Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltiyoruz - Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltiyoruz

23.03.2023 00:54

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında emeklilere yönelik bir müjde verdi. Erdoğan, en düşük emekli aylığının 5 bin 500 liradan, 7 bin 500 liraya yükseltileceğini duyurdu. Böylece emekli maaşlarına yüzde 36'dan fazla zam yapılmış olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Programda emekli maaşlarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, milyonlara bir müjde verdi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI 7 BİN 500 LİRA OLACAK

En düşük emekli maaşına zam yapacaklarını belirten Erdoğan, "Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlı olsun." dedi.

YÜZDE 36'DAN FAZLA ZAM

Düzenleme sonrası 5 bin 500 lira olan en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya çıkacak. Böylece emekli aylıklarına yüzde 36,4 oranında zam yapılmış olacak.

BAKAN BİLGİN, TÜED'LE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Emekliler Derneği'ni (TÜED) ziyaret ederek Başkan Kazım Ergün ve dernek yöneticileriyle görüştü. Bilgin, görüşme sonrası Ergün ile düzenlediği basın toplantısında, en düşük emekli aylığını yükseltecek alternatif modeller üzerinde çalıştıklarını, önerilerini en geç gelecek hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını söyledi.

EMEKLİLER NE KADAR İSTEDİ?

Ergün, görüşmede, emeklilerin talep ve beklentilerini içeren 23 maddelik bir dosyayı Bakan Bilgin'e verdi. Dosyada, emeklilerin intibak sorununun çözülmesi, en düşük emekli aylığının asgari ücrete seviyesine yükseltilmesi, bayram ikramiyesinin en düşük emekli aylığına endekslenmesi ve seyyanen zamlarla emekliye refahtan pay verilmesi istendi.

YORUMLAR (18)
  • Sebahattin Ozoglu: yüksek pirim ödeyip emekli olduk emekli maaşımız yüksek olsun diye ama şimdilerde bizlere haksızlık olmuyor mu alt maaşları yükseltin tabi ama bizlerinde hakkını koruyun yoksa kimse yüksek pirim ödemez Cevap Yaz 15 8 Yayından Kaldır
  • Serkan İlkeli : 22 yıllık emekli bir mühendisim.6240 TL emekli maaşı alıyorum.22 yıldır bu iktidarın bana ve benim gibilere reva gördüğü bu.Şimdi soruyorum; oyumu neden size vereyim? Bu mu vicdanınız? Cevap Yaz 21 7 Yayından Kaldır
  • Serkan Basar: Asgari demek en düşük demek değilmi eee asgari ücret 8500 TL ?? Cevap Yaz 17 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltiyoruz - Son Dakika


Advertisement