Son dakika Fikri Ataoğlu haberleri, Fikri Ataoğlu son dakika, son dakika Fikri Ataoğlu

Son Dakika Fikri Ataoğlu Haberleri

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile görüştü
  28 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşmede, iki ülkenin siyasi ve ekonomik işbirlikleri ele alındı. KKTC'nin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler ve 2024 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması hazırlıkları da görüşüldü. Görüşmeye KKTC Başbakan Yardımcısı ve iki bakan da katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'i Kabul Etti
  28 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'i Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Yapılan görüşmede, Türkiye ile KKTC arasındaki iş birliğinin artırılması ve KKTC'nin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler değerlendirildi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdüğünü belirtti. TÜRKSOY ve KKTC Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Rauf R. Denktaş'ı Anma Toplantısı'na katılan Yılmaz, Denktaş'ın liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla tarihteki müstesna yerini her zaman muhafaza edeceğini söyledi.

 • KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi
  20 Şub KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile KKTC'nin Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ı anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve birçok davetli katıldı. Konuşmalarda Denktaş'ın sanatsal kimliği ve mücadelesi vurgulandı.

 • Ticaret Bakanı Bolat, KKTC'deki temaslarında ekonomik ilişkilerin önemini vurguladı
  19 Oca Ticaret Bakanı Bolat, KKTC'deki temaslarında ekonomik ilişkilerin önemini vurguladı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği temaslarında KKTC ile olan ilişkilerin sadece siyasi ve kültürel boyutta sınırlı olmadığını belirtti. Bolat, Türkiye ve KKTC arasındaki ticari ilişkilerin derinleştirilmesi, ticaretin çeşitlendirilmesi ve yatırım fırsatlarının artırılması için çaba gösterdiklerini ifade etti. Ayrıca, KKTC'nin doğal kaynaklarının ve ekonomik gücünün bölgedeki stratejik önemine dikkat çekerek, birlikte gelecek inşa etmek için çalıştıklarını söyledi. KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu da Türkiye'nin KKTC'nin ekonomik ve ticari hedeflerine destek verdiğini vurgulayarak, ihracatın artırılması ve dış ticaret açıklarının kapatılması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

 • KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu: Meleklere vermiş olduğumuz söz devam edecek
  07 Oca KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu: Meleklere vermiş olduğumuz söz devam edecek

  Adıyaman'da, İsias Otel'e ilişkin yargılanan sanıkların duruşması ertelendi. KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada, meleklere verilen sözün devam edeceğini belirtti. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Yücesoylu ise endişelerinin olmadığını ve en ağır cezayı alacaklarını umduklarını söyledi.

 • İsias Otel davasında tutukluluk halleri devam edecek
  07 Oca İsias Otel davasında tutukluluk halleri devam edecek

  Adıyaman'da görülen İsias Otel davasında tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Sonraki duruşma ise 26 Nisan 2024 tarihine ertelendi.

 • KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu: Meleklere verdiğimiz söz devam edecek
  07 Oca KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu: Meleklere verdiğimiz söz devam edecek

  Adıyaman'da, İsias Otel'e ilişkin yargılanan sanıkların duruşması ertelendi. KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada, meleklere verilen sözün devam edeceğini belirtti. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Yücesoylu ise endişelerinin olmadığını ve en ağır cezayı alacaklarını umduklarını söyledi.

 • İsias Otel davasında ara karar açıklandı
  07 Oca İsias Otel davasında ara karar açıklandı

  Adıyaman'da görülen İsias Otel davasında tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Sonraki duruşma 26 Nisan 2024 tarihinde görülecek.

 • İsias Oteli davasında sanıkların savunmaları devam ediyor
  06 Oca İsias Oteli davasında sanıkların savunmaları devam ediyor

  Adıyaman'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan, 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Oteli'ne ilişkin 5'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanıkların savunmaları alındı ve mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Duruşma 26 Nisan'a ertelendi.

 • KKTC Başbakan Yardımcısı: 'Kuzey Kıbrıs'ta 1974 yılındaki Barış Harekatı sonrasında ilk kez bu kadar fazla şehidimiz oldu'
  06 Oca KKTC Başbakan Yardımcısı: 'Kuzey Kıbrıs'ta 1974 yılındaki Barış Harekatı sonrasında ilk kez bu kadar fazla şehidimiz oldu'

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, Adıyaman'da meydana gelen İsias Otel depremi davasını takip etmek için geldi. Ataoğlu, duruşma öncesinde yaptığı açıklamada, Barış Harekatı sonrasında bu kadar fazla şehit vermediklerini belirterek adaletin sağlanmasını ve benzer olayların yaşanmamasını temenni etti.

 • İsias Oteli davası devam ediyor
  06 Oca İsias Oteli davası devam ediyor

  Adıyaman'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan İsias Oteli'ne ilişkin 5'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Duruşmada bugün sanık ve sanık avukatlarının beyanı alınıyor. KKTC Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, duruşma arasında gazetecilere yaptığı açıklamada, adaletin örnek bir dava olarak vereceği kararın beklendiğini ve can kayıplarının bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

 • THY, KKTC ERCAN HAVALİMANI'NDA HEDEF BÜYÜTTÜ
  21 Ara THY, KKTC ERCAN HAVALİMANI'NDA HEDEF BÜYÜTTÜ

  LEFKOŞA / DHA KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ercan Havalimanı'nda 20 Temmuz'da açılışı yapılan yeni terminal binası ve ikinci pist hizmete girdi.

 • THY, KKTC ERCAN HAVALİMANI'NDA HEDEF BÜYÜTTÜ
  21 Ara THY, KKTC ERCAN HAVALİMANI'NDA HEDEF BÜYÜTTÜ

  LEFKOŞA / DHA KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ercan Havalimanı'nda 20 Temmuz'da açılışı yapılan yeni terminal binası ve ikinci pist hizmete girdi.

 • FUARİZMİR'DE SAĞLIK, TURİZM VE DOĞA SEVERLER BİR ARADA
  07 Ara FUARİZMİR'DE SAĞLIK, TURİZM VE DOĞA SEVERLER BİR ARADA

  İZMİR'de 7-9 Aralık tarihleri arasında düzenlenen TTI İzmir 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi, sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

 • İzmir'de düzenlenen '17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi' kapılarını açtı
  07 Ara İzmir'de düzenlenen "17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi" kapılarını açtı

  17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi (TT İzmir), Fuar İzmir'de kapılarını açtı.

 • KKTC Başbakan Yardımcısı: Kıbrıs Türk halkı, Türk milletinin ayrılmaz bir parçasıdır
  16 Kas KKTC Başbakan Yardımcısı: Kıbrıs Türk halkı, Türk milletinin ayrılmaz bir parçasıdır

  KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Türk Dünyası Paneli'nde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. Ataoğlu, KKTC'nin dayandığı noktanın ana vatan Türkiye olmasından rahatsızlık duymadıklarını belirtti ve Türk devletlerinin bir araya gelmesi gerektiğini ifade etti.

 • Türkiye, Azerbaycan ve KKTC İktidar Partileri Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
  14 Kas Türkiye, Azerbaycan ve KKTC İktidar Partileri Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

  Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) iktidar partileri arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma, ülkeler arası siyasi ilişkileri daha ileriye götürmeyi hedefliyor.

 • KKTC'nin 40. kuruluş yılı kutlamaları Lefkoşa'da yapıldı
  14 Kas KKTC'nin 40. kuruluş yılı kutlamaları Lefkoşa'da yapıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Lefkoşa'da '40. Yıl Cumhuriyet Korteji' düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler, Türk ve KKTC bayraklarıyla yürüdü. Korteje birçok yetkili ve vatandaş da katıldı.

 • Atatürk 85. ölüm yıl dönümünde Bakü'de törenle anıldı
  10 Kas Atatürk 85. ölüm yıl dönümünde Bakü'de törenle anıldı

  - Atatürk 85. ölüm yıl dönümünde Bakü'de törenle anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85'inci yılında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de de düzenlenen törenle anıldı.

 • Büyük Önder Atatürk vefatının 85. yılında Azerbaycan'da anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk vefatının 85. yılında Azerbaycan'da anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de törenle anıldı.

 • Atatürk 85. ölüm yıl dönümünde Bakü'de törenle anıldı
  10 Kas Atatürk 85. ölüm yıl dönümünde Bakü'de törenle anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85'inci yılında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de de düzenlenen törenle anıldı.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Bak: 'Türkiye, TDT çatısı altında spor alanında yeni iş birliği mekanizmaları geliştirilmesini her zaman desteklemektedir'
  09 Kas Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Türkiye, TDT çatısı altında spor alanında yeni iş birliği mekanizmaları geliştirilmesini her zaman desteklemektedir"

  Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlar 7. Toplantısı'nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Türkiye, TDT çatısı altında spor alanında yeni iş birliği mekanizmaları geliştirilmesini her zaman desteklemektedir" dedi.

 • Azerbaycan'da Türk Devletleri Teşkilatı 7. Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlar Toplantısı düzenlendi
  09 Kas Azerbaycan'da Türk Devletleri Teşkilatı 7. Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlar Toplantısı düzenlendi

  Azerbaycan'ın İsmayıllı iline bağlı tarihi Basgal kasabasında Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 7. Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlar Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, TDT üyesi ülkelerin bakanları ve yetkilileri katıldı. Toplantıda, gençlik ve spor alanlarındaki işbirlikleri konusunda önemli kararlar alındı.

 • THY'nin geniş gövdeli yolcu uçağı yenilenen Ercan Havalimanı'na iniş yaptı
  01 Kas THY'nin geniş gövdeli yolcu uçağı yenilenen Ercan Havalimanı'na iniş yaptı

  Türk Hava Yollarına (THY) ait geniş gövdeli yolcu uçağı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) pisti ve terminal binası yenilenen Ercan Havalimanı'na iniş yaptı.

 • Antalya'da Kaleiçi Old Town Festivali Açıldı
  27 Eki Antalya'da Kaleiçi Old Town Festivali Açıldı

  Antalya'da düzenlenen Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali'nin açılış galası Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Festival, antik kentin sokaklarında ve meydanlarında 103 etkinlikle 29 Ekim'e kadar devam edecek.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Azerbaycan ziyaretini AA'ya değerlendirdi Açıklaması
  17 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Azerbaycan ziyaretini AA'ya değerlendirdi Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan ziyaretinin hedefe ilerlemekte yalnız olmadıklarını gösterdiğini belirterek, "Kıbrıs'ta bir anlaşma olacaksa bu iki devletli bir çözüm olacaktır.

 • Kazakistan 2025 için Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi
  14 Eki Kazakistan 2025 için Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Üyesi Ülkeler Kültür Bakanları Daimi Konseyi 40. Dönem Toplantısı'nda, Kazakistan'ın Aktau şehri 2025 yılı için Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi, Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar'a, TÜRKSOY Kültür Elçisi unvanı verildi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'nin Türk dünyasının Mavi Vatan'daki temsilcisi olduğunu söyledi
  12 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'nin Türk dünyasının Mavi Vatan'daki temsilcisi olduğunu söyledi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin sadece bir toprak parçası olmadığını belirterek, "(KKTC) Egemenlik hakları, deniz yetki alanları, kara suları, ekonomik münhasır bölge halklarıyla Türk dünyasının Doğu Akdeniz'deki, Mavi Vatan'daki temsilcisidir.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ilk kez Azerbaycan'da
  12 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ilk kez Azerbaycan'da

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, resmi temaslarda bulunmak üzere ilk kez Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'a ziyaret gerçekleştirdi
  12 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'a ziyaret gerçekleştirdi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'a temaslarda bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdi. Tatar, temasları kapsamında çeşitli etkinliklere katılacak ve basın mensuplarıyla bir araya gelecek. Ayrıca, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve bir heyet de ziyarete katıldı.

 • İstanbul Turizm Fuarı Türkiye ve dünyadan turizm profesyonellerini ağırlıyor
  04 Eki İstanbul Turizm Fuarı Türkiye ve dünyadan turizm profesyonellerini ağırlıyor

  İstanbul Turizm Fuarı, Türkiye ve dünyadan turizm profesyonellerinin katılımıyla kapılarını açtı. KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, KKTC'ye ziyaretçilerin gelmesi ve turizm sektörünün katma değer üretmesi için çaba harcadıklarını belirtti. İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ise fuarın İstanbul'un ekonomisine büyük katkı sağlamasını temenni etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise İstanbul'un dünyanın en büyük markalarından biri olduğunu vurguladı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ise İstanbul'un turizm gelirlerinin yarısından fazlasını sağladığını söyledi. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise dünya turizminde yeni rekorların kırılacağı bir döneme girileceğini belirtti.

 • Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye mezunları Bakü'de buluştu
  30 Eyl Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye mezunları Bakü'de buluştu

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Uluslararası Türkiye Mezunları Azerbaycan Buluşması gerçekleştirildi.

 • TÜRSAB tarafından düzenlenen İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı başladı
  20 Eyl TÜRSAB tarafından düzenlenen İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı başladı

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından düzenlenen 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, Balkan ülkeleri ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerini güçlendirmek amacıyla kapılarını açtı. Fuarda, 20 ülkeden alım heyetleri ve ziyaretçiler yer alıyor. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, fuarın Balkan ülkeleri ve Türkiye arasındaki iş birliklerini artıracağını ve turizm hareketinin hızlanmasını sağlayarak ziyaretçi hacmini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BM Barış Gücü'nün KKTC'nin yol yapımını engellemesini kabul etmiyor
  19 Ağu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BM Barış Gücü'nün KKTC'nin yol yapımını engellemesini kabul etmiyor

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BM Barış Gücü'nün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Pile-Yiğitler yolu yapımını engellemeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Destici, yol yapımına fiziki müdahalede bulunan Barış Gücü askerlerinin aynı tavrı Rum tarafında da sergileyebildiğini sordu. Türkiye ve KKTC'nin kendilerini yok sayan uygulamalara izin vermeyeceğini vurgulayan Destici, yol yapımını tamamlayacaklarını ve girişimlere karşı gereken önlemleri alacaklarını ifade etti. Ayrıca, BM güçlerine karşı kararlı duruş sergileyen KKTC yetkililerini ve Türk birliklerini tebrik etti.

 • KKTC'de Yeni Nesil Otel ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulacak
  25 Tem KKTC'de Yeni Nesil Otel ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulacak

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimağusa kentinde, sağlık turizmi alanında uluslararası görünürlüğe katkı sağlayacak 'Yeni Nesil Otel ve Rehabilitasyon Merkezi' için yatırım protokolü imzalandı. Protokole, Romatem Sağlık Grubu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu ile Oscar Grup Üst Yöneticisi (CEO) İbrahim Bağman imza attı. KKTC Başbakanı Ünal Üstel, hükümetin sağlık turizminin gelişmesi için özel gayret göstereceğini belirtti.

 • Çevre Bakanı Özhaseki, KKTC heyetiyle görüştü
  12 Tem Çevre Bakanı Özhaseki, KKTC heyetiyle görüştü

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile bakanlıkta bir araya geldi. Özhaseki, Kıbrıs'ta yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarında teknik destek sunacaklarını ve Kıbrıs'a her daim destek olacaklarını belirtti.

 • KKTC Turizm Bakanı: Bu Yıl 2 Milyondan Fazla Turist Hedefliyoruz
  22 Haz KKTC Turizm Bakanı: Bu Yıl 2 Milyondan Fazla Turist Hedefliyoruz

  KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, turist sayısındaki beklentilerinin, geçmiş yılların üzerinde olduğunu belirterek, bu yıl hedefleri olan 2 milyondan fazla turist için çalıştıklarını söyledi. Ataoğlu, ülke genelinde turistlerin ziyaret edeceği yerleri çeşitlendirmek için birçok kentte çalışmalar yürüttüklerini, Türkiye ile Rusya, İngiltere, Almanya'da reklam çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi. Ayrıca, mevcut yatak sayısını artırmak üzere ülkenin turizm bölgelerinde yeni otel yapımı için ilgili bakanlıklarla yazışmaların yapıldığını ve Bakanlığın da bu konuda ciddi çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

 • Mersin Bisiklet Derneği'nin Düzenlediği 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu Sona Erdi
  16 Haz Mersin Bisiklet Derneği'nin Düzenlediği 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu Sona Erdi

  Mersin Bisiklet Derneği'nin düzenlediği 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu sona erdi. 32 bisikletli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 350 kilometre bisiklet sürdü. Bisikletliler, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Erenköy - Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı, Mehmetçik - Büyükkonak Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu'yu da ziyaret etti. MEBİSDER Başkanı Süleyman Uygun, 10. Uluslararası Bisiklet Festivali'ni de Yenişehir Belediyemizin desteğiyle düzenleyeceklerini belirtti.

 • Mersin Bisiklet Derneği'nin 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu tamamlandı
  16 Haz Mersin Bisiklet Derneği'nin 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu tamamlandı

  Mersin Bisiklet Derneği'nin düzenlediği 5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu sona erdi. 32 bisikletli, KKTC'de 350 kilometre bisiklet sürdü. Bisikletliler, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı ve Mehmetçik-Büyükkonak Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu'yu da ziyaret etti. MEBİSDER Başkanı Süleyman Uygun, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit tarafından gönderilen paketi Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı'na hediye etti. Mersin Bisiklet Derneği, ayrıca 10. Uluslararası Bisiklet Festivali'ni de Yenişehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenleyeceğini açıkladı.

 • Bodrum-KKTC arası ilk uçuş gerçekleştirildi
  14 Haz Bodrum-KKTC arası ilk uçuş gerçekleştirildi

  Fly Kıbrıs Havayolları tarafından Ercan Havalimanı ve Bodrum-Milas Havalimanı arasında haftada 2 gün gerçekleştirilecek uçuşlar başladı. İlk uçuşta 168 yolcu geldi. Bodrum'da yapılan tanıtım toplantısına KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Fly Kıbrıs Hava Yolları yetkilileri, çeşitli STK temsilcileri ve turizmciler katıldı. Konuşmalarında, uçuşların her iki ülkeye de katkı sağlayacağı vurgulandı.

 • KKTC'den Bodrum'a direkt uçuşlar başladı
  14 Haz KKTC'den Bodrum'a direkt uçuşlar başladı

  KKTC'deki özel bir hava yolu şirketi tarafından Ercan Havalimanı'ndan Bodrum'a haftada iki uçuş olmak üzere direkt seferler başlatıldı. İlk uçuşta 168 yolcu geldi. Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, ulaşımın kolaylaşmasıyla tercih edilme oranının artacağını belirtti. Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, girişimin ikili ilişkilerin daha da güçlenmesi anlamında önemli olduğunu dile getirdi.

 • KKTC ve Bodrum arasında doğrudan seferler başladı
  14 Haz KKTC ve Bodrum arasında doğrudan seferler başladı

  Fly Kıbrıs Havayolları tarafından Ercan Havalimanı ve Bodrum - Milas Havalimanı arasında haftada 2 gün yapılacak uçuşlar başlatıldı. İlk uçuşta 168 yolcu gelirken, Bodrum'da yapılan tanıtım toplantısına KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Fly Kıbrıs Hava Yolları yetkilileri, çeşitli STK temsilcileri ve turizmciler katıldı. Konuşmalarında, uçuşların her iki ülkeye de katkı sağlayacağı vurgusu yapıldı.

 • İstanbul, 2023 Türk Dünyası Gençlik Başkenti oldu
  04 May İstanbul, 2023 Türk Dünyası Gençlik Başkenti oldu

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın attığı imzalarla İstanbul, 2023 Türk Dünyası Gençlik Başkenti oldu.

 • KKTC Başbakan Yardımcısı: Girne Antik Limanı turizmin gözdesi olacak
  26 Nis KKTC Başbakan Yardımcısı: Girne Antik Limanı turizmin gözdesi olacak

  KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, Girne Antik Limanındaki restorasyon ve yenileme projesinin haziran sonunda tamamlanmasıyla limanın ülke turizminin gözdesi olacağını belirtti. Projenin 4 etaptan oluştuğunu ve tamamlandığında Girne Antik Limanı eski günlerine geri döneceğini söyledi.

 • Dünya devleri KKTC'de buluştu: Düğün destinasyonlarını Kıbrıs'a kazandırmak hedefleniyor
  20 Nis Dünya devleri KKTC'de buluştu: Düğün destinasyonlarını Kıbrıs'a kazandırmak hedefleniyor

  Dünya devi düğün organizatörleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir araya geldi. Hedef, dünyada 400-450 milyar dolar hacmi olan düğün destinasyonlarını Kıbrıs'a ve Türkiye'ye kazandırmak. 80 ülkeden 250'ye yakın dünya çapındaki en iyi destinasyon düğün planlayıcıları, kraliyet ailesi mensupları ve üst düzey bürokratlar buluştu.

 • İmamoğlu: İstanbul'da turist sayısını 30 milyona çıkaracağız
  12 Nis İmamoğlu: İstanbul'da turist sayısını 30 milyona çıkaracağız

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı'na katılarak, turist sayısını 30 milyona çıkarma hedefini açıkladı. İmamoğlu, turizmin seferberlik sürecinde en önemli katma değerinin turizm sektörü olduğunu söyledi. İstanbul'un kültürel ve endüstriyel miraslarını yeniden işlevlendirerek turizme kazandırmak istediklerini belirten İmamoğlu, tarihi yarım adayı araç trafiğinden arındırmak için çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

 • Antalya EMITT'te tek çatı altında tanıtılıyor
  12 Nis Antalya EMITT'te tek çatı altında tanıtılıyor

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İstanbul'da bu yıl 26'ncısı düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katıldı.

 • İSTANBUL-26'NCI EMITT TURİZM VE SEYAHAT FUARI KAPILARINI AÇTI
  12 Nis İSTANBUL-26'NCI EMITT TURİZM VE SEYAHAT FUARI KAPILARINI AÇTI

  DÜNYANIN beş büyük turizm fuarı arasında yer alan 26'ncı EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla açıldı.

 • Burhaniye, EMITT 2023 Fuarı'nda yerini aldı
  12 Nis Burhaniye, EMITT 2023 Fuarı'nda yerini aldı

  Türkiye'nin en büyük, Dünyanın ise 5'inci büyük turizm fuarı olma özelliğini taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Fuar alanında gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.

 • Bakan Ersoy: En çok turist ağırlayan 3'üncü ülke olmayı başardık
  12 Nis Bakan Ersoy: En çok turist ağırlayan 3'üncü ülke olmayı başardık

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı EMITT'in açılış programına katıldı.

 • BAKAN ERSOY: EN ÇOK TURİST AĞIRLAYAN 3'ÜNCÜ ÜLKE OLMAYI BAŞARDIK
  12 Nis BAKAN ERSOY: EN ÇOK TURİST AĞIRLAYAN 3'ÜNCÜ ÜLKE OLMAYI BAŞARDIK

  EMITT 26'ncı kez ziyaretçilere kapılarını açtıGökçe KARAKÖSE, Ömer HASAR / İSTANBUL, (DHA) KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı EMITT'in açılış programına katıldı.

 • Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanlığı KKTC'ye geçti
  02 Nis Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanlığı KKTC'ye geçti

  Türkiye'nin kurucu başkanlığında Monako'da kurulan ve bugün 56 ülkenin yer aldığı Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem başkanlığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geçti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Londra'daki temaslarını tamamlayarak ülkesine döndü
  31 Mar KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Londra'daki temaslarını tamamlayarak ülkesine döndü

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İngiltere'nin başkenti Londra'daki temaslarını tamamlayarak KKTC'ye döndü.

 • Depremde yaşamını yitiren KKTC vatandaşları için Kur'an-ı Kerim okundu
  21 Mar Depremde yaşamını yitiren KKTC vatandaşları için Kur'an-ı Kerim okundu

  Türkiye'deki depremlerde yaşamını yitiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşları için Gazimağusa kentinde, Kur'an- ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi.

 • KKTC Başbakanı Üstel, depremden etkilenen Adıyaman'da konuştu Açıklaması
  15 Mar KKTC Başbakanı Üstel, depremden etkilenen Adıyaman'da konuştu Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, doğal afetlerin tekrarlanmamasını temenni etti, "Bu olaylardan da ders çıkararak artık olası bir afet karşısında ülkelerimizi afetten etkilenmeyecek şekle getirmek için ana vatanımızla birlikte iş birliği içerisinde ülkelerimizi iyi...

 • KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'nde konuştu Açıklaması
  15 Mar KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'nde konuştu Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, zor günlerde Türkiye ile olan kucaklaşmanın kardeşlik sınavının başarıyla geçildiğinin en somut göstergesi olduğunu söyledi.

 • KKTC Başbakanı Üstel, İskenderun'daki 'Kıbrıs Türk Şampiyon Melekler Köyü' alanını inceledi
  15 Mar KKTC Başbakanı Üstel, İskenderun'daki "Kıbrıs Türk Şampiyon Melekler Köyü" alanını inceledi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Pazarcık merkezli 6 Şubat'taki ilk depremde Adıyaman'da çöken otelin enkazı altında kalarak yaşamını yitiren KKTC'li voleybolcular anısına Hatay'ın İskenderun ilçesinde prefabrik evlerden kurmaya başladıkları geçici yaşam alanında...

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Üstel ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
  14 Mar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Üstel ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Derinya bölgesinde 1192 konut ve sosyal donatıdan oluşan yaşam şehri projesinde ilk etapta inşa edilecek konutların plan ve projesinin tamamlandığını bildirdi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Tüm tarafları Kıbrıs Türklerinin haklarını tescil etmeye, KKTC'yi tanımaya çağırıyoruz'
  14 Mar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Tüm tarafları Kıbrıs Türklerinin haklarını tescil etmeye, KKTC'yi tanımaya çağırıyoruz"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Tüm tarafları Kıbrıs Türklerinin haklarını tescil etmeye, KKTC'yi tanımaya çağırıyoruz" "Maraş konusunda da, KKTC'nin bölgenin ekonomi, turizm ve sosyal hayata kazandırılması yönünde, mülk sahiplerinin haklarını gözeterek yürüttüğü çalışmaları...

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'li mevkidaşı Ataoğlu ile bir araya geldi
  08 Mar Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'li mevkidaşı Ataoğlu ile bir araya geldi

  - Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'li mevkidaşı Ataoğlu ile bir araya geldi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya'nın başkenti Berlin'deki ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile bir araya geldi.

 • Bakan Ersoy, KKTC Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Ataoğlu ile görüştü
  08 Mar Bakan Ersoy, KKTC Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Ataoğlu ile görüştü

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Almanya'da KKTC Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile görüştü.

 • KKTC bu yıl 2 milyonun üzerinde turist hedefliyor
  08 Mar KKTC bu yıl 2 milyonun üzerinde turist hedefliyor

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 2023'te ülkeye gelecek turist sayısının 2 milyonun üzerinde olmasını hedeflediklerini bildirdi.

 • GÜNDEM ÖZETİ / 8 Mart 2023
  07 Mar GÜNDEM ÖZETİ / 8 Mart 2023

  Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • KKTC'den 1000 prefabrik yaşam alanı için bağış kampanyası
  14 Şub KKTC'den 1000 prefabrik yaşam alanı için bağış kampanyası

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti ve Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu, depremlerin etkili olduğu bölgede inşa edilmesi planlanan 1000 prefabrik yaşam alanı için bu akşam 19.30'da BRT kanalında canlı bağış kampanyası düzenliyor.

 • KKTC, kamu kurum ve kuruluşlarında 'Sıfır Atık' için deneme süreci başlattı
  25 Oca KKTC, kamu kurum ve kuruluşlarında "Sıfır Atık" için deneme süreci başlattı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, kamuda denemeye başladıkları Sıfır Atık Projesi'ni diğer çevreyi koruyucu tedbirlerle desteklediklerini bildirdi.

 • KKTC Başbakanı Üstel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
  17 Oca KKTC Başbakanı Üstel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Kıbrıs konusunda 2 devletli çözüm vizyonlarına Türkiye'nin tam ve eksiz desteğini görmenin kendilerine güven verdiğini bildirdi.

 • Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Küçük vefatının 39. yılında anıldı
  15 Oca Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Küçük vefatının 39. yılında anıldı

  Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 39. yılı dolayısıyla başkent Lefkoşa'daki anıt mezarı başında anma töreni düzenlendi.

 • KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, vefatının 11. yılında anıldı
  13 Oca KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, vefatının 11. yılında anıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, vefatının 11. yılında başkent Lefkoşa'daki anıt mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

 • Türkiye ile KKTC arasında 'Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek' mutabakatı imzalandı
  13 Oca Türkiye ile KKTC arasında "Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek" mutabakatı imzalandı

  Başkent Lefkoşa'daki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) binasında yapılan imza töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nu kabul etti
  12 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nu kabul etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu kabul etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nu kabul etti
  12 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nu kabul etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu kabul etti.

 • LEFKOŞA -KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Partili Kurtulmuş ve Yeni Azerbaycan Partili Budagov'u kabul etti
  19 Ara LEFKOŞA -KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Partili Kurtulmuş ve Yeni Azerbaycan Partili Budagov'u kabul etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkanvekili Tahir Budagov'u kabul etti.

 • EN MODA DERGİSİ'NİN DÜZENLEDİĞİ 'BUSİNESS AWARDS ÖDÜLLERİ' SAHİPLERİNİ BULDU
  17 Ara EN MODA DERGİSİ'NİN DÜZENLEDİĞİ 'BUSİNESS AWARDS ÖDÜLLERİ' SAHİPLERİNİ BULDU

  Kıbrıs En Moda Magazinin organize ettiği Business Awards ödül töreni Coin Al-Sat Ana sponsorluğunda ve Les Ambassedours Hotel’in sahipliğinde gerçekleşti

 • KKTC, turizmde gelecek hedefleri için yeni projelerle alternatifleri çeşitlendirecek
  02 Ara KKTC, turizmde gelecek hedefleri için yeni projelerle alternatifleri çeşitlendirecek

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkesinin turizmde gelecek hedeflerine yöneldiğini belirterek, "Alternatif model oluşturabilmek için yeni yat limanları, golf sahaları yapmanın yanı sıra Girne'de iki ayrı...

 • Yakın Doğu Oluşumundan Kıbrıs'a tam teşekküllü yeni hastane
  21 Kas Yakın Doğu Oluşumundan Kıbrıs'a tam teşekküllü yeni hastane

  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, devlet protokolünü buluşturan görkemli bir törenle hizmete açıldı.

 • DSP Genel Başkanı Aksakal'dan, KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü mesajı Açıklaması
  14 Kas DSP Genel Başkanı Aksakal'dan, KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü mesajı Açıklaması

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "48 yıl önce Kıbrıslı halklara getirdiğimiz barış ortamının dünya durdukça sürmesi en içten dileğimizdir.

 • 46 yıl sonra açılan Maraş'a Türkiye'den daha çok turist bekleniyor
  14 Kas 46 yıl sonra açılan Maraş'a Türkiye'den daha çok turist bekleniyor

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, dünyanın dört bir yanından turist çeken Maraş'ı, Türkiye'den beklediklerinden daha az kişinin ziyaret ettiğini belirtti.

 • Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Uğuz'dan KKTC'ye ziyaret
  09 Kas Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Uğuz'dan KKTC'ye ziyaret

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ziyaretlerde bulundu.

 • TÜRK DÜNYASI FİLM FESTİVALİNDE BULUŞTU
  06 Kas TÜRK DÜNYASI FİLM FESTİVALİNDE BULUŞTU

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Kültür Bakanları Daimi Konseyi 39'uncu Dönem Toplantısı'na katılmak üzere Bursa'ya gelen Türk Dünyası temsilcileri, Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'nde bir araya geldi.

Advertisement