Merkez Bankası Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanıyor - Son Dakika

Merkez Bankası Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanıyor

18.01.2022 08:28

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanacak. Gündemde, 2021 yılı dönem karından avans dağıtılması ve birikmiş ihtiyat akçesinin kara katılarak dağıtılması yer alıyor.

Merkez Bankası Genel Kurul'u olağanüstü olarak toplanıyor. TCMB'nin bugün gazeteye verdiği ilana göre Nisan ayında yapılması planlanan toplantı öne çekilerek 3 Şubat'a alındı.

SANAL KATILIM OLACAK

Kritik toplantıda 2021 yılı dönem karından avans dağıtılması ve birikmiş ihtiyat akçesinin kara katılarak dağıtılması gündeme alınacak. Üyelerden toplantıya pandemi nedeniyle elektronik ortamda katılmaları istendi.

DAVET İLANI YAYIMLANDI

Merkez Bankası toplantı tarihini gazeteye verdiği ilanla duyurdu. İlanda, "Pay sahipleri genel kurul toplantısına bizzat kendileri katılabileceği gibi üçüncü bir kişiyi de temsilci olarak gönderebilir" denildi.

Merkez Bankası Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanıyor! Gündemde iki konu var
YORUMLAR
500
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 57,92'ye, dolar tahminini ise 17,57'ye yükseltti Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 57,92'ye, dolar tahminini ise 17,57'ye yükseltti ABD'de geçen yıl yetişkinlerin sadece yüzde 24'ü ekonomiyi 'iyi' olarak değerlendirdi ABD'de geçen yıl yetişkinlerin sadece yüzde 24'ü ekonomiyi 'iyi' olarak değerlendirdi Merkez Bankası açıkladı: Türkiye'nin 1 yıl içinde ödemesi gereken toplam dış borcu 181,4 milyar dolar Merkez Bankası açıkladı: Türkiye'nin 1 yıl içinde ödemesi gereken toplam dış borcu 181,4 milyar dolar

Son Dakika Ekonomi Merkez Bankası Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanıyor - Son Dakika


Advertisement