Asıl Şimdi Türkiye'ye Gitmek Gerekir" Dedi ve ... - Son Dakika
Güncel

Asıl Şimdi Türkiye'ye Gitmek Gerekir" Dedi ve ...

Asıl Şimdi Türkiye\'ye Gitmek Gerekir" Dedi ve ...

ALMAN politikacıların hangi ülkede tatil yapacakları hep merak konusudur.

10.09.2016 09:41

ALMAN politikacıların hangi ülkede tatil yapacakları hep merak konusudur. Eski başbakanlardan Helmut Kohl, Avusturya'da, Gerhard Schröder İtalya'da tatil yapardı. Başbakan Merkel de yaz tatilinde İtalya'yı tercih ediyor. Hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri Sigmar Gabriel'in gözde tatil yeri ise Türkiye...

Türkiye, bu yıl turist sancısı yaşıyor. Almanya'yla ilişkilerin gerilmesi, terör korkusu nedeniyle Alman turistler tatil ülkeleri Türkiye'den bu kez uzak durdu. SPD lideri Gabriel, "Asıl şimdi Türkiye'ye gitmek gerekir" dedi ve ekim ayı başında bir haftalığına Türkiye'de olacak. Gabriel, Marmaris'le Kaş arasında, Ege'yle Akdeniz'in buluştuğu turkuaz sularda rüzgara karşı yelken açacak.

KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞMA

Federal Meclis'te gördüğüm Gabriel, Türkiye'ye gideceği günleri iple çektiğini söyledi. Gabriel tatilde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de buluşmak istiyor. Buluşma Kılıçdaroğlu'nun zamanına bağlı. Gabriel, "Kılıçdaroğlu'yla görüşmek istiyorum. Ama bu tamamen Kılıçdaroğlu'nun ajandasına bağlı" dedi. Yelken sporunu seven Gabriel, yelkenle politikanın birbirinden en önemli farkını ise şöyle tarif etti: "Politikanın yönünü rüzgar belirler. Yelkende ise rüzgara karşı açılarak hedefe varılır..."

Kendisine güzel bir tatil dilediğim Gabriel, hazırcevap... "Kesinlikle güzel olacak" dedi.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Asıl Şimdi Türkiye'ye Gitmek Gerekir' Dedi ve ... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement