Colao: Türkiye Dijital Dönüşüm Hamlesiyle Devler Arenasında - Son Dakika
Güncel

Colao: Türkiye Dijital Dönüşüm Hamlesiyle Devler Arenasında

Vodafone Arena'da Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao, Vodafone Arena'nın akıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirtti.

05.09.2014 15:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

, "Bu sayede Türkiye, devrim niteliğindeki dijital dönüşümde en önlerde yer alıyor" diye konuştu.

Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması kapsamında inşaatı devam eden Vodafone Arena'nın çalışmaları hakkında Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman'dan bilgi alan Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao, sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Orman'a ve Beşiktaş Kulübü yetkililerine teşekkür etti.

Colao: Türkiye pazarına inanıyor ve güveniyoruz

Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye'nin ülkenin dijital dönüşümüne liderlik edecek, yatırım odaklı yeni stratejik programı 'Dijital Dönüşüm Hareketi'nin önemine inanıyoruz. Vodafone'un büyüme unsurlarından biri, gelişmekte olan pazarlar ve heyecan verici bu ülkelerde önemli yatırımlar yapıyoruz. Önemli bir potansiyel barındıran bu pazarlarda, uygun fiyatlı akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil veri kullanımı hızla artıyor. Vodafone Türkiye'nin 'Dijital Dönüşüm Hareketi' kapsamında yapacağı yatırımlar için önümüzdeki iki sene toplamda 2 milyar TL'nin üzerinde kaynak sağlayacağız. Bu ek yatırımlar içinde en büyük payı da teknoloji yatırımları alacak."

Vodafone Türkiye'nin kendileri için devler liginde bir operatör olduğunu belirten Colao, inşaatı devam eden Vodafone Arena ziyaretinde sözlerine şöyle devam etti:

"Vodafone Arena ve Beşiktaş JK sponsorluğumuz, Vodafone Grubu olarak Türkiye'de bugüne kadar yaptığımız en büyük yatırımlardan birini oluşturuyor. Vodafone Arena projesine büyük değer veriyor ve bir teknoloji abidesi olacak bu stadyumu heyecan ve merakla bekliyoruz. Tüm dünyada artık 'akıllı stadyum' denilen bir trend var. Bu global trendin Türkiye'deki öncüsü olan Vodafone Arena, inşaat aşamasından itibaren uygulanan akıllı stadyum özellikleriyle misafirlerine dijital bir dünyanın kapılarını açacak. Aynı zamanda bir dünya metropolü olan İstanbul'un yurtdışında tanıtımına da önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Vodafone Arena'nın açılışını heyecanla bekliyor, stadın bir an önce hayata geçmesi için özveriyle çalışan tüm ekipleri gönülden kutluyorum."

Öğüt: Dijital dönüşümün abidesi

Vodafone Grubu'nun Vodafone Arena'ya verdiği destekten büyük mutluluk duyduklarını ve Colao'yu önümüzdeki yıl gerçekleşecek Vodafone Arena açılışında da ağırlamayı arzu ettiklerini belirten Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt ise şöyle konuştu:

'Akıllı Stadyum' vizyonuyla en ileri teknolojilerle donattığımız Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir dijital deneyim yaşatacak ve dijital dönüşüm hareketi vizyonumuzun hayat bulduğu görkemli bir örnek olacak. Vodafone Arena'nın teknolojisi yalnızca Wi-Fi teknolojisi ile sınırlı kalmayarak dünyada örnek gösterilen stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri, genişbant mobil şebeke, mobil aplikasyonlar ve servisler ile zenginleştirilecek. Vodafone Arena'nın toplam sponsorluk değeri 150 milyon doları buluyor. Hayata geçireceğimiz akıllı stadyum uygulamaları stadyumun inşaat aşamasından itibaren inşaat planı ile entegre bir şekilde planlanıyor. Teknolojik altyapısının yanısıra, çok amaçlı kompleks olarak İstanbul'un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da kullanılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin yer alacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak."

Vodafone CEO'su Vittorio Colao'ya Vodafone Arena ziyaretinde Beşiktaşlı futbolcuların imzaladıkları "Colao" yazılı bir forma ve kaşkol da hediye edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Colao: Türkiye Dijital Dönüşüm Hamlesiyle Devler Arenasında - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmit'te tır istinat duvarına çarptı, sürücü hafif yaralı
  14:38 İzmit'te tır istinat duvarına çarptı, sürücü hafif yaralı

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde D100 karayolunda meydana gelen kazada, bakıma giden bir tır kontrolden çıkarak istinat duvarına çarptı. Sürücü hafif yaralı olarak kazayı atlattı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Başıboş köpek dehşeti kamerada: Yaralanan kadın tanınamaz hale geldi
  14:37 Başıboş köpek dehşeti kamerada: Yaralanan kadın tanınamaz hale geldi

  Edirne'de başıboş köpeklerin kovaladığı esnada kaçarken yere düşen ve kanlar içinde kalan yaşlı kadının o anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Edirne'de çok sayıda başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 74 yaşındaki Zehra Oluçay, ölümden döndü. Köpeklerin saldırısı kameraya yansıdı. Mahallede yaşayan öğrenciler, her an köpek saldırısına uğramaktan korktukları için okula gidemediklerini söyledi.

 • İstanbul Valisi Davut Gül, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti
  14:34 İstanbul Valisi Davut Gül, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti

  İstanbul Valisi Davut Gül, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden başarıyla çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na iade-i ziyarette bulundu. Gül, seçim sonrasında kendisini ziyaret eden İmamoğlu'na, tebriklerini iletti.


Advertisement