AK Parti İl Başkanı Ethem Taş: Selahattin Demirtaş'ın eserinin festivalde yer alması üzücü - Son Dakika
Güncel

AK Parti İl Başkanı Ethem Taş: Selahattin Demirtaş'ın eserinin festivalde yer alması üzücü

AK Parti Antalya İl Başkanı Taş, Altın Portakal Film Festivali'nde "Kısa Film Yarışması" kapsamında, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın yazdığı "Ah Asuman" öyküsünün filminin gösterimini kınadığını söyledi. Taş, "O kişinin filminin burada yayınlanması ayıptır, skandaldır" dedi.

01.11.2019 15:42  Güncelleme: 15:56

Bir süredir cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı "Ah Asuman" öyküsünden uyarlanan, Ümit Kıvanç'ın yönetmenliğini yaptığı, Settar Tanrıöğen ve Halil Babür'ün başrolünü oynadığı kısa film, dün AKM Perge Salonu'nda, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 'Kısa Film Yarışması' kapsamında gösterildi.

"DEMİRTAŞ'IN ESERİNİN FESTİVALDE YER ALMASI ÇOK ÜZÜCÜ"

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, konuya ilişkin açıklamasında, filmin izletildiğini üzüntüyle öğrendiklerini söyledi. Altın Portakal Film Festivali'nin prestijli ve dünyada tanınmış festival olduğunu aktaran Taş, şöyle konuştu:

"Cezaevinde tutuklu olan, yaptığı açıklamalarla terör örgütü PKK'ya destek vermekten tutuklu bulunan bir siyasetçinin eserinin festivalde yer alması, çok üzücü. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek için bir şey diyemiyorum, oturduğu koltuğun bedelini ödüyor. Bazı yerlerden destek alarak, o koltuğa geldi. O filmi Altın Portakal'da seyirciye izlettirerek, oturduğu koltuğun hakkını verdi. Dün filmin gösterimiyle birlikte parti teşkilatlarımızın telefonları susmadı. Arayan vatandaşlarımız, tepkilerini dile getiriyordu."

AK Parti İl Başkanı Ethem Taş: Selahattin Demirtaş'ın eserinin festivalde yer alması üzücü
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş

"BİR DE ÖDÜL ALIRSA MİLLETE HAKARETTİR"

Filmin yayınlanmasının, hayatını kaybeden askerlere hakaret olduğunu savunan Taş, şunları kaydetti:

"Bunu kınıyoruz, Antalya halkı adına bunun takipçisi olacağız. Sanata ve sanatçıya saygı duyuyoruz. Festivale uluslararası boyutu biz kazandırdık. Kültür ve Turizm Bakanlığımız bu festivale destek veriyor. Güzellikleriyle festivalin gündeme gelmesini istiyoruz. Bu festivalde daha sanatsal filmleri ve toplumun önemli konularına işaret eden filmleri görmek istiyoruz. Demirtaş, terörü destekleyen bir kişidir. O kişinin filminin burada yayınlanması ayıptır, skandaldır. Hele bir de ödül alırsa bu millete hakarettir. Bunu kabul etmeyiz, filmin ödül alması insanların aklıyla dalga geçmek demektir."

AK Parti İl Başkanı Ethem Taş: Selahattin Demirtaş\'ın eserinin festivalde yer alması üzücü

Son Dakika Güncel AK Parti İl Başkanı Ethem Taş: Selahattin Demirtaş'ın eserinin festivalde yer alması üzücü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement