleri ve gizlilik önlemleri de anlatılıyor.

 • Cumhuriyet tarihinde müzik: Apple'dan Türkiye'nin 100. yılına özel paylaşım!
  26 Eki Cumhuriyet tarihinde müzik: Apple'dan Türkiye'nin 100. yılına özel paylaşım!

  Apple, Türkiye'nin 100. yılını kutlamak için Türkiye'de müziğin 100 yılını konuşacağımız Today at Apple etkinliklerini duyurdu.

 • Togg Trugo İstasyonlarında 29 Ekim'de Ücretsiz Şarj Kampanyası
  26 Eki Togg Trugo İstasyonlarında 29 Ekim'de Ücretsiz Şarj Kampanyası

  Togg, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak 29 Ekim'de Togg Trugo istasyonlarında ücretsiz şarj hakkı sunuyor. Kullanıcılar, Trumore uygulamasını indirerek ve belirli adımları takip ederek ücretsiz şarj hakkına sahip olabilirler.

 • Apple, macOS 14 Sonoma'yı piyasaya sürdü
  16 Eki Apple, macOS 14 Sonoma'yı piyasaya sürdü

  Apple, geçtiğimiz ay macOS'un en yeni sürümü olan macOS 14'ü (Sonoma) piyasaya sürdü. Yeni macOS, widget'lar, oyun modu, FaceTime animasyonları gibi birçok yenilik sunuyor. Ayrıca Touch ID entegrasyonu ve hareketli duvar kağıtları da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Sonoma paketini Yazılım Güncelleme özelliği üzerinden veya Mac App Store'dan indirebilirsiniz.

 • Apple, Genshin Impact Oyununu Yüzde 30 Komisyondan Kaçarken Yakaladı
  10 Eki Apple, Genshin Impact Oyununu Yüzde 30 Komisyondan Kaçarken Yakaladı

  Apple'ın uzun süredir tartışılan ve Epic Games ile davalık olduğu App Store yüzde 30 komisyon politikasını bir oyun daha delmeye çalıştı. Çinli mobil oyun stüdyosu miHoYo'nun geliştirdiği Genshin Impact, komisyonu atlatmaya çalışırken Apple tarafından yakalandı. Bu durum, iki firma arasındaki ilişkiyi etkileyebilir.

 • Elon Musk, Twitter'ı X Premium ile genişletiyor
  06 Eki Elon Musk, Twitter'ı X Premium ile genişletiyor

  Elon Musk, Twitter'ı X Premium adı altında yeni katmanlara bölerek genişletiyor. Premium abonelerine reklamsız deneyim, özelleştirme imkanı, gönderi düzenleme ve daha fazla özellik sunacak. Ayrıca görüntülü ve sesli görüşme özelliği de yalnızca Premium abonelerine özel olacak. Abonelik ücretleri ise ayda 8 dolardan başlayacak.

 • İSBİKE Bisiklet Okulu'nda 2023 sezonu sona erdi
  05 Eki İSBİKE Bisiklet Okulu'nda 2023 sezonu sona erdi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK'a bağlı İSBİKE Bisiklet Okulu, 1 Haziran'da başladığı eğitimlerini tamamladı. Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda oluşturulan okulda, 13 bin 900 kişi bisiklet kullanmayı öğrendi. İSBİKE Bisiklet Okulu, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmayı ve alternatif ulaşım aracı olarak teşvik etmeyi amaçlıyor. İstanbullular, İSBİKE istasyonlarından kiraladıkları bisikletlerle istedikleri noktaya rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

 • Warcraft Rumble, 3 Kasım'da mobil platformlara geliyor
  05 Eki Warcraft Rumble, 3 Kasım'da mobil platformlara geliyor

  Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2023'ün en popüler mobil oyunlarından biri olma potansiyeline sahip Warcraft Rumble, hem iOS hem de Android dünyasına geliyor. Ön kayıtları başlayan oyun, 3 Kasım'da piyasaya sürülecek. Oyunda oyuncular, Warcraft evreninin sevilen kahramanları ve kötü adamlarıyla ordular kuracak ve stratejik savaşlara katılacaklar. Oyun ücretsiz olarak oynanabilecek ve farklı oyun modları ve karakterler sunacak.

