Veteriner hekimlerden "kimliklendirmede" süre uzatımı talebi - Son Dakika

Veteriner hekimlerden "kimliklendirmede" süre uzatımı talebi

16.11.2022 12:55
Veteriner hekimlerden "kimliklendirmede" süre uzatımı talebi

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, kedi, köpek ve gelincik sahiplerinin hayvanlarını, en geç 31 Aralık'a kadar kayıt altına aldırma zorunluluğu olduğunu anımsatarak, "Hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, kedi, köpek ve gelincik sahiplerinin hayvanlarını, en geç 31 Aralık'a kadar kayıt altına aldırma zorunluluğu olduğunu anımsatarak, "Hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var." ifadesini kullandı.???????

Baydın, yazılı açıklamasında, kedi, köpek ve gelinciklerin mikroçip uygulamasıyla kimliklendirilmesinin hayvan ve sahiplerinin lehine olduğunu aktardı.

Söz konusu uygulamayı desteklediklerini belirten Baydın, "16 Kasım itibarıyla Ankara'da yaklaşık 40 bin kedi, 25 bin civarı da köpek kimliklendirildi." dedi.

Türkiye genelinde ise toplam 262 bin kedi, 280 bin köpeğin kimliklendirilmiş durumda olduğunu dile getiren Baydın, "Bakıldığında sahipli kedi ve köpeklerin çok az bir oranının kimliklendirildiğini görüyoruz. Yıl sonuna doğru yoğunluk yaşanmaması ve hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Havaların soğuduğu Uşak'ta sokak canlıları unutulmadı Havaların soğuduğu Uşak'ta sokak canlıları unutulmadı TDV'nin burs desteği verdiği öğrencilere yönelik yarıyıl kampı başladı TDV'nin burs desteği verdiği öğrencilere yönelik yarıyıl kampı başladı Keçiören'de karla mücadele aralıksız devam ediyor Keçiören'de karla mücadele aralıksız devam ediyor

Son Dakika Ekonomi Veteriner hekimlerden 'kimliklendirmede' süre uzatımı talebi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement