Son Dakika Haberleri: Gören Photoshop Sanıyor Ama Bu Bir Doğa Harikası!

Gören Photoshop Sanıyor Ama Bu Bir Doğa Harikası!

11 ay önce

Yerküre üzerindeki doğa harikalarını keşfetmeye hazır mısınız? O kadar güzeller ki "Bu Photoshop mu?" dedirtecek cinsten. İşte dünya üzerinde olabileceklerine inanmakta zorlanacağınız o oluşumlar...

1
Fotoğraflarda görünen su haznesi Cetina nehrinin kaynağı
Fotoğraflarda görünen su haznesi Cetina nehrinin kaynağı
Milasevo'da, Vrlika'nın 7 kilometre kuzeyinde bulunan Cetina adında küçük bir kasabanın yakınındaki bir kaynaktan doğarak Adriyatik Denizi'ne 101 kilometre boyunca akıyor.
2
Nehrin kaynağı olan hazne 150 metreden fazla bir derinliğe sahip.
3
4
5
Kan renginde akan Daldykan nehri...
Kan renginde akan Daldykan nehri...
Rusya Sibirya'daki Daldykan Nehri'nin kan renginde fotoğrafları, sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşıldı.
6
Bölge sakinleri, dünyanın en büyük nikel fabrikasındaki sızıntı nedeniyle nehrin renginin değiştiğini bildiriyor. Çevre Bakanlığı ise, kimyasal bir kirlilik olduğunu doğruladı.
7
Nehrin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşan bazı bölge sakinleri, nehrin geçen haziran ayında da kırmızı aktığını bildiriyor.
8
Bölge sakinleri, dünyanın en büyük nikel ve palladium fabrikası Norilsk Nickel'deki sızıntı nedeniyle nehrin kırmızıya dönüştüğünü de aktarıyor.
9
Rusya Doğal Kaynaklar ve çevre bakanlığı, yapılan incelemede kimyasal bir kirlilik olduğunu doğruladı ve sızıntının büyük olasılıkla Norilsk Nickel'den kaynaklandığını duyurdu.
10
Dev fabrika ise, suçlamaları kabul etmiyor.
11
Page, Arizona yakınında bulunan Antilop Kanyonu
Page, Arizona yakınında bulunan Antilop Kanyonu
12

Kuzeydoğu Brezilya'daki Lencois Maranhenses kum tepeleri...
<br/> Kuzeydoğu Brezilyadaki Lencois Maranhenses kum tepeleri...
İlk bakışta sıradan kumullar gibi görünse de, yağmur yağdığında vadiler sık sık suyla dolar. Bu havuzlarda balıklara rastlamak da mümkün.
13
Hırvatistan'ın Plitvice Lakes Milli Parkı...
Hırvatistanın Plitvice Lakes Milli Parkı...
Hem Avrupa'nın güneydoğusunun en eski parklarından biridir hem de Mala Kapela Dağı ve Plješivica Dağı arasındaki birbirine bağlı 16 göle sahip olması nedeniyle Hırvatistan'ın en büyük parklarından biridir. Göller yemyeşil ormanlarla ve şelalelerle çevrilidir. Şelalelerin suları kireç taşı traverteni biriktirdiği için yıllardır doğal barajlar oluşmasına yol açıyor.


14

Bolivya'daki Salar de Uyuni tuz gölü
<br/>Bolivyadaki Salar de Uyuni tuz gölü
Yağışlı zamanlar Bolivya'daki Salar de Uyuni tuz gölünün üzeri ince bir su tabakasıyla kaplanır. Bu tabaka gökyüzünün sürreal yansımasını oluşturur.
15
Pamukkale
Pamukkale<br/>
16
İspanya
İspanya<br/>
17
Namibya'daki Dead Vlei
Namibyadaki Dead Vlei
Namibya'daki Dead Vlei, ya da "ölü bataklık", dünyanın en yüksek kum tepelerinden birkaçıyla çevrilidir ve burada 900 yıllık ölü ağaçlar bulunur.


18
Arjantin'deki devasa Salinas Grandes tuz çölü...
Arjantindeki devasa Salinas Grandes tuz çölü...
Alan 2.300 mil kare (3.700 kilometrekare) büyüklüğünde ve alanın içinde tuzlu su havuzları bulunmaktadır.
19
Wyoming Yellowstone Milli Parkı'nda bulunan Grand Prismatik Spring'deki mucize.
Wyoming Yellowstone Milli Parkında bulunan Grand Prismatik Springdeki mucize.
ABD'deki en büyük doğal sıcak su kaynağı. Büyüleyici renkler yazın kırmızı ve turuncu kışınsa yeşil ve tonlarına bürünüyor.
20
Washoe County'de bulunan Nevada' Fly Gayzeri
Washoe Countyde bulunan Nevada Fly Gayzeri
Washoe County'de bulunan Nevada' Fly Gayzeri, 1916'da sondaj yapımı sırasında kazara oluşmuştur. 1960'larda su delinen bölgeden çıkmaya başladı ve değişen renkleriyle bilinen gayzer böylece son halini almış oldu.
21
Tanzanya'nın Natron Gölü
Tanzanyanın Natron Gölü
22
Cenevre'de çakışan nehirler
Cenevrede çakışan nehirler
Cenevre'de, ziyaretçiler birbiriyle çakışan iki nehrin görkemli manzarasına tanık olurlar. Arve Nehri Chamonix Vadisi'ndeki buzullardan beslenirken, Rhone Nehri Lehman Gölü'nden başlar. İki nehrin birleştiği yerde ise inanılmaz bir görüntü ortaya çıkıyor.
23
Rusya, Kamchatka'da bulunan buz mağaraları
Rusya, Kamchatkada bulunan buz mağaraları
Rusya, Kamchatka'da bulunan buz mağaraları büyüleyici şekilleriyle hoş bir görüntü oluşturuyor. Buzullara güneş ışığı vurduğunda mor, mavi yeşil ve sarının tonları meydana çıkıyor.
24
Utah'da bulunan Bryce Kanyonu
Utahda bulunan Bryce Kanyonu
Utah'da bulunan Bryce Kanyonu Milli Parkı erozyon sonucu meydana gelmiş ve 'peri bacaları' denilen parlak renkli jeolojik yapılara ev sahipliği yapıyor. Park dünyadaki en büyük 'peri bacaları' koleksiyonunu barındırmakta.
25
Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Kayalıklar Bölgesi
Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Kayalıklar Bölgesi
26
Crescent Gölü
Crescent Gölü
Crescent Gölü (veya Çince "Yueyaquan") Gobi Çölü'nde bulunan ve yarım ay şeklinde bir tatlı su kaynağıdır. Vahanın 2000 yıllık olduğuna inanılıyor ve kum sörfü ve deveye binme gibi faaliyetler yapılabiliyor.
27
Türkmenistan'daki Cehennem Kapısı
Türkmenistandaki Cehennem Kapısı
28
Sahra'nın Gözü olarak da bilinen Richat Yapısı
Sahranın Gözü olarak da bilinen Richat Yapısı
Sahra'nın Gözü olarak da bilinen Richat Yapısı, Sahra Çölü'nün tam ortasında bulunur. Çapı neredeyse 30 mil (48 kilometre), erozyon sonucu oluştuğu düşünülüyor ve bilim insanları ve ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.
29
Arizona-Utah sınırının yakınında Paria Kanyonu'unda yer alan "Wave" kaya oluşumu...
Arizona-Utah sınırının yakınında Paria Kanyonuunda yer alan Wave kaya oluşumu...
Arizona-Utah sınırının yakınında Paria Kanyonu'unda yer alan "Wave" kaya oluşumu. Renkli ve benzersiz yapısıyla bilinen "Wave"e ulaşmak için zorlu bir yürüyüş yapmanız ve ziyaret etmek için özel bir izin almanız gerekiyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyanın En İyi İşverenleri Belli Oldu! İşte Listedeki 5 Türk Şirketi 12 Milyonun Hayran Olduğu Ateşli Fenomenden İtiraf: Saatlerce Uğraşıyorum Güzelliğiyle Baş Döndüren Modelin Eski Halini Gören Şoke Oluyor! Cuma Günü veya Gecesi Bu Duayı Okuyana Cennet Kapıları Açılıyor 25 Yaş Büyük Aşkını 'Babam' Diye Tanıtınca, Okuldan Atıldığını Duyan Şaşıp Kalıyor!