 • Yeni iPhone 15 Serisi Android Kullanıcılarını İkna Edebildi mi?
  02 Eki Yeni iPhone 15 Serisi Android Kullanıcılarını İkna Edebildi mi?

  Yeni iPhone 15 serisi tanıtıldı ve satışa çıktı. Ancak yapılan anket sonuçlarına göre, Android kullanıcılarının yüzde 40'ı hala Android cihazlardan vazgeçmeyi düşünmüyor. iPhone 15 modeline karşı talep düşüklüğü yaşanırken, 15 Plus modeline karşı da kullanıcıların yüzde 59.9'u Android cihazlardan devam etmeyi tercih ediyor. Ancak Pro ve Pro Max modelleri, kullanıcılar arasında sevilen cihazlar olarak öne çıkıyor ve yüzde 45.4'ü Pro, yüzde 40.6'sı ise Pro Max modeline geçmeyi düşünüyor.

 • Çin'de App Store ve hükümet arasında kavga: TikTok ve Instagram yasaklanabilir
  02 Eki Çin'de App Store ve hükümet arasında kavga: TikTok ve Instagram yasaklanabilir

  Çin hükümeti, App Store'da yer alan popüler uygulamaların kaldırılmasını ve kullanımının engellenmesini istiyor. TikTok, Instagram gibi uygulamaların artık indirilemeyeceği belirtiliyor. Apple yetkilileri ise bu kuralların nasıl uygulanacağı konusunda endişelerini dile getiriyor. Çin hükümeti ise bu uygulamaların güvenlik açığı oluşturduğunu ve halkı korumak amacıyla bu kararı aldığını belirtiyor. Ayrıca, VPN gibi yasaklı sitelere girişi sağlayan uygulamaların popülerliği de dikkat çekiyor.

 • Vivaldi Tarayıcı Artık iPhone ve iPad İçin de Kullanılabilecek
  29 Eyl Vivaldi Tarayıcı Artık iPhone ve iPad İçin de Kullanılabilecek

  Google Chrome'un liderliği sürdürdüğü internet tarayıcısı dünyasında, Vivaldi artık iPhone ve iPad kullanıcılarına da hizmet vermeye başladı. Vivaldi, kişiselleştirme seçenekleri ve senkronizasyon özellikleriyle dikkat çekiyor. Tarayıcı, paneller, yer imleri, okuma listesi ve tarama geçmişi gibi özelliklere kolay erişim sağlıyor ve cihazlar arasında senkronize edilebiliyor. Ayrıca, hızlı arama, takip koruması, reklam engelleme ve özel tarama modları gibi güvenlik özellikleri de sunuyor. Vivaldi, iPad kullanıcıları için özel olarak optimize edildi ve daha büyük ekran alanından yararlanmayı sağlıyor. Uygulama, App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

 • AB, Apple'ı iPhone ekosistemini herkese açmaya zorluyor
  27 Eyl AB, Apple'ı iPhone ekosistemini herkese açmaya zorluyor

  Avrupa Birliği, Apple'ı yeni yasalarıyla teknoloji şirketlerini standartlara uymaya zorluyor ve Apple'ın iPhone ekosistemini rakiplere açması gerektiğini söylüyor. AB'nin taleplerine Apple'ın nasıl yanıt vereceği ise belirsiz.

 • EA Sports FC 24, FIFA ile ortaklığın sona ermesiyle yayınlanmaya başladı
  27 Eyl EA Sports FC 24, FIFA ile ortaklığın sona ermesiyle yayınlanmaya başladı

