Son dakika Baraj haberleri, Baraj son dakika, son dakika Baraj
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Baraj Haberleri

Son dakika Baraj haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son baraj haberleri anında burada.


 • 01:59 Eskişehir'de Sel Felaketi: Selin Vurduğu Ev Böyle Çöktü Eskişehir'de Sel Felaketi: Selin Vurduğu Ev Böyle Çöktü

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde yoğun yağış sonucu oluşan sel, Çatören mahallesinde büyük zarara yol açtı. Sel suları mahalle içinden akan evleri yıktı, yolu tahrip etti ve tarım arazilerini sular altında bıraktı. Köylüler, yakınlardaki Çatören Barajının taşma ihtimalinden endişe ediyorlar.

 • 00:51 Eskişehir'de sel evleri yıktı, yolu tahrip etti, tarım arazilerini sular altında bıraktı Eskişehir'de sel evleri yıktı, yolu tahrip etti, tarım arazilerini sular altında bıraktı

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde yoğun yağış sonucu oluşan sel Çatören mahallesinde büyük zarara yol açtı. Sel suları köyü adeta ikiye bölerken, suların birden fazla evin yıkılmasına sebep olduğu bildiriliyor. Mahalle yolunda tahrip ettiği gibi tarım arazilerinde de zarara yol açan sel, köylülerin en büyük endişesi olan Çatören Barajının taşma ihtimalini arttırdı.

 • 23:39 Samsun'un turistik değerleri Körfez ülkelerine tanıtıldı Samsun'un turistik değerleri Körfez ülkelerine tanıtıldı

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iş birliğiyle Körfez ülkelerinden seyahat acentesi temsilcilerine yönelik, Samsun'un Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde tanıtım gezisi düzenlendi. Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten turist getiren acentelerin temsilcileri, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerini ziyaret ederek bölgenin turizm potansiyelini gördü. Programın oldukça verimli geçtiği belirtildi.

 • 23:08 Aksaray'da Baraj Gölüne Düşen Kişi Boğuldu Aksaray'da Baraj Gölüne Düşen Kişi Boğuldu

  Aksaray'da Mamasın Barajı'na gezmeye giden Yılmaz Tan (28), dengesini kaybederek suya düştü ve boğuldu. Arkadaşları tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık, jandarma, AFAD ve su altı arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Dalgıçların barajdan çıkardığı Tan'ın cesedi, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • 23:01 Sağanak Yağışlar Oto Yıkamacıların İşlerini Durma Noktasına Getirdi Sağanak Yağışlar Oto Yıkamacıların İşlerini Durma Noktasına Getirdi

  Ülke genelinde etkili olan sağanak yağışlar, Eskişehir'deki oto yıkamacıların işlerini olumsuz etkiledi. Yağışlı hava sebebiyle vatandaşların otomobillerini yıkattırmaması, oto yıkama esnafını zor durumda bıraktı. Oto yıkamacı esnaflığı yapan Fahri Toğrul, havaların ısınmasını beklediklerini ve şimdilik günü kurtarmak için çalıştıklarını belirtti. Yağmurların işlerini olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Toğrul, umutlarını temmuz ve ağustosa bağladıklarını ifade etti.

 • 22:46 Eskişehir Seyitgazi'de şiddetli sağanak sele neden oldu Eskişehir Seyitgazi'de şiddetli sağanak sele neden oldu

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde iki gündür aralıklarla devam eden sağanak, 5 mahallede sele neden oldu. Çatören Mahallesi'nde kullanılmayan 3 ev yıkılırken, ilçede yaklaşık 10 bin dekarlık ekili arazi sular altında kaldı. Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, sel sularının 5 mahallede etkisini gösterdiğini ifade ederek, Son günlerde yoğun yağışlar alıyoruz. Özellikle ilçemizin Sarıcailyas, Sancar, Çatören ve Yarbasan Mahallesi'nde bugün metrekareye 20 kilogram civarında yağışın düşmesiyle Derelerimizden çok fazla sel akışı meydana geldi.

 • 22:02 Eskişehir'de şiddetli yağış sele neden oldu Eskişehir'de şiddetli yağış sele neden oldu

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde iki gündür aralıklarla devam eden sağanak, 5 mahallede sele neden oldu. Çatören Mahallesi'nde kullanılmayan 3 ev yıkılırken, ilçede yaklaşık 10 bin dekarlık ekili arazi sular altında kaldı.

