İstanbulkart, Arnavutköy'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı - Son Dakika
Güncel

İstanbulkart, Arnavutköy'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı

İstanbulkart, İBB tarafından belirlenen Arnavutköy'de pilot bölge olarak kullanılmaya başlandı. Ücret Entegrasyon Projesi ile minibüsler de raylı sistemle, deniz yoluyla ve otobüsle tam entegre olacak. Aktarmalı, ücretsiz ve indirimli ödemeler İBB tarafından sübvanse edilecek.

02.03.2024 13:26  Güncelleme: 14:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul'da şehir içi ulaşımda kullanılan İstanbulkart'ta yeni bir dönem başlıyor. İstanbulkart, pilot bölge olarak belirlenen Arnavutköy'de bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, İstanbul'un en önemli meselesinin ulaşım olduğunu belirterek, projeyle kent ulaşımı için önemli bir dönüşümü başlattıklarını söyledi. Yolcular, kart sayesinde aktarma ve indirimden yararlanabilecek.

İstanbulkart, pilot bölge olarak seçilen Arnavutköy'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı

"ÜCRET ENTEGRASYON PROJESİ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında geçen temmuz ayında kabul edilen kararın ardından pilot bölge olarak belirlenen Arnavutköy'de "Ücret Entegrasyon Projesi" tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün, Kurdukları altyapı sisteminin İstanbul geneli için de kurgulayacaklarını aktardı. Akgün, "Artık minibüsler de raylı sistemle, deniz yoluyla, otobüsle tam entegre olacak. Böylece toplu ulaşımda geçerli olan indirimli ve aktarmalı bilet avantajları minibüslerde de geçerli olacak. Aktarmalı, ücretsiz, indirimli ödemeler İBB tarafından sübvanse edilecek." diye konuştu.

İstanbulkart, pilot bölge olarak seçilen Arnavutköy'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı

ENTEGRASYONDAN YARARLANACAK ARAÇLAR BELİRLENDİ

Ücret entegrasyonundan ilk etapta "17+1" koltuk kapasitesindeki araçlar yararlanabilecek. Arnavutköy'deki proje kapsamındaki hatlar ise, "ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8, ARN9, ARN10, ARN11" olarak belirlendi.

İstanbulkart, Arnavutköy\'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbulkart, Arnavutköy'deki bazı minibüslerde kullanılmaya başlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Emre Aytekin: Minibüscü esnafı çok sahipsiz ne akla hizmetle otobüs yaptınız çok pişman olucaklar 3 9 Yanıtla

Advertisement