Yılbaşında bile durmadılar! Rusya'dan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e füzeli saldırı: Ölü ve yaralılar var - Son Dakika

Yılbaşında bile durmadılar! Rusya'dan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e füzeli saldırı: Ölü ve yaralılar var

01.01.2023 07:50

Rusya, Ukrayna'ya yönelik saldırılarına yılbaşında da devam etti. Ukrayna'nın başkenti Kiev'e düzenlenen füze saldırısında hayatını kaybedenlerin olduğu belirtilirken, 20'den fazla Ukraynalı sivil de yaralandı. Saldırının ardından Telegram hesabından videolu mesaj paylaşan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, "Bu tür saldırılar için emir verenler ve bunları uygulayanlar affedilmeyecekler" ifadelerini kullandı.

Rusya- Ukrayna savaşı yılbaşında da devam etti. Rusya, yılbaşına saatler kala Kiev'e füzeyle saldırdı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin olduğu belirtilirken, 20'den fazla kişi yaralandı.

Kiev'de kanlı yılbaşı: Haftalar öncesinden sinyalini veren Moskova, Kiev'e füzeyle saldırdı

SİVİLLER HEDEF ALINDI

Saldırının ardından akşam saatlerinde Telegram hesabından videolu mesaj paylaşan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sert açıklamalarda bulundu. Rus ordusunun Ukrayna'ya tekrar füze saldırısı düzenlediğini belirten Zelenskiy, sivillerin hedef alındığını söyledi.

Kiev'de kanlı yılbaşı: Haftalar öncesinden sinyalini veren Moskova, Kiev'e füzeyle saldırdı

"KİMSE BUNUN İÇİN SENİ AFFETMEYECEK"

Olayı "terör saldırısı" diye niteleyen Zelenskiy, "Maalesef can kaybı var. Bu tür saldırılar için emir verenler ve bunları uygulayanlar affedilmeyecekler." ifadelerini kullandı. Saldırılardan Rusya lideri Putin'i sorumlu tutan Zelenskiy, "Dünyada kimse bunun için seni affetmeyecek. Ukrayna asla affetmeyecek." dedi.

Kiev'de kanlı yılbaşı: Haftalar öncesinden sinyalini veren Moskova, Kiev'e füzeyle saldırdı

ESİR TAKASI

Öte yandan Zelenskiy, bugün Rus tarafıyla tekrar esir takası yapıldığını, esir değişimi sayesinde 140 Ukraynalı askeri personelin daha evlerine döndüğünü belirterek, "Toplamda 1596 Ukraynalı erkek ve kadın, 24 Şubat'tan bu yana evlerine döndü." bilgisini verdi.

Kiev'de kanlı yılbaşı: Haftalar öncesinden sinyalini veren Moskova, Kiev'e füzeyle saldırdı
YORUMLAR
500
ABD: Dünya, Rusya'nın Ukrayna'da barış için adil olmayan 'taktik hamlesine' aldanmamalı ABD: Dünya, Rusya'nın Ukrayna'da barış için adil olmayan 'taktik hamlesine' aldanmamalı ABD: Dünya, Rusya'nın Ukrayna'da barış için adil olmayan 'taktik hamlesine' aldanmamalı ABD: Dünya, Rusya'nın Ukrayna'da barış için adil olmayan 'taktik hamlesine' aldanmamalı Çin Cumhurbaşkanı Xi, Rus Gazetesi İçin Makale Kaleme Aldı Çin Cumhurbaşkanı Xi, Rus Gazetesi İçin Makale Kaleme Aldı

Son Dakika Dünya Yılbaşında bile durmadılar! Rusya'dan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e füzeli saldırı: Ölü ve yaralılar var - Son Dakika


Advertisement