 • 21:58 Iğdır'da Sulama Barajına Düşen At Kurtarıldı Iğdır'da Sulama Barajına Düşen At Kurtarıldı

  Iğdır'da sulama barajına düşen at, vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine giden Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. AFAD ekibi, barajın yanından geçerken düştüğü tahmin edilen atın kurtarılması için çalışma başlattı ve halat ile suya inerek atı kurtardı. Kurtarılan at sahibine teslim edildi.

 • 21:36 Sulama barajına düşen at kurtarıldı Sulama barajına düşen at kurtarıldı

  Iğdır'da sulama barajına düşen at, vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. At, halatla suya inerek kurtarıldıktan sonra sahibine teslim edildi.

 • 21:28 Iğdır'da Sulama Barajına Düşen Atı AFAD Kurtardı Iğdır'da Sulama Barajına Düşen Atı AFAD Kurtardı

  Iğdır'da sulama barajına düşen at, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince kurtarıldı. Çalpala köyü yakınından geçen bir kişi, tarım amaçlı arazi sulaması için kullanılan barajda at görünce durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye gelen AFAD ekibi, barajın yanından geçerken düştüğü tahmin edilen atın kurtarılması için çalışma başlattı. Ekip, atı halatlarla bağlayıp kurtararak sahibine teslim etti.

 • 20:40 Eskişehir'de Sel Felaketi Eskişehir'de Sel Felaketi

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde uzun süredir yağan sağanaklar sonrası bazı mahallelerde sel ve su taşkınları meydana geldi. Sel evleri yıktı, yolu tahrip etti, tarım arazilerini sular altında bıraktı. İlçe Belediye Başkanı Uğur Tepe, yaşanan afetin oluşturduğu tahribat ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • 19:03 Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde sel felaketi Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde sel felaketi

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde şiddetli yağışlar sonucu bazı mahallelerde sel meydana geldi. AFAD, DSİ, itfaiye, sağlık, Seyitgazi Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgeye yönlendirildi. Yarbasan, Sarıcailyas, Çatören, Sancar, Şükranlı ve Cevizli mahallelerinde yoğun yağış ve sel baskınları yaşandı. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ediyor.

 • 17:53 Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde sel: Çatören mahallesi zarar gördü Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde sel: Çatören mahallesi zarar gördü

  Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde yoğun yağış sonucu oluşan sel Çatören mahallesinde büyük zarara yol açtı. Sel suları köyü adeta ikiye bölerken, suların birden fazla evin yıkılmasına sebep olduğu bildiriliyor. Tarım arazilerinde de zarara yol açan sel, köylülerin en büyük endişesi olan Çatören Barajının taşma ihtimalini arttırdı.

 • 16:36 Güneydoğu Anadolu'nun Mayıs ayı ihracatı yüzde 16,6 arttı Güneydoğu Anadolu'nun Mayıs ayı ihracatı yüzde 16,6 arttı

  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), bölgenin Mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Bölgenin ihracatı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,6 oranında artarak 1 milyar 3 milyon 114 bin dolar olarak gerçekleşti. Bölgenin ihracat üssü Gaziantep'in ihracatı ise Mayıs ayında yüzde 19,7'lik artış ile 872 milyon 262 bin dolar oldu.

 • 14:57 GAİB Mayıs Ayında 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Yaptı GAİB Mayıs Ayında 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Yaptı

  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), mayıs ayında 1 milyar 3 milyon 114 bin dolarlık ihracat yaptı. Bölge ihracatı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 16,6 artarak gerçekleşti. GAİB bünyesindeki ihracatta Ortadoğu ülkeleri yüzde 40,7 ile birinci, Avrupa Birliği ülkeleri yüzde 15,2 ile ikinci, Afrika ülkeleri ise 14,6 ile üçüncü sıra yer aldı.

 • 13:16 Kahta'da Kanal Boyu Parkı'nın ikinci etap çalışmaları tamamlandı Kahta'da Kanal Boyu Parkı'nın ikinci etap çalışmaları tamamlandı

  Adıyaman'ın Kahta ilçe Belediyesi tarafından, Menderes Mahallesi'nde başlatılan Kanal Boyu Parkı'nın devamı olarak projelendirilen 800 metre uzunluğundaki ikinci etap çalışmaları tamamlandı.

 • 12:50 Almanya'da Hükümet Memnuniyeti Rekor Düzeyde Düştü Almanya'da Hükümet Memnuniyeti Rekor Düzeyde Düştü

  Almanya'da yapılan bir ankete göre hükümetten memnun olanların oranında rekor düşüş yaşandığı ve her beş kişiden sadece birisinin memnuniyet hissettiği bildirildi. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) oy oranıyla ülkenin üçüncü büyük partisi konumuna geldi.

 • 12:13 Almus Barajı'nda su seviyesi yağışlarla birlikte yükseldi Almus Barajı'nda su seviyesi yağışlarla birlikte yükseldi

  Tokat'ın Almus ilçesinde bulunan Almus Barajı'nda su seviyesi yağışlarla birlikte yüzde 65'e kadar yükseldi. Barajın doluluk oranı son yıllarda büyük düşüş yaşamıştı.

 • 12:10 Nevşehir Belediyesi Sporcularını Ödüllendirdi Nevşehir Belediyesi Sporcularını Ödüllendirdi

  Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Atletizm, Su Topu ve Spor Tırmanış branşlarında katıldıkları turnuva ve Türkiye Şampiyonalarında dereceler elde eden Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü sporcularını ödüllendirdi.

 • 10:56 Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Tekin: 'Hedef 20 milyon sazan üretmek' Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Tekin: 'Hedef 20 milyon sazan üretmek'

  Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, geçen yıl 15 milyon sazan ürettiklerini bu yıl hedeflerinin 20 milyon sazan üretmek olduğunu söyledi.

 • 10:44 Süloğlu'da Hac Eğitim Semineri Düzenlendi Süloğlu'da Hac Eğitim Semineri Düzenlendi

  Süloğlu ilçesinde hacca gidecek adaylara yönelik "Hac Eğitim Semineri" düzenlendi. Ayrıca Süloğlu İlkokulu'nda anasınıfı öğrencilerinin çalışmaları sergilendi, Uçurtma Şenliği yapıldı ve Vefa Projesi kapsamında yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor.

 • 10:30 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı

  Türkiye'de dün günlük bazda 852 bin 822 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 854 bin 745 megavatsaat oldu. Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine göre, saatlik bazda dün en yüksek elektrik tüketimi 39 bin 592 megavatsaatle 12.00'de, en düşük tüketim ise 28 bin 631 megavatsaatle 07.00'de gerçekleşti. Üretimde ilk sırada yüzde 20,2 ile barajlı hidroelektrik santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 20,1 ile ithal kömür ve yüzde 12,7 ile doğal gaz santralleri izledi. Türkiye, dün 3 bin 786 megavatsaat elektrik ihracatı, 5 bin 708 megavatsaat elektrik ithalatı yaptı.

 • 09:51 Adana aims to produce 20 million carp fish this year Adana aims to produce 20 million carp fish this year

  Muhammet Ali Tekin, the Director of Adana Provincial Agriculture and Forestry, announced that they produced 15 million carp fish last year and their goal this year is to produce 20 million carp fish. The Adana Fisheries Production Station has been used to breed carp fish from parent carp fish. The eggs obtained from the parent fish are fertilized and the larvae are raised in mini pools until they reach 5-6 centimeters in size. Then, they are sent to other cities to be released into lakes and ponds.

 • 09:33 Sağanak sele dönüştü, tarım arazileri zarar gördü Sağanak sele dönüştü, tarım arazileri zarar gördü

  Erzincan'ın Tercan ilçesinde sağanak yağış etkili oldu. Sel sularından tarım arazileri zarar görürken, barajlardaki su doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

 • 00:22 İSKİ'nin 2022 Faaliyet Raporu Onaylandı İSKİ'nin 2022 Faaliyet Raporu Onaylandı

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (İSKİ) 2022 yılı Faaliyet Raporu Mayıs ayı Olağan Genel Kurulu'nda onaylandı. İSKİ'nin yaptığı yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Genel Müdür Başa, içme suyu yatırımlarının yanı sıra su kayıp ve kaçaklarıyla da etkin mücadele ettiklerini belirtti.

 • 01.06.2023 01 Haz 18:54 Avustralya'da Çinli maden şirketinin Tarkine yağmur ormanlarındaki atık depolama planı tepki çekiyor Avustralya'da Çinli maden şirketinin Tarkine yağmur ormanlarındaki atık depolama planı tepki çekiyor

  Avustralya'da, Çinli maden şirketi MMG'nin ülkenin amazonları olarak bilinen Tazmanya eyaletinin kuzeybatısındaki Tarkine yağmur ormanlarında 'atık depolama tesisi' inşa etme planları tepkilere neden oluyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:38 Arnavutköy'de iddiaya göre fabrikalardan atılan kimyasal madde derenin rengini değiştirdi Arnavutköy'de iddiaya göre fabrikalardan atılan kimyasal madde derenin rengini değiştirdi

  Arnavutköy Boğazköy İstiklal Mahallesi'nde iddiaya göre fabrikalardan atılan kimyasal madde derenin rengini değiştirdi.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:26 Arnavutköy'de Fabrika Atıkları Derede Kirliliğe Yol Açtı Arnavutköy'de Fabrika Atıkları Derede Kirliliğe Yol Açtı

  Arnavutköy'de bulunan iplik dokuma fabrikalarının atıkları, derenin mavi renge dönmesine ve kötü koku yayılmasına neden oldu. Mahalle sakinleri, İBB ve İSKİ'den çözüm bekliyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:12 Van'da kuraklık alarmı: 4 baraj gölünden 2'si su seviyesi istenilen düzeyde değil Van'da kuraklık alarmı: 4 baraj gölünden 2'si su seviyesi istenilen düzeyde değil

  Van Gölü Havzası'nda son yıllarda azalan yağışlar nedeniyle kentte bulunan 4 baraj gölünden 2'si alarm vermeye başladı. DSİ 17'nci Bölge Müdürü Ayhan Şahna, su seviyesi istenilen düzeyde olmayan baraj göllerinin bulunduğu bölgelerde kısıntılı su verileceğini ve çiftçileri de şeker pancarı gibi fazla su isteyen ürünleri yetiştirmemesi konusunda uyardıklarını söyledi.

 • 01.06.2023 01 Haz 15:57 Muğla'da çimento fabrikası protestosu: Çevreciler ifadeye çağrıldı Muğla'da çimento fabrikası protestosu: Çevreciler ifadeye çağrıldı

  Muğla'da yapımı süren çimento fabrikasına karşı mücadele eden çevreciler, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, iş ve çalışma hürriyetinin ihlali ve kamu görevlilerine karşı görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından ifadeye çağırıldı.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 DSİ 8. Bölge Müdürü Yavuz, Erzurum'da yatırım programındaki işleri inceledi DSİ 8. Bölge Müdürü Yavuz, Erzurum'da yatırım programındaki işleri inceledi

  DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, beraberindeki heyetle birlikte Erzurum'da yatırım programında olan ve devam eden işleri inceledi. Yavuz, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, çalışmaların bir an önce bitirilerek milletin hizmetine sunulacağını belirtti.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:07 Van'da 300 hayvan içme suyu sıvatı dağıtıldı Van'da 300 hayvan içme suyu sıvatı dağıtıldı

  Van Valiliği ve büyükşehir belediyesi tarafından kırsal mahallelere hayvan içme suyu sıvatı dağıtıldı. Ayrıca tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çiftçilere destekler sürüyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 13:20 Artvin'de kaybolan kamyon sürücüsü için arama çalışmaları devam ediyor Artvin'de kaybolan kamyon sürücüsü için arama çalışmaları devam ediyor

  Artvin-Şavşat kara yolunda kamyonuyla düştüğü Çoruh Nehri'nde kaybolan sürücü Zübeyir Topal'ın arama çalışmaları 9'uncu gününde de devam ediyor. Nehirde akıntıya kapılıp kaybolduğu belirlenen sürücü için Hopa Deniz Polisi, UMKE ve AFAD'ın yanı sıra Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ekipleri de bölgeye sevk edildi.

 • 01.06.2023 01 Haz 13:17 Çoruh Nehri'nde kaybolan kamyon sürücüsü için arama çalışmaları sürüyor Çoruh Nehri'nde kaybolan kamyon sürücüsü için arama çalışmaları sürüyor

  Şavşat kara yolunda kamyonuyla uçtuğu Çoruh Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan Zübeyir Topal'ı (41) arama çalışmaları 10'uncu gününde sürüyor. Kazanın meydana geldiği yerden itibaren başlatılan çalışma; baraj gölüne kadar yaklaşık 3 kilometrelik bir bölgede devam ediyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 12:42 Kılıçkaya Barajı'nda Doluluk Oranı Yüzde 100'e Ulaştı Kılıçkaya Barajı'nda Doluluk Oranı Yüzde 100'e Ulaştı

  Sivas'ın Suşehri ilçesinde bulunan Kılıçkaya Barajı, son zamanlardaki yağışlar nedeniyle yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Barajın dolu savak kapakları su seviyesinin yükselmesi nedeniyle açıldı.

