Son Dakika Son Dakika Son Dakika
SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü Dr. Onur Yıldırım, SAP'nin New York'taki ofisine atandı - Son Dakika

SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü Dr. Onur Yıldırım, SAP'nin New York'taki ofisine atandı

Dr. Onur Yıldırım, 2019 yılından bu yana SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktaydı. Yeni görevinde Uluslararası Kuruluşlarla İlişkiler ve Kamu Politikası Stratejik Projeleri Direktörü olarak SAP'nin New York ofisine atandı. Yıldırım, SAP'nin uluslararası kuruluşlarla ilişkilerinden, iş geliştirme projelerinden ve kamu politikası departmanının stratejik global projelerinin yönetiminden sorumlu olacak. Daha önce McKinsey & Company'de Türkiye Kamu ve Sosyal Sektör İş Geliştirme Lideri olarak çalışan Yıldırım, ayrıca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Philip Morris Sabancı ve Intel Corporation gibi kurumlarda da görev yapmıştır. Yıldırım'ın eğitim geçmişi ise Harvard Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nden oluşmaktadır.

SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü Dr. Onur Yıldırım, SAP\'nin New York\'taki ofisine atandı
13.07.2023 - 09:30,
2019 yılından bu yana SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Dr. Onur Yıldırım, Uluslararası Kuruluşlarla İlişkiler ve Kamu Politikası Stratejik Projeleri Direktörü olarak SAP'nin New York'taki ofisine atandı.

Dr. Onur Yıldırım yeni görevinde, SAP'nin Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası ve kalkınma bankaları başta olmak üzere, uluslararası kuruluşlarla ilişkilerinden, iş geliştirme projelerinden ve kamu politikası departmanının stratejik global projelerinin yönetiminden sorumlu olacak.

ONUR YILDIRIM KİMDİR?

SAP'ye katılmadan önce McKinsey & Company'nin Türkiye Kamu ve Sosyal Sektör İş Geliştirme Lideri olarak uluslararası kuruluşları da kapsayan çalışmalarda bulunan Dr. Onur Yıldırım, kamudaki kariyerine 2005 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uluslararası Kuruluşlar Müdürlüğü'nde uzman yardımcısı olarak başladı. 2012'de katıldığı Philip Morris Sabancı'da Kurumsal İlişkiler Müdürü ve 2014'te çalışmaya başladığı Intel Corporation'da Kurumsal ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev yaptı.

Onur Yıldırım'ın Harvard Üniversitesi'nde 2008-2010 yılları arasında tamamladığı Kamu Yönetimi/ Uluslararası Ekonomik Kalkınma master derecesi öncesinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden İnşaat Mühendisliği lisans, Hacettepe Ünivesitesi'nden İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans ve Ankara Ünivesitesi'nden İşletme Bölümü'nde doktora dereceleri bulunuyor.


Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi SAP Türkiye Kamu Politikası ve Resmi İlişkiler Direktörü Dr. Onur Yıldırım, SAP'nin New York'taki ofisine atandı - Son Dakika


Advertisement