Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı - Son Dakika
Ekonomi

Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı

Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi\'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı

Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı. Şirket, yeni yaşında üretim kapasitesini artırırken istihdama ve Türkiye'ye katkı sunmaya devam ediyor. Yatırım hamlesinin 36 milyon dolar tutarındaki kısmı tamamlanmış olan Banvit BRF'nin üretim kapasitesi yaklaşık yüzde 45 ila 50 artacak. Şirket, ürün portföyündeki nuget, schnitzel, kebap, burger ve köfte gibi ürünlerle sucuk, salam, sosis gibi şarküteri ürünlerini çeşitlendirerek sofralara değer katmaya devam edecek.

01.06.2023 14:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2021'den beri inovasyon ve büyüme odaklı yatırımlar gerçekleştiren şirket, yeni yaşında üretim kapasitesini artırırken istihdama ve Türkiye'ye katkı sunmaya devam ediyor.

Banvit BRF'nin 2021'de başlattığı yatırım hamlesinin 36 milyon dolar tutarındaki kısmı tamamlanmış oldu.

Kaplamalı ve pişmiş ürünler ile şarküteri ürünlerinin üretildiği Bandırma İleri İşlem Tesisi'nin yeni bölümünün açılışıyla Banvit BRF'nin bu tesisteki üretim kapasitesinin yaklaşık yüzde 45 ila 50 artabileceği belirtiliyor.

Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'ndeki ek bölümün açılışı ile ürün portföyündeki nuget, schnitzel, kebap, burger ve köfte gibi ürünlerle sucuk, salam, sosis gibi şarküteri ürünlerini çeşitlendirerek sofralara değer katmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Banvit BRF Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Gündüz, bu yeni yatırımla pazardaki yerlerini daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"İleri İşlem Tesisimizin ek yatırımıyla ülkemize olan katkılarımızı artıracak olmaktan dolayı mutluyuz. Ürün portföyümüze yeni ürünler eklemeye devam ederek büyümemizi ağırlıklı olarak inovatif ürünlere odaklanarak sağlayacağız. Kapasitelerimizin artışına bağlı olarak üretimden lojistiğe kadar farklı alanlarda istihdam sağlamayı sürdüreceğiz. Bu katkılarımızın yanı sıra yatırımlarımızda sürdürülebilirliği de muhakkak gözetmeye devam edeceğiz. Yeni yatırımlarımızın hem ülkemize hem de şirketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Banvit BRF, İleri İşlem Tesisi'nin ek bölüm açılışıyla 55. yaşını kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de metrelerce uzayan tava ciğer kuyruğu
  19:24 Edirne'de metrelerce uzayan tava ciğer kuyruğu

  Edirne'de, kentin meşhur lezzeti tava ciğer yemek isteyen yüzlerce vatandaş metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Tarihi ve turistik bir kent olan Edirne, bayram tatilinde binlerce turisti ağırladı. Restoranların önünde saatlerce bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk havadan görüntülendi. Ziyaretçiler, tava ciğerin tadına bakmadan kentten ayrılmamak için uzun süre beklemeye razı olduklarını belirtti.

 • ATM'den 10 TL ve 20 TL Para Çekme İşlemleri Sonlanıyor
  19:09 ATM'den 10 TL ve 20 TL Para Çekme İşlemleri Sonlanıyor

  Bankaların aldığı karar doğrultusunda, Türkiye genelinde ATM'lerden 10 TL ve 20 TL çekme işlemleri resmi olarak sona eriyor. Enflasyon ve TL'nin değer kaybı nedeniyle bankalar, ATM'lerde 10 ve 20 TL banknotları yerleştirmeme kararı almıştır. Bu durum, vatandaşların 100 ve 200 TL banknotları daha fazla kullanmasına ve 10 ve 20 TL ile alınabilecek ürün ve hizmetlerin azalmasına sebep olmuştur.

 • Diyarbakır'da Oteller Ramazan Bayramı'nda Yüzde 100 Doluluk Oranına Ulaştı
  18:25 Diyarbakır'da Oteller Ramazan Bayramı'nda Yüzde 100 Doluluk Oranına Ulaştı

  Diyarbakır'da oteller, Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yerli ve yabancı turistler, kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek için Diyarbakır'ı tercih etti. Otellerdeki yoğunluk karşısında ziyaretçiler şaşkınlık yaşadı.

 • Rize'de Üreticilere Ücretsiz Ata Tohumu Dağıtıldı
  17:57 Rize'de Üreticilere Ücretsiz Ata Tohumu Dağıtıldı

  Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) tarafından Engindere Mahallesi'nde üreticilere mısır, fasulye, salatalık, kara lahana, maydanoz, pazı ve kabak tohumu verildi. Dernek Başkanı Mustafa Mavi, geçen yıldan itibaren üreticilere ata tohumu dağıttıklarını söyledi. Vatandaşların ata tohumuna ilgi gösterdiğini ifade eden Mavi, 'Geleneksel tohumlarımızı yaymaya çalışıyoruz.' dedi. Ata tohumu dağıtım törenine, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve muhtarlar da katıldı.

 • Vietnam'da tarihin en büyük banka dolandırıcılığı davası sonuçlandı
  17:46 Vietnam'da tarihin en büyük banka dolandırıcılığı davası sonuçlandı

  Ho Şi Minh City'deki sömürge döneminden kalma ihtişamlı mahkeme binasında büyük bir olay yaşandı. 67 yaşındaki emlakçı ve inşaatçı Truong My Lan, 44 milyar dolar kredi almak suçundan ölüm cezasına çarptırıldı. Davada 2700 kişinin ifadesi alındı ve 85 kişi suçlu bulundu. Truong My Lan'ın kocası ve yeğeni de hapis cezası aldı. Bu olay, Vietnam'da beyaz yaka suçlardan ölüm cezası verilen nadir kadınlardan biri oldu.

 • Edirne'de Tava Ciğer İçin Uzun Kuyruklar Oluştu
  17:36 Edirne'de Tava Ciğer İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

  Edirne'de yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. Kentin meşhur lezzeti tava ciğer yemek isteyen yüzlerce vatandaş metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Turistler saatlerce sıra beklemeye razı olurken, ciğerciler zorlu bir süreç yaşadı.


Advertisement