Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Ukrayna'ya yardım etmekte tereddüt etmedik - Son Dakika

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Ukrayna'ya yardım etmekte tereddüt etmedik

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Arkadiusz Mularczyk, Varşova yönetiminin Ukrayna'ya yardım etmekte hiçbir zaman tereddüt etmediğini belirtti. Mularczyk, Kiev'de bazı insanların bu yardımı unuttuğunu ve bu tür hataların yapılmaması gerektiğini ifade etti. Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki de Rusya'nın Ukrayna'yı işgal ettiği gün Polonya Büyükelçisinin Ukrayna Dışişleri Bakanlığına çağrılmasının gerçekleşmemesi gerektiğini söyledi.

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Ukrayna\'ya yardım etmekte tereddüt etmedik
02.08.2023 - 09:09,

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Arkadiusz Mularczyk, Varşova yönetiminin Ukrayna'ya yardım etmekte hiçbir zaman tereddüt etmediğini belirterek, "Ne yazık ki bugün Kiev'de bazı insanlar bunu unutuyor. Bu tür hatalar yapılmamalıdır." ifadesini kullandı.

Mularczyk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Polonya ile Ukrayna arasında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Dün Polonya'nın Kiev Büyükelçisi Bartosz Cichowski'nin, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın Dış Politika Başdanışmanı Marcin Przydacz'ın Ukrayna'nın Polonya'dan aldığı destek için daha fazla minnettarlık göstermesi gerektiği yönündeki yorumları üzerine Ukrayna Dışişleri Bakanlığına çağrıldığını anımsatan Mularczyk, şu ifadeleri kullandı:

"Polonya, diğerleri Ukrayna'nın çökmesini beklerken ona yardım etmekte tereddüt etmedi. Ne yazık ki bugün Kiev'de bazı insanlar bunu unutuyor. Bu tür hatalar yapılmamalıdır."

Mularczyk, Polonya Dışişleri Bakanlığının da Ukrayna'nın Varşova Büyükelçisi'ni çağırdığına dikkati çekti.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki de sosyal medya paylaşımda, " Rusya'nın Ukrayna'yı işgal ettiği gün Kiev'de tek kalan temsilci olan Polonya Büyükelçisinin Ukrayna Dışişleri Bakanlığına çağrılması asla gerçekleşmemeliydi." ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Ukrayna'ya yardım etmekte tereddüt etmedik - Son Dakika


Advertisement