AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan EYT müjdesi: 2022 yılı içerisinde paylaşacağız - Son Dakika

AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan EYT müjdesi: 2022 yılı içerisinde paylaşacağız

17.01.2022 21:18

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında EYT'lilerle ilgili önemli bir müjde verdi. EYT'lilerin şu anda içinde bulunduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını ifade eden Akbaşoğlu, "2022 yılı içerisinde EYT'lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız." açıklamalarında bulundu.

Yasa çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda belirsizliğin sürdüğü Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

"2002 ÖNCESİ YASAYA DAYANIYOR"

EYT'lilerin içinde olduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını söyleyen Akbaşoğlu, "EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor." ifadelerini kullandı.

AK Parti'li Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan EYT müjdesi: 2022 yılı içerisinde paylaşacağız

Açıklamalarının devamında ise Akbaşoğlu, "EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar." dedi.

"2022 YILI İÇERİSİNDE NE YAPACAĞIMIZIN MÜJDESİNİ PAYLAŞACAĞIZ"

EYT'liler ilgili bir de müjde veren Akbaşoğlu, "Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT'li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT'lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız." ifadelerini kullandı." ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (3)
  • muhammet nuray: şu dakikadan sonra çıkacak eyt yasası ancak seçim yatırımı olur şimdiye kadar bekleyenlerin şuçu ne ben 8 senedir. bekliyorum 1 senem kalmış bunun neresi hak adalet eyt çıkmasın çift maaş almasın vatandaş vekiller,müdürlere çift maaşda yetmiyor onlara 5 maaşda verseler doymazlar onlara versinler çözülecekse suriyeli sorunu çözülsün benim ecdadım bu vatanı hibe edelim diye şavaşmadı gülünç duruma düşüyorsunuz. Cevap Yaz 32 5 Yayından Kaldır
  • Bilal GÜL: Eyt li kalmıyor ne demek 95 girisliyim 14 senem var milyonlarca insan var daha siz kendiniz için mi istiyordunuz yasanın çıkmasını 20 5 Yayından Kaldır
500
AK Parti'li Dağ: Çilek üretiminde dünyada 4'üncü sıradayız AK Parti'li Dağ: Çilek üretiminde dünyada 4'üncü sıradayız Sosyolog Palabıyık: 'Van depremi sonrası uygulanan TOKİ modelleri konut sorunu için çözüm sağlayabilir' Sosyolog Palabıyık: 'Van depremi sonrası uygulanan TOKİ modelleri konut sorunu için çözüm sağlayabilir' AK Parti Çorum İl Başkanı Ahlatcı'dan özel çocuklara ziyaret AK Parti Çorum İl Başkanı Ahlatcı'dan özel çocuklara ziyaret

Son Dakika Ekonomi AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan EYT müjdesi: 2022 yılı içerisinde paylaşacağız - Son Dakika


Advertisement