 • 01.06.2023 01 Haz 11:15 Arnavutköy'deki derenin rengi maviye döndü! Mahalleli fabrika atıklarından şüpheleniyor Arnavutköy'deki derenin rengi maviye döndü! Mahalleli fabrika atıklarından şüpheleniyor

  Arnavutköy'den Alibeyköy Barajı'na ulaşan derenin rengi maviye döndü. Çevre sakinlerini tedirgin eder renk değişiminin dokuma fabrikalarının atık sularından kaynaklandığı öne sürüldü. İSKİ'nin sorunu çözüme kavuşturması bekleniyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 10:22 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı

  Türkiye'de dün günlük bazda 855 bin 812 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 864 bin 208 megavatsaat oldu. Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine göre, saatlik bazda dün en yüksek elektrik tüketimi 40 bin 738 megavatsaatle 15.00'te, en düşük tüketim ise 28 bin 744 megavatsaatle 07.00'de gerçekleşti. Üretimde ilk sırada yüzde 21,5 ile ithal kömür yer aldı. Bunu, yüzde 16,9 ile doğal gaz santralleri ve yüzde 16,6 ile barajlı hidroelektrik santralleri izledi. Türkiye, dün 4 bin 385 megavatsaat elektrik ihracatı, 12 bin 775 megavatsaat elektrik ithalatı yaptı.

 • 01.06.2023 01 Haz 10:03 'Bin Pınarlı' Kaz Dağları, kuraklık sinyali veren Bayramiç Barajı'nı doldurdu 'Bin Pınarlı' Kaz Dağları, kuraklık sinyali veren Bayramiç Barajı'nı doldurdu

  Çanakkale'de Aralık ayı başlarında su miktarı 10 milyon metreküpe inerek, kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan 96 milyon 500 metreküp kapasiteli Bayramiç Barajı, Kaz Dağları'nın bereketiyle yüzde 87 doluluk oranına ulaştı. Son yağan kar ve yağmurların ardından Kaz Dağları'ndan baraja dolan su 82 milyon 894 metreküp oldu.

 • 01.06.2023 01 Haz 10:00 Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 azaldı Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 azaldı

  Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 azalarak 25 milyon 321 bin 499 megavatsaat oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun mart ayına ilişkin 'Elektrik Piyasası Sektör Raporu'na göre, lisanslı elektrik üretiminin yüzde 22,6'sı ithal kömür santralleri, yüzde 21,2'si doğal gaz santralleri, yüzde 21,2'si hidroelektrik santralleri, yüzde 12,9'u linyit santralleri ve 12,1'i rüzgar santrallerinde yapıldı. Bu kaynakları sırasıyla jeotermal, biyokütle, taş kömürü, güneş, asfaltit ve fuel-oil izledi.

 • 01.06.2023 01 Haz 09:31 Karacabeylilerin 50 yıllık rüyası Gölecik Barajı'nda çalışmalar sürüyor Karacabeylilerin 50 yıllık rüyası Gölecik Barajı'nda çalışmalar sürüyor

  Karacabey'de, kentin 50 yıldır hayalini süsleyen ve hem tarımsal sulamaya hem de kaliteli içme suyuna katkı sağlayacak Gölecik Barajında inşaat çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, önceki dönem Milletvekili Önder Matlı, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ve DSİ Bölge Müdürü Murat Şayan ile birlikte, Gölecik Barajında devam eden çalışmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 • 01.06.2023 01 Haz 09:16 Karacabey'de Gölecik Barajı inşaatı hız kesmeden devam ediyor Karacabey'de Gölecik Barajı inşaatı hız kesmeden devam ediyor

  Karacabey'de, kentin 50 yıldır hayalini süsleyen ve hem tarımsal sulamaya hem de kaliteli içme suyuna katkı sağlayacak Gölecik Barajında inşaat çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, önceki dönem Milletvekili Önder Matlı, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ve DSİ Bölge Müdürü Murat Şayan ile birlikte,Gölecik Barajında devam eden çalışmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 • 31.05.2023 31 May 19:14 Sivas'ta Kılıçkaya Barajı dolu, kapakları açıldı Sivas'ta Kılıçkaya Barajı dolu, kapakları açıldı

  Sivas'ın Suşehri ilçesinde, yağışların etkisiyle yüzde 100 doluluğa ulaşan Kılıçkaya Barajı'nda taşkın riskini önlemek için kapaklar açıldı.

