Ergenekon Davası'nda Ergin Saygun Tanık Olarak Dinlenecek - Son Dakika
Güncel

Ergenekon Davası'nda Ergin Saygun Tanık Olarak Dinlenecek

Ergenekon Davası\'nda Ergin Saygun Tanık Olarak Dinlenecek

Ergenekon Davası'na bakan mahkeme, Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun'un yarın görülecek duruşmada savunma tanığı olarak dinleneceğini açıkladı.

17.10.2012 17:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ergenekon Davası'na bakan mahkeme, Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun'un yarın görülecek duruşmada savunma tanığı olarak dinleneceğini açıkladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nın 247. duruşması sona erdi. Davada tutuklu sanıklarından avukat Kemal Kerinçsiz'in savunma tanığı Ramazan Selçuk ve Burak Güneş dinlendi. Tanık olarak dinlenen Selçuk ve Güneş, Kemal Kerinçsiz'in hukuk dışı bir faaliyetine şahit olmadıklarını belirttiler. Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti daha sonra aldıkları ara kararları açıkladı.

Mahkeme "28 Şubat" soruşturması kapsamında Ankara'da tutuklu bulunan emekli Orgeneral Teoman Koman'ın önümüzdeki duruşmalarda hazır edilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verdi. Mahkeme Ayrıca yarınki oturumda gizli Tanık Selçuk ile savunma tanıkları Özcan Erdoğan ve Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezası verilen emekli Orgeneral Ergin Saygun'un tanık olarak yarınki duruşmada dinleneceğini açıkladı.

TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Mahkeme Heyeti aralarında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay, ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 65 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme, tutukluluk hallerinin devamına kararında "Tutuklu sanıkların atılı suçu işlediklerine ilişkin kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi uygulamalarında tutukluluk için makul suç şüphesinin tutukluluk için yeterli görüldüğü, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı" gerekçelerine yer verdi. - İstanbul/ Silivri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ergenekon Davası'nda Ergin Saygun Tanık Olarak Dinlenecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze'deki İsrail saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 34.097'ye yükseldi
  11:48 Gazze'deki İsrail saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 34.097'ye yükseldi

  Hamas yönetimindeki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde devam eden İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 34.097'ye ulaştığını açıkladı.

 • Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Anadolu Vaşağı Antalya'da Görüntülendi
  11:48 Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Anadolu Vaşağı Antalya'da Görüntülendi

  Antalya'da ormanlık alanda kaydedilen bir fotoğrafta, nesli tükenme tehlikesi altındaki Anadolu vaşağı görüntülendi. Vaşağın ormanda dolaştığı ve dinlendiği görüntülenirken, Anadolu vaşağı uluslararası doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer alıyor ve birinci derecede koruma altında bulunuyor.

 • AKUT Trabzon Ekibi AFAD Akreditasyon Sınavını Başarıyla Tamamladı
  11:47 AKUT Trabzon Ekibi AFAD Akreditasyon Sınavını Başarıyla Tamamladı

  Trabzon'da kurulan AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon ekibi, AFAD'ın Orta Seviye Akreditasyon Sınavını başarıyla tamamlayarak ulusal seviyede akredite olan arama kurtarma ekipleri arasına girdi. AKUT Trabzon ekibi, 62 gönüllüsüyle Trabzon'da orta sınıfta akredite olan ilk arama kurtarma ekibi oldu. Ekip lideri Köksal Ofluoğlu, akreditasyon sürecinin devam edeceğini ve eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

 • Hürmetçi Sazlığı: Kuş Göç Rotası Üzerinde Bir Tablo
  11:45 Hürmetçi Sazlığı: Kuş Göç Rotası Üzerinde Bir Tablo

  Kayseri'de deniz seviyesinden yaklaşık bin 73 metre yükseklikte yer alan Hürmetçi Sazlığı, havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçilerine tablo gibi görüntüler sunuyor. Uluslararası öneme sahip olan bu sulak alan, Erciyes Dağı eteğinde bulunuyor ve yaban hayatı açısından da önem taşıyor. Baharın gelmesiyle birlikte canlanan sazlıklar, kuş cıvıltıları ve camızların huzurlu adımlarıyla ziyaretçilere doğayla iç içe unutulmaz anlar yaşatıyor. Ayrıca, bu bölge manda yoğurdu ve kaymağıyla da meşhur olup, sulak alanın doğal filtreleme sistemi sayesinde yer altı suları besleniyor ve canlılar için hayati bir alan oluşturuyor.

 • Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı
  11:44 Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı

  Sandıklı ilçesine bağlı Kızık köyünde vatandaşlar, muhtarlığın önündeki alanda yağmur duası etti. Duaların ardından muhtarlık ve köy halkı tarafından yemek ikramı yapıldı. Kaymakam Önder Çengel ve Belediye Başkanı Adnan Öztaş, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaparak, beklenen yağmurların kısa zamanda yağmasını diledi. Yağmur duasına çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı
  11:43 Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı

  Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne atanan Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş göreve başladı. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimine ataması yapılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş hasta kabulüne başladı. Şuhut'ta önemli bir eksikliği bulunan kadın hastalıkları ve doğum birimine atanan Yeşiltaş göreve başladı. Atama ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar kadın hastalıkları sorunlarından dolayı Afyonkarahisar civarlarında bulunan hastanelere gittiklerini belirterek, bu sorunun çözülmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.

 • Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı
  11:43 Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Türkiye Burslarıyla eğitim alan yabancı öğrenciler tarafından İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali"nde belgeselden animasyona çok sayıda film yarışırken çeşitlilik ve yaratıcılık öne çıktı.

 • İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı
  11:43 İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Selçuk ilçesindeki turizm hazırlıkları hız kazandı. Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi tarihi yapılarla ünlü olan ilçe, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Çarşı merkezindeki tadilat çalışmaları ve işletmelerdeki denetlemeler devam ederken, ilaçlama ve temizlik çalışmaları da gerçekleştiriliyor.


Advertisement