Motorine 2 gün üst üste gelen indirimin ardından bu kez de benzine indirim geliyor - Son Dakika
Enerji

Motorine 2 gün üst üste gelen indirimin ardından bu kez de benzine indirim geliyor

Petrol fiyatlarının son 5 ayın en düşük seviyesinde seyretmesi akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansımaya devam ediyor. 2 gündür motorine gelen indirimlerin ardından bu gece yarısı da benzinin litresi 1 lira 65 kuruş ucuzlayacak.

08.12.2023 09:48  Güncelleme: 10:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ekim ayında İsrail-Hamas çatışmalarının başlamasıyla 95 dolara kadar çıkan brent petrol, 74 dolara kadar düştü. Petrol fiyatlarının son 5 ayın en düşük seviyesinde seyretmesi akaryakıta indirim olarak yansımaya devam ediyor. Motorine dün 1 lira 34 kuruş, bugün ise 88 kuruş indirim gelmesinin ardından bu gece yarısı da benzinin litresine 1 lira 65 kuruş indirim geliyor.

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

İndirim ardından benzinin litresi İstanbul'da 32 lira 96 kuruşa, Ankara'da 33 lira 66 kuruşa, İzmir'de ise 33 lira 78 kuruşa düşecek.

MOTORİN KAÇ LİRA OLDU?

2 gün üst üste gelen indirimlerin ardından motorinin litresi ise İstanbul'da 35 lira 46 kuruşa, Ankara'da 36 lira 8 kuruşa, İzmir'de 36 lira 29 kuruşa geriledi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Motorine 2 gün üst üste gelen indirimin ardından bu kez de benzine indirim geliyor

Son Dakika Enerji Motorine 2 gün üst üste gelen indirimin ardından bu kez de benzine indirim geliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (4)

 • Serkan Basar: önce indir sonra bindir :) ahh seni senii 52 7 Yanıtla
 • Hakan Uzuner: Yorumların tekrar geri geldiğine çok sevindim. Sesimizi bir nebzede olsun duyurabileceğiz. Teşekkürler. 35 1 Yanıtla
 • baba yorgun yorgun: Elektirikli araçlar tam piyasada yerini alınca benzin motorun LPG den eser kalmamak bunca ulke elektirikli araba üretiyor sebebi bu benzini motorinin ortadan kaldırmak zaten az kaldı elektirikli araçlar otursun daha kimse benzini motoruni takmaz zaten 0 1 Yanıtla
 • mert çelik: ocakta 50 yapmazlarsa ıyıdır 0 1 Yanıtla
 • Norveç, Hidrojen Yakıtlı Gemilerle Filo Kuruyor
  21:10 Norveç, Hidrojen Yakıtlı Gemilerle Filo Kuruyor

  Norveç orijinli Torghatten Nord firması, dünyanın en büyük hidrojen yakıtlı gemilerine ev sahipliği yapacak 120 tam kapasiteli gemiden oluşan bir filo kurma kararı aldı. Gemilerin 2026 yılında tamamen hazır hale getirilmesi bekleniyor ve deniz taşımacılığı sektöründe büyük bir etki yaratması bekleniyor. Gemilerin çevreye olan etkisi ise yıllık 26 bin ton CO2 emisyonunu azaltmasıyla dikkat çekiyor.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Moritanya Dışişleri Bakanı: Türkiye'deki doğal kaynaklar ve yenilenebilir enerji ülkemiz için önemli
  16:32 Moritanya Dışişleri Bakanı: Türkiye'deki doğal kaynaklar ve yenilenebilir enerji ülkemiz için önemli

  Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Merzuk, Türkiye'deki doğal kaynaklar, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve yeşil hidrojenin ülkesi için çok önemli olduğunu belirtti. Merzuk, Türkiye ile ilişkilerin pekiştirilmesi, ticaret hacminin artırılması ve Afrika Birliği ile koordinasyonun sağlanması konularını ele aldıklarını ifade etti. Ayrıca, Gazze'deki insani dram ve İslamofobi sorununa da değindi.

 • TBMM'de gündem bu hafta epey yoğun! Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere ağır yaptırım geliyor
  11:14 TBMM'de gündem bu hafta epey yoğun! Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere ağır yaptırım geliyor

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde salı günü 23 Nisan nedeniyle Genel Kurul'da özel oturum gerçekleştirilecek. Önemli yasa tekliflerinin Meclis'te görüşüleceği haftada gözler Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerde olacak. Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak.

 • Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü
  10:36 Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü

  Çin'in ham kömür üretimi bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,1 düşüşle 1,11 milyar tona geriledi. Mart ayında ülkenin ham kömür üretimi ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,2 azaldı. Verilere göre, Ocak-Mart döneminde Çin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,9 artışla 120 milyon ton kömür ithal etti.

 • Çin'in imalat sektörü geriliyor, yeni sektörlere yöneliyor
  20 Nis Çin'in imalat sektörü geriliyor, yeni sektörlere yöneliyor

  Çin'in Batı'yla ticaret savaşının ortasında kalan göçmen işçiler, büyük bir zorluk yaşarken, Çin ekonomisini yüksek teknolojiyle kurtarmaya çalışıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rüzgar Elektrik Santrali ve Hidroelektrik Santral için acele kamulaştırma kararı
  20 Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rüzgar Elektrik Santrali ve Hidroelektrik Santral için acele kamulaştırma kararı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye'nin birçok noktasında Rüzgar Elektrik Santrali (RES) ve Hidroelektrik Santral (HES) yapımı için acele kamulaştırma kararı verildi. İzmir ve Yalova'da bulunan bazı alanlar, teknoloji geliştirme bölgesi olarak belirlendi. Şırnak, Kütahya, Van, Kırıkkale, Tekirdağ, Bitlis, İzmir, Manisa, Elazığ, Karaman, Sivas, Yozgat ve Diyarbakır'da da çeşitli alanlarda acele kamulaştırma kararları alındı.


Advertisement