Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği - Son Dakika
Güncel

Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği

Balıkesir\'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği

Balıkesir'de, CHP Parti Meclisi üyesi Hakkı Akalın ve Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu'nun düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin CHP'nin Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün "Tüm taraflar silah bırakmalı" sözlerini hatırlatarak değerlendirme almak istemesi, toplantıya katılan bazı partililerin tepkisini çekince gerginliğe dönüştü.

26.04.2016 19:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'de, CHP Parti Meclisi üyesi Hakkı Akalın ve Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu'nun düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin CHP'nin Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün "Tüm taraflar silah bırakmalı" sözlerini hatırlatarak değerlendirme almak istemesi, toplantıya katılan bazı partililerin tepkisini çekince gerginliğe dönüştü.

CHP Balıkesir sorumluları Parti Meclisi (PM) üyesi Hakkı Akalın ile Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, bugün İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. İki gündür Balıkesir'de ilçe örgütlerini ziyaret eden, belediye başkanlarıyla bir araya gelen Akalın ve Turpçu, CHP İl Başkanı Ender Biçki ile gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı; AK Parti politikalarını eleştirdi.

Terör olaylarına dikkat çeken Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpçu, "Terör örgütünün çözüm sürecinde bu kadar yığınak yapması, bombaları şehirlere yerleştirmesi, her eve bombalı düzenekler koyması bu devletin istihbarat örgütlerinin gözleri önünde oldu. Bugün en saçma şey Cumhuriyet Halk Partisi'nin terör örgütüyle ya da onun uzantılarıyla yan yana gösterilmesidir. Esas suçu işleyenler, terör örgütüne yardım ve yataklık edenler AKP ve onun önde gelenleridir" dedi.

OPERASYONLARA DESTEK

Açıklamaların ardından söz alan yerel Gazetem gazetesinin muhabiri Otağ Fırıncıoğulları, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün söylediği iddia edilen "Tüm taraflar silah bırakmalı" sözlerini hatırlatarak, iki yetkili isme bu konuda ne düşündüklerini sordu. PKK'nın bir terör örgütü olduğunu vurgulayan Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, "PKK'nın yaptığı eylemlerin hiçbir haklı tarafı yoktur. Devlet ve TSK terör örgütüne karşı ne yapması gerekiyorsa onu yapmaktadır, yapacaktır, yapmalıdır da. Ancak MHP Genel Başkanının dediği gibi 'taş üstünde taş, baş üstünde baş kalmamalı' gibi söylemlerine katılmıyoruz. Şehirler yok edilmemelidir. Terör örgütünün eylemleri sona erinceye kadar gerekli mücadele verilecektir. Şu andaki operasyonları da destekliyoruz" dedi.

Gazeteci Fırıncıoğulları bu yanıt sonrası "Soruma cevap alamadım" diyerek PM üyesi Hakkı Akalın'ın görüşünü almak istediğini söyledi. PKK'nın eli kanlı, bölücü bir terör örgütü olduğunu vurgulayan Akalın da, "Devlet terörle gerektiği gibi mücadele edecektir. Burada ulusal bütünlüğümüze sahip çıkmalıyız. Bunun için özenli ve dikkatli davranmalıyız. İstiklal mücadelesinden gelen partimiz elbette cumhuriyeti korumak için taviz vermeyecektir" diye konuştu.

Akalın konuşurken, izleyici sıralarındaki bir partili ısrarla sorusunu yineleyen gazeteciye "Ortalık yangın yerine dönmüş, Mehmet Tüm ne demiş diye saçma saçma soru soruyorsunuz. Adam gibi soru sorun" diye tepki gösterdi. Fırıncıoğulları bu kez, "Adamlığı sizden mi öğreneceğim. Ne soracağımı siz mi söyleyeceksiniz" diye partiliye yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Ender Biçki ve PM üyesi Akalın, partili adına gazetecilerden özür diledi. Biçki, muhabir Fırıncıoğlu'nu eleştiren bir başka partiliye "Lütfen, basın toplantısı yapıyoruz" dedi. Fırıncıoğulları ve gazeteciler, Başkan Biçki'nin ricasına karşın "Basın toplantısına partililer alınmamalıydı" diyerek salonu terketti.

- Balıkesir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı
  04:23 Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı

  Düzce'de ticari taksi, aynı istikamette giden motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü, motosiklette yolcu konumunda bulunan yaralı kız arkadaşını ambulansa binerken bir an olsun yalnız bırakmadı. Kaza sonucunda 2 kişi yaralandı.

 • Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı
  04:17 Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı

  Düzce'de meydana gelen kaza sonucu ticari taksi ile motosiklet çarpıştı. Motosiklette yolcu olarak bulunan kız arkadaşı yaralanan sürücü, ambulansa binerken onu yalnız bırakmadı. Kaza sonrası yol trafiğe kapatılırken, inceleme başlatıldı.

 • Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı
  03:34 Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir kiliseye düzenlenen saldırıda piskopos dahil en az 4 kişi bıçaklandı. Polis, saldırganın gözaltına alındığını ve olayı bir 'terörist eylem' olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Saldırının ardından kilisenin dışında toplanan yüzlerce kişi, saldırganın kendilerine verilmesini talep etti ve polisle çatıştı. İki polis yaralandı ve 20 polis aracı hasar gördü. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Saldırının kişisel bir eylem olduğu belirtilirken, olaylar birbiriyle bağlantılı değil. Kilise saldırısının ardından güvenlik önlemleri alındı.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti
  03:25 Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti

  Uludere ilçesinde meydana gelen kazada, Ferhat Bilen'in kullandığı hafif ticari araç dereye düştü. İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Abdulkerim Babat, Melek Soylu, Haşim Babat ve Sevim Demircioğlu hayatını kaybetti. Sevim Demircioğlu ise tedavi altına alındı.

 • Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak
  03:09 Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak

  Dünyada milyonlarca kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye'de 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası uygulama kullanıcılarına veda mesajı yolladı. Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanılamayacak.


Advertisement