Karabağlar Belediye Başkanı Öğretmenler Günü'nü kutladı - Son Dakika
Eğitim

Karabağlar Belediye Başkanı Öğretmenler Günü'nü kutladı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'ni ziyaret ederek öğretmenleri kutladı. Selvitopu, öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, öğretmenlere teşekkür etti ve belediyenin okulların iyileştirilmesi için çaba göstermeye devam edeceğini belirtti.

26.11.2023 11:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'ni (KARBEM) ziyaret ederek öğretmenlerin gününü kutladı.

Öğretmenliğin kutsal ve önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, "Herkesin toplum içinde bir yerlere gelmesinde öğretmenlerin emek ve katkıları çok büyük. Gelecekte bu ülkeyi yönetecek insanları sizler yetiştiriyorsunuz. Öğretmenler Gününüzü kutluyor, emekleriniz için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Karabağlar Belediyesi'nin, ilçede bulunan okulların fiziki koşullarının iyileştirilmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiğini belirten Başkan Selvitopu, "Bu iş sadece Milli Eğitim Bakanlığı'nın' demeden, eğitimin yanında olmaya devam edeceğiz. Dershanemize de desteğimiz her zaman sürecek. İkinci şubeyi açma hedefimiz de var" diye konuştu.

Başkan Selvitopu daha sonra öğretmenlere günün anısına armağanlar verdi. Ardından toplu fotoğraf çektirildi.

KARBEM ziyaretine Belediye Başkan Yardımcıları Ayla Sert ve Aykut Kolatar da katıldı

Karabağlar Belediye Başkanı Öğretmenler Günü\'nü kutladı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Eğitim Karabağlar Belediye Başkanı Öğretmenler Günü'nü kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TOGÜ'de Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi
  13:03 TOGÜ'de Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, üniversite personelinin bayramını kutladı. Programa Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, Genel Sekreter, dekanlar, müdürler ve personel katıldı.

 • Dinar'da Okul Servis Araçları Denetlendi
  11:57 Dinar'da Okul Servis Araçları Denetlendi

  Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, okulların açılmasıyla birlikte polis ekipleri tarafından öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarına yönelik denetim yapıldı. Denetimlerde servis araçlarının belgeleri kontrol edilirken, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadıkları da kontrol edildi. Kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulandı.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden POMEM hazırlık kurslarına devam
  11:35 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden POMEM hazırlık kurslarına devam

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, POMEM hazırlık kurslarını tamamlayan 17 kursiyer polis memuru olmaya hak kazandı. Büyükşehir Belediyesi, 31. Dönem POMEM Özel Yetenek Sınavı'na katılmak isteyen adaylara ücretsiz parkur hazırlık kursu kayıtlarını başlattı.

 • Bedensel Engelli Hatice Özalp Hemşire Olmayı Hedefliyor
  11:17 Bedensel Engelli Hatice Özalp Hemşire Olmayı Hedefliyor

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki bedensel engelli Hatice Özalp, evde sürdürdüğü öğrenimini tamamlayarak hemşire olmayı hedefliyor. Hatice, öğretmeniyle evde ders çalışarak büyük ilerleme kaydetti ve takdir teşekkür belgeleri aldı. Öğretmeni, Hatice'nin mezuniyetine kadar ona destek olacağını belirtti.

 • E-Der Bursa Temsilciliği, Şehir, Medeniyet ve Mekan Etkinliği Düzenledi
  09:57 E-Der Bursa Temsilciliği, Şehir, Medeniyet ve Mekan Etkinliği Düzenledi

  Eğitim ve Değişim Derneği (E-Der) Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Şehir, Medeniyet ve Mekan' etkinliği, Bursa Numaniye Dergahı'nda gerçekleştirildi. Etkinlikte, 50 öğretmenle sınırlı olan katılımcılara Mehmet Safiyüddin Erhan tarafından mekanla ilgili bilgiler verildi. Harem, hazire, hamam ve selamlık bölümleri gezildikten sonra mescit odasında bilgilendirme yapıldı. Program, soru cevap bölümü ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Proje, öğretmenlerin şehirlerindeki önemli mekanları ziyaret ederek tarihi yapıları öğrencilerine tanıtmalarını amaçlamaktadır.

 • MEB'e bağlı okullarda ara tatil sonrası dersler başladı
  09:47 MEB'e bağlı okullarda ara tatil sonrası dersler başladı

  Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 20 milyon öğrenci, 1 milyon 200 bin öğretmen, Ramazan Bayramı tatili ile birleşen 'ara tatilin' ardından dersbaşı yaptı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili 13-17 Kasım 2023'te, yarıyıl tatili ise 22 Ocak-2 Şubat 2024'te uygulandı. Okullardaki 8-12 Nisan 2024'teki ikinci ara tatil, Ramazan Bayramı tatili ile birleşti. Eğitim öğretim dönemi 11 Eylül 2023'te başlamış olup 14 Haziran 2024'te sona erecektir.

 • İzmir'de Üniversite Öğrencileri Ekonomik Zorluklarla Mücadele Ediyor
  09:21 İzmir'de Üniversite Öğrencileri Ekonomik Zorluklarla Mücadele Ediyor

  İzmir'de üniversite öğrencileri, hayat pahalılığı nedeniyle başta barınma ve beslenme olmak üzere pek çok temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma geldiklerini belirtti. Masraflarını karşılayabilmek için çalışmak zorunda olduğunu, bu sebeple öğrencilik hayatını yaşayamadığını söyleyen bir öğrenci 'Bu sene eve çıktım. Kiramı ödeyebilmek için çalışmaktan eve sadece yatmaya gidebiliyorum. Düzeltilebilecek imkanlar var ama ısrarla yapılmıyor. Çünkü öğrencilerin öncelik haline getirildiğini düşünmüyorum' dedi.

 • Erzincan'ın Kemah ilçesinde Milli Eğitim Müdürü kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
  08:41 Erzincan'ın Kemah ilçesinde Milli Eğitim Müdürü kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

  Erzincan'ın Kemah ilçesine bayram tatili için gelen Zara İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş, evinin önünde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Çakmaktaş, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi Zara'da defnedildi.


Advertisement