 • 31.05.2023 31 May 17:53 Çorum'da su taşkınlarına karşı dereler ıslah edilecek Çorum'da su taşkınlarına karşı dereler ıslah edilecek

  Çorum Belediyesi ile Devlet Su İşleri (DSİ) arasında imzalanan sözleşme çerçevesinde, Bayat Gediği, Garanti Evler, Özgür Evler ve Ahçılar bölgelerini kapsayan dere ıslah çalışmaları başladı.

 • 31.05.2023 31 May 17:40 Türkülere konu olan telli turnaların yavruları Amasya'da görüntülendi Türkülere konu olan telli turnaların yavruları Amasya'da görüntülendi

  Amasya'da uzun süre sonra ilk defa geçen yıl görülen, bu sene de aynı yere gelerek yuva yapan telli turna çiftinin yavruları görüntülendi.

 • 31.05.2023 31 May 16:26 Angut kuşu ve 10 yavru doğaya bırakıldı Angut kuşu ve 10 yavru doğaya bırakıldı

  Tunceli'de bitkin halde bulunan 10 yavru ve 1 erkek angut kuşu, 2 günlük bakım ve beslenmelerinin ardından baraj gölüne bırakıldı. Yavruların yanına dişi bir angut kuşu da geldi.

 • 31.05.2023 31 May 15:26 Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Dünya Tütünsüz Günü paneli düzenlendi Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Dünya Tütünsüz Günü paneli düzenlendi

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek'in konuşmasıyla başlayan panelde, tütünün sağlık, kalkınma ve çevre için büyük bir tehdit olduğu vurgulandı. Türkiye'de sigara içen kişi sayısının 21 milyon olduğu ve son 10 yılda sigaraya 257 milyar lira civarı para harcandığı belirtildi. Sağlık harcamalarının yüzde 10'una yakınının sigara kaynaklı hastalıkların tedavisi için harcandığına dikkat çekildi. Panelde ayrıca sigaranın dünya genelinde yaklaşık 6 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğu ifade edildi.

 • 31.05.2023 31 May 13:41 Galatasaray, Değişimle Şampiyonluğa Ulaştı Galatasaray, Değişimle Şampiyonluğa Ulaştı

  Spor Toto Süper Lig'de 2022-2023 sezonunun bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, bu önemli başarıya sezon öncesinde yaşanan büyük değişimle ulaştı. Başkanlık, teknik direktörlük ve takım kadrosunda yapılan değişikliklerle sarı-kırmızılılar, tarihinin en kötü sezonundan sonra şampiyonluğa ulaştı.

 • 31.05.2023 31 May 11:25 Başlar Barajı sulaması inşaatında çalışmaların yüzde 67'si tamamlandı Başlar Barajı sulaması inşaatında çalışmaların yüzde 67'si tamamlandı

  Diyarbakır'da Başlar Barajı sulaması inşaatında çalışmaların yüzde 67'sinin tamamlandığı bildirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışıyor.

 • 31.05.2023 31 May 11:21 MHP Erzurum İl Başkanı Yurdagül: '28 Mayıs seçimlerini Türkiye kazandı' MHP Erzurum İl Başkanı Yurdagül: '28 Mayıs seçimlerini Türkiye kazandı'

  MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, 28 Mayıs seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, '28 Mayıs seçimlerini 85 milyonluk nüfusuyla Türkiye kazanmıştır. Zihinleri bulanık olanlar, şahsiyetleri ezilmiş, karakterleri çizilmiş ve istikametleri eğrilmiş olanlar ise, seçimlerin kaybedeni oluştur' dedi.

 • 31.05.2023 31 May 10:57 Artvin'de kaybolan kamyonet sürücüsü için arama çalışmaları 9 gündür devam ediyor Artvin'de kaybolan kamyonet sürücüsü için arama çalışmaları 9 gündür devam ediyor

  Artvin'in Şavşat ilçesinde Çoruh nehrine düşen kamyonet sürücüsü Zübeyir Topal'ı arama kurtarma çalışmaları 9 gündür devam ediyor. AFAD koordinesinde, jandarma, JAK, Çoruh Arama Kurtarma, Hopa Deniz Polisi ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Advertisement