Bakan Yıldırım: "Acının Büyüklüğünü Saklayarak Neyi İspat Edeceğiz" - Son Dakika
Güncel

Bakan Yıldırım: "Acının Büyüklüğünü Saklayarak Neyi İspat Edeceğiz"

Bakan Yıldırım: "Acının Büyüklüğünü Saklayarak Neyi İspat Edeceğiz"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hatay'daki bombalı saldırının ardından sosyal medyada hayatını kaybedenlerin sayısının açıklanandan fazla olduğu yönündeki paylaşımlarla ilgili konuştu.

14.05.2013 13:13

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hatay'daki bombalı saldırının ardından sosyal medyada hayatını kaybedenlerin sayısının açıklanandan fazla olduğu yönündeki paylaşımlarla ilgili konuştu. Yıldırım, "Acının büyüklüğünü saklayarak biz neyi ispat edeceğiz, sosyal medyanın da sorumlulukları var, herkesin bu tip olaylarda sorumlu olması icap eder" dedi.

İki gündür memleketi Erzincan'da bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan'dan Ankara Merkez Valiliği görevine atanan Selman Yenigün'ü makamında ziyaret etti. Vali Yenigün'e yeni görevinde başarılar dileyen Bakan Yıldırım, yaklaşık iki yıllık görev sürecinde Vali Selman Yenigün'ün başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti.

Ziyaret sırasında gazetecilerin Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının gizlendiği yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapıldığı yönündeki sorusunu yanıtlayan Yıldırım, Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu hatırlatarak, olayın ik anından beri devletin, hükümetin bütün gücüyle acı çeken insanların yanında olduğunu söyledi.

Türkiye'de internet ve iletişimin çok geliştiğinin altını çizen Bakan Yıldırım, "Hiç bir şeyin saklanması gözden kaçırılması mümkün değil. Bunlar tamamen kötü niyetli, kasıtlı bir haber bunlar bu amaçla çıkarılmıştır. Hiç kimsenin bu konuda tereddüdü olmaması lazım. Acının büyüklüğünü saklayarak biz neyi ispat edeceğiz. Bu olayın içinde kimin olduğu belli. İnsanlıktan nasibini almayan canilerin vahşetidir. Bunu küçültmek olsa olsa onlara hizmet olur. Onun için bu tip haberlerde de özellikle de interneti çok geliştirdik. Altyapıyı çok geliştirdik. Biz istiyoruz ki bu mecra doğru kullanılsın. Doğru haberler verilsin. Toplumun kafasını karıştıran, onları galeyana getiren asılsız haberlere itibar edilmesin. Sosyal medyanın da sosyal sorumlulukları vardır. Herkesin bu tip olaylarda sorumlu olması icap eder" diye konuştu.

Bakan Yıldırım, valilik ziyaretinin ardından hava yolu ile Erzincan'dan ayrıldı. - ERZİNCAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bakan Yıldırım: 'Acının Büyüklüğünü Saklayarak Neyi İspat Edeceğiz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement