Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı - Son Dakika
Ekonomi

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı destekli Sağım Hijyeni Setini, 10 ilçede toplam 717 üreticiyle dağıttı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Sağım Hijyeni ve Kaliteli Çiğ Süt Üretimi Projesi' kapsamında hijyen eğitimini tamamlayan üreticilere yüzde 75'i Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere, toplamda 717 üreticiye Sağım Hijyeni Seti dağıtıldı.

28.11.2023 17:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı destekli Sağım Hijyeni Setini, 10 ilçede toplam 717 üreticiyle dağıttı.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sağım Hijyeni ve Kaliteli Çiğ Süt Üretimi Projesi" kapsamında Altıeylül, Karesi, Bigadiç, Balya, İvrindi, Kepsut, Sındırgı, Savaştepe, Manyas ve Dursunbey ilçesi olmak üzere toplam 10 ilçede üretim yapan, hijyen eğitimini tamamlayan üreticilere yüzde 75'i Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere, toplamda 717 üreticiye Sağım Hijyeni Seti dağıttı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan ve teknik ekiplerince verilen eğitimlere katılan üreticiler, katılmış oldukları eğitimlerin son derece faydalı olduğunu dile getirerek, başta İl Müdürü Erkan Alkan olmak üzere projede emek veren tüm yetkililere teşekkür etti. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağım Hijyeni Setini 717 Üreticiye Dağıttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, ABD Başkanı Joe Biden'ın Özel Danışmanı ile görüştü
  13:45 Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, ABD Başkanı Joe Biden'ın Özel Danışmanı ile görüştü

  Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay ve heyeti, 10. OECD Hazır Giyim ve Ayakkabı Sektöründe Durum Tespiti Forumu kapsamında ABD Başkanı Joe Biden'ın Özel Danışmanı Kelly Fay Rodriguez ile görüştü. Forumda işçi hakları ve örgütlenme konusu öncelikler arasında yer aldı. Görüşmede, ABD'nin işçi hakları ve çalışma koşullarına yönelik politikaları hakkında bilgi verildi.

 • Tokat'ın Erbaa ilçesinde Karayaka koyunu tescillendi
  13:43 Tokat'ın Erbaa ilçesinde Karayaka koyunu tescillendi

  Tokat'ın Erbaa ilçesine kendine özgü bir koyun ırkını temsil eden Karayaka'da, tescil heyecanı yaşanıyor. Belde ismini alan koyun ırkı yapılan girişimler neticesinde tescillendi.

 • Trabzon'da Ramazan Pidesi Fiyatları Yükseldi
  13:42 Trabzon'da Ramazan Pidesi Fiyatları Yükseldi

  Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, 500 gram yumurtalı ve susamlı Ramazan Pidesi'nin fiyatının 30 TL, yumurtasız ve susamsız pidenin fiyatını ise 28 TL olarak açıkladı. Geçtiğimiz yıl yumurtalı ve susamlı 500 gram pidenin fiyatı Trabzon'da 15 TL'den satılıyordu. Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, un fiyatlarındaki artış ve işçi ücretlerindeki yükseliş nedeniyle pide fiyatlarında artış yapıldığını belirtti.

 • Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Bursa'da Başlıyor
  13:40 Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Bursa'da Başlıyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği, 7-8 Mart tarihlerinde Bursa'da gerçekleştirilecek. Fuarda, 40'ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşun katılımıyla gençlere sunulan destekler anlatılacak. Gençler, burs, staj, kariyer fırsatları, kredi, teşvik ve hibelerle geleceklerini kurma imkanına sahip olacaklar. Üniversiteli gençler etkinliğe öğrenci kimlikleriyle ücretsiz olarak katılabilecekler.

 • İstanbul'da Yasa Dışı Ticari Avcılık Denetimi: 4 Ton Balığa El Konuldu, 3 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı
  13:38 İstanbul'da Yasa Dışı Ticari Avcılık Denetimi: 4 Ton Balığa El Konuldu, 3 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı

  İstanbul'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan denetimlerde 4 ton balığa el konuldu. Denetimler sonucunda 3 kişiye toplamda 78 bin 746 TL idari para cezası kesildi.

 • BIST 100 Endeksi Günün İlk Yarısında Yükseldi
  13:28 BIST 100 Endeksi Günün İlk Yarısında Yükseldi

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,4 artışla 8.943,02 puana yükseldi. Endeks, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 35,37 puan arttı. Altının ons fiyatı 2 bin 125 dolara yükseldi.

 • KARDEMİR'de Trafo Patlaması: 3 İşçi Yaralandı
  13:25 KARDEMİR'de Trafo Patlaması: 3 İşçi Yaralandı

  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (KARDEMİR) enerji tesislerinde meydana gelen trafo patlaması sonucu 3 işçi yaralandı. Yaralanan işçiler tedavi altına alındı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.


Advertisement