Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti - Son Dakika
Dünya

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti

Türkiye'ye resmi ziyaret düzenleyen Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in temasları sırasında renkli görüntüler kaydedildi. Steinmeier, Alman Büyükelçiliğine ait yazlık Tarabya rezidansında döner keserek davetlilere ikram etti. Steinmeier, ''Hiçbir fast food yemeği Almanya'da dönerden daha çok satılmıyor, daha çok yenmiyor, hatta daha çok ihraç edilmiyor. Döner artık Almanya'nın ulusal yemeği oldu.'' sözleriyle Türk dönerini överken, davetliler döner yemek için uzun kuyruklar oluşturdu.

22.04.2024 22:16  Güncelleme: 22:34

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Alman Büyükelçiliğine ait yazlık Tarabya rezidansında döner keserek davetlilere ikram etti.

STEINMEIER, TÜRKİYE ZİYARETİNDE DÖNER KESİP İKRAM ETTİ

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Alman Büyükelçiliğine ait yazlık Tarabya rezidansında, Berlin'de döner dükkanı işleten üçüncü kuşaktan Arif Keleş'le birlikte döner kesti. Keleş'in Türkiye ziyaretinde kendisine eşlik etmesinden memnuniyet duyduğunu vurgulayan Steinmeier, Türk misafir işçiler tarafından geliştirilen döner kebabının, artık Almanya'nın ulusal yemeği haline geldiğini belirtti.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti

"HİÇBİR FAST-FOOD YEMEĞİ ALMANYA'DA DÖNERDEN DAHA ÇOK SATILMIYOR"

Steinmeier, "Hiçbir fast food yemeği Almanya'da dönerden daha çok satılmıyor, daha çok yenmiyor, hatta daha çok ihraç edilmiyor." dedi. Keleş de böyle anlamlı bir ziyarette Cumhurbaşkanı Steinmeier ile döner kesmenin kendisi için gurur verici olduğunu söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Davete, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz ve Alman Federal Milletvekilleri Serap Güler ve Nils Schmidt ile spor, siyaset ve iş dünyasından oluşan seçkin davetliler katıldı. Konuklar döner yemek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti

Son Dakika Dünya Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul ziyaretinde döner kesti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (18)

 • Cengiz Ay: Yalaka eko 179 79 Yanıtla
  huseyin ergun: Yakışmışlar ikisi de YANAR DÖNER 26 22 OZKANLI Mikail: Yav he he 0 0
 • Sabri İnce: Dün büyük elçi ile balık keyfi. Bugün başbakan ile döner . İstanbulun sefiri iş başında :))) 125 51 Yanıtla
  Zafer Koç: Elleri bağlamış emir bekliyor 130 50
 • mustafa sagdic: allah razi olsun ekrem baskan. 66 74 Yanıtla
 • Yakup Becerikli: sahibini görünce 89 50 Yanıtla
 • mustafa sagdic: aga donerin guzelligine bak. boyle doner her zaman yapiyorlar mi acaba 41 4 Yanıtla
 • Ankara null: multeci vermek icin geldi yandik 30 11 Yanıtla
  huseyin ergun: Zamanında sebateist vermişlerdi. Onları ziyarete gelmiş. Çok da, güzel ağırlamış başkan sağolsun.))))) Elpençe divan. Duruşa baksana gelirse dışpolitikanın özeti. Eziklik. 14 13
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement