İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı - Son Dakika
Ekonomi

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı

İstanbul Ataşehir'de 8 yıl önce açılan ve megakentin en görkemli alışveriş merkezlerinden biri olan Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı. AVM'nin ortaklarından biri de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ydi.

04.03.2024 13:46  Güncelleme: 14:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Megakent İstanbul'un su, ışık, lazer gösterileri ve oyun alanlarıyla ünlü alışveriş merkezi Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından satın alındı.

ORTAKLAR ARASINDA BÜYÜKEKŞİ DE BULUNUYORDU

AVM'nin eski ortakları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de bulunuyordu. Ancak FLO Ayakkabı'nın sahipleri ile banka arasındaki ortaklık sona erdi.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

AVM'DEN BEKLEDİKLERİ KAZANCI ELDE EDEMEDİLER

Ortaklar, AVM'den bekledikleri kazancı elde edemedikleri için bu kararı aldılar. Albaraka Türk Katılım Bankası, Watergarden AVM'nin tek sahibi olarak hikayesinde önemli bir dönüm noktası olmuştu.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ORTAKLIĞI SONLANDIRDILAR

AVM'nin temeli 2014 yılında atıldı ve Büyükekşi, Ziylan Ailesi ve Albaraka Türk Katılım Bankası, "Kar-zarar ortaklığı yatırım sözleşmesi" imzalayarak AVM'de ortaklık yapmışlardı. Ancak mali sıkıntılar, birçok AVM'de olduğu gibi burada da yaşandı. Taraflar, bekledikleri verimi elde edemedi ve sonunda ortaklığı sonlandırmaya karar verdiler.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim AŞ adına yapılan açıklamada, "6 Şubat 2024'te yapılan Kâr-Zarar Ortaklığı Komite Toplantısında, alınan ortak karara istinaden ortaklık tasfiye edildi. Ziylan Gayrimenkul olarak Watergarden İstanbul projesiyle ilgili hiçbir tasarrufumuz kalmamıştır" denildi.

İstanbul\'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası\'na satıldı

Son Dakika Ekonomi İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • Murat denizli: doyamadınız araplara satmaya ülke gitti istanbul gitmesin 31 martta:((( 30 32 Yanıtla Beytullah Hızlı: 31 martta inşallah geri alınacak İstanbul yunanzihniyetinden :)))) 26 23 Beytullah Hızlı: Sizin gibi ingilizlere yunanlara mı satsalardı ? 20 13
  • Bilal Salik: Size ne ya sanki devletin malı adam yatırım yapmış istediğini alamamış satmış 18 5 Yanıtla

Advertisement