  Uzun yıllar boyunca FIFA ismiyle sahne alan oyun, FIFA ile EA Sports arasındaki 30 yıllık ortaklığın sona ermesiyle EA Sports FC ismiyle yayınlanmaya başladı. EA Sports FC 24 şu anda ön sipariş sürecinde ve 29 Eylül'de çıkacak. Mobil tarafında ise bugün sahne aldı. Oyuna ilk bakış geçtiğimiz günlerde yayınlanan video içerikle yapıldı. Daha önce paylaşılan bilgilere göre futbol oyununda 500'den fazla takım, 25'in üzerinde lig ve 18 binden fazla oyuncu yer alacak. İçerisinde Trendyol Süper Ligi de bulunuyor. Oyun içinde de bir takım değişiklikler yer alıyor. Öncelikle maç giriş sahneleri, yeni kamera açısı, iyileştirilmiş gol sevinçleri, dinamik oyun hızı, kontrol tarafındaki değişiklikler oyuncuları bekliyor olacak. Ek olarak FC Mobile'ın kapak yıldızının İspanyol devi Real Madrid'in başarılı futbolcusu Vinícius Júnior olduğunu belirtelim. EA Sports FC Mobile 24, App Store veya Google Play Store'dan indirilebilir.

 • Apple, macOS 14 Sonoma Güncellemesini Erişime Açıyor
  27 Eyl Apple, macOS 14 Sonoma Güncellemesini Erişime Açıyor

  Apple, Wonderlust etkinliği kapsamında tanıttığı macOS 14 Sonoma güncellemesini nihayet erişime açıyor. Türkiye saatiyle 20: 00'den itibaren indirilebilir olacak yeni işletim sistemi, Mac bilgisayarlara birçok yenilik getiriyor. macOS Sonoma, görsel açıdan dikkat çekici tasarım değişiklikleri, video konferanslar için katmanlama özelliği, Safari'de yeni profil oluşturma ve web sitelerini Dock'a ekleme yeteneği gibi özellikler sunuyor. Ayrıca oyun modu, genişletilmiş kilit modu gibi özelliklerle Mac cihazlarının performansını artırıyor. macOS Sonoma güncellemesini uyumlu olan Mac modelleri üzerinden indirebilirsiniz.

 • iPhone 15 Ailesine Resident Evil Village'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu
  25 Eyl iPhone 15 Ailesine Resident Evil Village'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

  Apple'ın Wonderlust etkinliğinde tanıtılan iPhone 15 ailesi, yeni nesil oyunlardan Resident Evil Village'ı da oynayabilecek. Resident Evil Village, 30 Ekim 2023'te Cadılar Bayramı için Apple akıllı cihazlarına gelecek. Oyun ücretsiz olarak indirilebilecek ve açılış sekansları ücretsiz denenebilecek. Tam sürümün kilidini açmak için ise 27£ (897 TL) ödenmesi gerekecek. Ayrıca, Resident Evil 4 Remake'in de 2023 yılı içinde çıkacağı belirtildi. Resident Evil 4 Remake'i oynamak için 44£ (1.463 TL) ödenmesi gerekecek. iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri ile M1 çipli veya daha yeni iPad Air ve iPad Pro cihazlarında oynanabilecek olan oyunlar, diğer Apple cihazlarında çalışmayacak.

 • Facebook'tan yeni logo! Değişimi görenler aynı espriyi yapıyor
  21 Eyl Facebook'tan yeni logo! Değişimi görenler aynı espriyi yapıyor

  Sosyal medya devi Meta, uzun bir süre sonra iOS için Facebook logosunu güncelledi. Gözle görülmesi zor olan değişiklikler içeren yeni logoyu görenler, durumu tiye almadan edemiyor.

 • Dijital banka Hayat Finans faaliyete geçti
  21 Eyl Dijital banka Hayat Finans faaliyete geçti

  Dijital banka Hayat Finans faaliyetlerine başladığını duyurdu.

 • Çakma Telefonlar: Gerçeğinin 10'da Biri Fiyatına Satılıyorlar
  15 Eyl Çakma Telefonlar: Gerçeğinin 10'da Biri Fiyatına Satılıyorlar

  Apple'ın yeni iPhone serisi olan iPhone 15'in fiyatı kullanıcıları şaşırttı. 49 bin 999 TL olan iPhone 15'in yanında çakma telefonlar da piyasada yer alıyor. Ancak bu telefonların güvenli olup olmadığı tartışılıyor. Sahte iPhone 15'ler ve çakma telefonlar hakkında bilgi veren haberde, bu telefonların sağlığımızı tehdit edebileceği ve özelliklerinin gerçek iPhone'lardan farklı olduğu belirtiliyor. Bu nedenle, çakma telefon yerine orijinal ve ucuz bir Android cihazı tercih edilmesi öneriliyor.

 • iPhone 15 Pro ve Pro Max, oyun konsollarını bitirebilir mi?
  13 Eyl iPhone 15 Pro ve Pro Max, oyun konsollarını bitirebilir mi?

  Apple'ın iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, titanyum gövdesi ve A17 Pro işlemcisiyle tanıtıldı. Apple, bu modellerle birlikte bazı konsol oyunlarını iPhone'lara getirmeye hazırlanıyor. Ancak, oyunların mobil dünyada tutunması ve iPhone'un dokunmatik kontrollerle oynanabilirliği konusunda belirsizlikler bulunuyor. Bu nedenle, şu an için iPhone 15 serisinin oyun konsollarını bitirebileceği söylenemez.

 • iPhone Kullanıcıları Mobil Uygulamalara Daha Fazla Para Harcıyor
  09 Eyl iPhone Kullanıcıları Mobil Uygulamalara Daha Fazla Para Harcıyor

  Finlandiyalı yazılım şirketi Asymco tarafından hazırlanan bir rapora göre, iPhone kullanıcıları mobil uygulamalar için Android kullanıcılarına kıyasla 7.4 kat daha fazla para harcıyor. App Store gelirleri, Play Store'a göre katbekat daha fazla.

 • Apple Vision Pro ile Yeni Bir Teknoloji Çağı Başlıyor
  07 Eyl Apple Vision Pro ile Yeni Bir Teknoloji Çağı Başlıyor

  Apple'ın Wonderlust isimli lansmanında tanıtılacak olan iPhone 15 ve diğer cihazlar merakla bekleniyor. En dikkat çekici ürünlerden biri olan Apple Vision Pro, yüksek teknolojiyle donatılmış karma gerçeklik gözlüğü olarak kullanıcılara heyecan verici bir deneyim sunacak. Ayrıca Vision Pro, iPad ve iPhone uygulamalarına da sahip olacak.

 • Apple, kendi uygulamalarını tanıtmak için bir web sitesi oluşturdu
  03 Eyl Apple, kendi uygulamalarını tanıtmak için bir web sitesi oluşturdu

  Apple, iPhone, iPad, Apple Watch, Mac ve Apple TV gibi ürünleri için geliştirdiği uygulamaları tanıtmak amacıyla 'Apps by Apple' adlı bir web sitesi oluşturdu. AB'nin Dijital Pazarlar Yasası sayesinde iPhone'lara dışarıdan uygulama yüklemeye izin verilecek.

 • Trugo, Android ve iOS'ta yeni özelliklerle güncellendi
  01 Eyl Trugo, Android ve iOS'ta yeni özelliklerle güncellendi

  Togg, kesintisiz ve sorunsuz bir şarj deneyimi için Trugo markasıyla Türkiye'nin farklı bölgelerindeki cihaz kurulumlarını hızlandırdı. Trugo uygulaması için yeni bir güncelleme paylaşıldı.

 • WhatsApp macOS Kullanıcıları İçin Yeni Güncelleme
  30 Ağu WhatsApp macOS Kullanıcıları İçin Yeni Güncelleme

  Meta, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için macOS kullanıcılarını sevindirecek bir yeniliğe imza attığını duyurdu. Yeni güncelleme ile macOS kullanıcıları, WhatsApp üzerinden sesli veya görüntülü grup aramalarına katılım sağlayabilecekler.

 • Atatürk Dizisi İçin Yeni Gelişme: İlk Fragman Yayınlandı
  25 Ağu Atatürk Dizisi İçin Yeni Gelişme: İlk Fragman Yayınlandı

  Disney Plus, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının konu alındığı dizi için aldığı kararı değiştirerek, dizinin daha geniş kitlelere ulaşması adına ilk bölümünü FOX TV'de ve sinemalarda yayınlayacağını açıkladı. Dizinin fragmanı Aras Bulut İynemli tarafından Twitter'da paylaşıldı ve büyük beğeni topladı. Yeni yapımın ilk bölümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda FOX TV'de yayınlanacak.

Advertisement