Fakülte Birincilerine Kutlama Belgeleri Verildi - Son Dakika
Güncel

Fakülte Birincilerine Kutlama Belgeleri Verildi

Fakülte Birincilerine Kutlama Belgeleri Verildi

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi'nin farklı fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere kutlama belgesi verildi.

06.11.2015 11:35

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Fakültelerine birincilikle yerleşen 8 öğrenciye YÖK tarafından kutlama belgesi gönderildi. Belgeler öğrencilere üniversite senato salonunda rektör ve dekanlar tarafından verildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ulusal proje kapsamında 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında devlet ve vakıf üniversitelerinin fakültelerine birincilikle yerleşen bin 351 öğrenci ve ailelerini tebrik etmek amacıyla kutlama belgesi gönderdi.

Uygulama çerçevesinde Harran Üniversitesi senatosunda, senato üyelerinin katılımı ile Rektörlük Toplantı Salonu'nda belgeyi hak eden öğrencilere belgeleri verildi. Senatonun ilk gündem maddesi, YÖK tarafından fakülte birincilerine gönderilen kutlama belgelerinin öğrencilere verilmesi oldu. Harran Üniversitesi'ne birincilikle yerleşen; 'Fen Edebiyat Fakültesinden Ali Kılıç, Veteriner Fakültesinden Abdullah Keskin, Ziraat Fakültesinden Aziz Paça, Mühendislik Fakültesinden Sevdanur Bayyaman, İlahiyat Fakültesinden Yakup Yıldız, İktisat Fakültesinden Ramazan Kılıç, Eğitim Fakültesinden Hatice İriadam ve Tıp Fakültesinden İsa Doğru' adlı öğrenciler belgeleri almaya hak kazandılar.

Birincilikle yerleşen öğrencilere tebrik belgelerini sunan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. YÖK Başkanımızdan gelen tebrik belgelerini verdik. Gençlerimiz birinci olarak yerleştiler. İnşallah okullarını da birinci olarak bitirirler. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç imzasını taşıyan ve öğrencilerin isimlerinin yer aldığı mektupta şu ifadeler yer aldı;

"Değerli Öğrencimiz,

2015-2016 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi 1. olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Bu mektubu, bir ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum.

Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz.

Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır.

Sevgili Öğrencimiz,

Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye'nin geleceği sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye'nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın çalışma ve yücelme azminizin olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım."
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Güncel Fakülte Birincilerine Kutlama Belgeleri Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement