ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı - Son Dakika

ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı

16.03.2023 15:24

Karadeniz'de Rus savaş uçağının ABD kuvvetlerinin insansız hava aracını düşürdüğü görüntüler ortaya çıktı. Görüntüleri yayınlayan Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Komutanlığı, "İki Rus Su-27 uçağı, MQ-9 hava aracına güvenli olmayan ve amatörce bir önleme gerçekleştirdi. MQ-9'un pervanesine çarptı ve ABD kuvvetlerinin MQ-9'unun uluslararası sularda düşmesine neden oldu" açıklamasında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Komutanlığı (EUCOM), Karadeniz'de düşen MQ-9 tipi İHA'nın Rus savaş uçağı Su-27 tarafından düşürüldüğü anlara ait görüntüleri yayınladı.

"MQ-9'UN PERVANESİNE ÇARPTI"

EUCOM'dan yapılan açıklamada, "İki Rus Su-27 uçağı, 14 Mart 2023'te Karadeniz üzerinde uluslararası hava sahasında faaliyet gösteren ABD Hava Kuvvetleri istihbarat, gözetleme ve keşif insansız MQ-9 hava aracına güvenli olmayan ve amatörce bir önleme gerçekleştirdi. MQ-9'un pervanesine çarptı ve ABD kuvvetlerinin MQ-9'unun uluslararası sularda düşmesine neden oldu" denildi.

ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı

ÇOK YAKIN UÇUŞ YAPTIĞI GÖRÜLÜYOR

Görüntüde, Rus uçağının İHA'ya çok yakın bir şekilde uçuş yaptığı görüldü. Daha sonra İHA'nın kamera kaydı kesildi.

ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı

NE OLMUŞTU?

ABD Savunma Bakanlığı, Karadeniz üzerinde Rus savaş uçağının ABD insansız hava aracını çarparak düşürdüğünü duyurmuştu. ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu olay güvensiz ve gayri profesyonelliğin yanı sıra beceriksizliğin göstergesidir." ifadelerine yer verildi. Rusya ise ABD'ye ait İHA ile temasa geçilmediğini belirtip, "ABD'ye ait insansız hava aracı, keskin manevralar sonucunda irtifa kaybederek kontrolsüz uçuşa geçti ve suya düştü." dedi.

ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı

"KONTROLSÜZ UÇUŞA GEÇİP SUYA DÜŞTÜ"

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus savaş uçaklarının ABD'ye ait İHA ile temasa geçmediğini belirterek, "ABD'ye ait insansız hava aracı, keskin manevralar sonucunda irtifa kaybederek kontrolsüz uçuşa geçti ve suya düştü" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (4)
  • Abdullah Bayraktar: ADAMSIN PUTİN Cevap Yaz 15 0 Yayından Kaldır
  • NİHAT ŞAHİN: ABD' nin bu güne kadar Türkiye aleyhine açık açık yaptıkları malum. Türkiye'nin 6 Şubat depremi öncesi Suriye'ye her an girebileceği de bekleniyordu. Türkiye'nin bu afetlere yönelmesi Amerika tarafından elbette istenen bir durumdur. Bu da depremle ilgili şüpheleri olası gösterebilmektedir. O gemi niçin orada idi nin cevabını araştırmak lazım. Cevap Yaz 29 10 Yayından Kaldır
  • Sedat Dogan: Aaa Rusya vur şunu havası sönsün Cevap Yaz 23 9 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, ABD'ye ait İHA'nın düşmesine neden olan pilotlara cesaret nişanı verdi Rusya Savunma Bakanı Şoygu, ABD'ye ait İHA'nın düşmesine neden olan pilotlara cesaret nişanı verdi Rusya, Karadeniz'de ABD İHA'sını düşüren pilotları ödüllendirdi Rusya, Karadeniz'de ABD İHA'sını düşüren pilotları ödüllendirdi Rusya, Karadeniz'de ABD İHA'sını düşüren pilotları ödüllendirdi Rusya, Karadeniz'de ABD İHA'sını düşüren pilotları ödüllendirdi

Son Dakika Dünya ABD, Rus uçağının İHA'yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı - Son Dakika


Advertisement