Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan'a gözdağı verdi: Gerekeni yapacağız - Son Dakika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan'a gözdağı verdi: Gerekeni yapacağız

29.09.2022 12:14

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın son dönemde artarak devam eden provokasyonları hakkında açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Yunanistan adaları silahlandırırken biz de gerekli adımları atacağız" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Yunanistan'ın gayri askeri alan kapsamındaki Adalar'a zırhlı araç sevk etmesi, iki ülke arasındaki ipleri iyice gerdi.

"ADALAR'IN SİLAHSIZLANDIRILMASI ŞART"

Duruma tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün bunlar İHA'larla tespit edildi. Tespit etmekle kalmadık, Amerikan zırhlıları bizi tehdit etmek için kullanılıyor. ABD'ye diyoruz, Türkiye gibi bir müttefik bulamazsın. Gerek ABD'ye gerek Yunanistan'a uyarımızı yaptık. ABD'de 17 Eylül'de son mektubumuzu gönderdik. Yunanistan bu meseleyi yok sayıyor, görüşmekten kaçıyor. Biz burada uluslararası yargı yolunu kapadıklarını görüyoruz. Uluslararası yargıdan yanaysan, neden görüşmekten kaçıyorsun? Lozan'a göre buralar özel bir statüye tabi. Yunanistan'da toplam 9 ABD üssü mevcut. Bizim ABD'den beklentimiz Yunanistan'ı yanlış hesaplara sokmaması ve uluslararası kamuoyunu manipüle etmemesi. ABD maalesef Lozan'ı dinlemiyor. Yunanistan'ın, Ege'deki adaları silahsızlandırması şart." dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a gözdağı: Onlar Adalar'ı silahlandırırken biz de gerekeni yapacağız

"GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ"

Bugün katıldığı bir basın toplantısında gündemi değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunanistan'a gözdağı verdi. Çavuşoğlu,"Yunanistan adaları silahlandırırken biz de gerekli adımları atacağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (5)
  • Soner kılıç: Sizin gibi insanlar olursa tabiki yunan havlar seçim malzemesiymiş yok daha neler sen onu 6 li hatta 7 li masaya anlat gerçi ne yapmanızda fayda vermeyecek reis yine gelecek Cevap Yaz 74 54 Yayından Kaldır
  • Naci Kuru: Secimlerin hepsini acik ara kazanan bir parti icin soylemedin zaar cahilcim ;))) 90 30 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Yunanistan'ın Adalar'daki tatbikatına Çavuşoğlu'ndan tepki: Ya geri adım atarlar ya da gereğini yaparız Yunanistan'ın Adalar'daki tatbikatına Çavuşoğlu'ndan tepki: Ya geri adım atarlar ya da gereğini yaparız Yunanistan'a kaçarken yakalanan 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı Yunanistan'a kaçarken yakalanan 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı Selanik'te polis şiddeti sonrası olaylar çıktı Selanik'te polis şiddeti sonrası olaylar çıktı

Son Dakika Dünya Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan'a gözdağı verdi: Gerekeni yapacağız - Son Dakika


Advertisement