Marble 20. Gurur Yılına Hazırlanıyor - Son Dakika

Marble 20. Gurur Yılına Hazırlanıyor

Marble 20. Gurur Yılına Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 09.02.2014 11:02

20. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na ilişkin hazırlıklar sürüyor.

MARBLE-20. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na ilişkin hazırlıklar sürüyor.

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, 26-29 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek fuar hakkında bilgi verdi. Bir dünya markası olmuş fuarın 20. gurur yılını gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını anlatan Örs, şöyle konuştu: "Hazırlık çalışmaları sürüyor. Gelen tüm başvurulara olanaklar ölçüsünde olumlu yanıt vermeye çalışıyoruz. Sektörden gelen yoğun katılım talebi nedeniyle bu yıl da Kültürpark'ın maksimum seviyede kullanılmasını sağlıyoruz. Prefabrike üniteleri bu yıl da kuruyoruz. Alan düzenlemesinde revizyon yaparak katılımcı sayısını maksimum seviyeye çıkarmaya çalıştık. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen ve inşaatı devam eden yeni fuar merkezi, İzmir'i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. Yeni fuar alanı ile dünya doğaltaş sektörünün her Mart sonunda İzmir'de buluştuğu önemli bir platform olan MARBLE Fuarı'nda dünya liderliğini hedefliyoruz."

YENİ DÖRT HOL İNŞA EDİLECEK

Kültürpark'ın kullanım olanağı maksimum seviyeye çıkarılmaya çalışılırken fuara ilişkin katılım taleplerine en yüksek oranda olumlu yanıt verilmesi hedefleniyor. Katılımcı başvurularının yoğun olduğu fuarda, yer taleplerine uygun olarak tahsis çalışması yürütülüyor. MARBLE için mevcut 5 kapalı alanın yanı sıra 4 prefabrike hol ünitesi inşa edilecek.

DÜNDEN BUGÜNE MARBLE

1995 yılında 47 firmanın katılımıyla 2.600 metrekare alan üzerinde düzenlenen MARBLE Fuarı, 1998 yılında, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) tarafından üyeliğe kabul edildi. Böylece ülkemizin dünya fuar otoriteleri tarafından kabul edilmiş ilk uluslararası ihtisas fuarı oldu. Başladığı günden bugüne her geçen yıl daha iyiye giden fuara, geçen yıl yurt içi ve yurt dışından 1182 firma katıldı, fuarı 77 ülke ve yurt içinden 81 ilden sektör temsilcisi ziyaret etti.

FUARA DESTEK VEREN SEKTÖREL KURULUŞLAR

Fuara destek veren kuruluşlar şöyle: Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER), Afyonkarahisar -İscehisar Mermerciler Derneği, Bilecik Mermer ve Granit Sanayicileri Derneği, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği, Diyarbakır Mermerciler Derneği, Ege Maden İhracatçıları Birliği, Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği, Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği, İzmir Mermerciler Derneği, İzmir Mermerciler Odası, Muğla Mermerciler Derneği, Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği, Burdur Mermerciler Derneği. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Marble 20. Gurur Yılına Hazırlanıyor - Son Dakika


Advertisement