Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy Açıklaması - Son Dakika
Güncel

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy Açıklaması

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy Açıklaması

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy, "Zeytin dalı harekatı zorunluluktur" dedi.

25.01.2018 17:20

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy, "Zeytin dalı harekatı zorunluluktur" dedi.

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gülsoy, "Dost ve müttefik görünümlü ülkelerin son yıllarda taşeronları aracılığıyla Türkiye'yi terör kıskacına alma çalışmaları dur durak bilmeden devam etmektedir. Irak'ın kuzeyinde sözde bir Kürdistan yaratma hevesleri kursaklarında kalanlar, benzer girişimleri aynı zamanda PKK'nın Suriye kolu olan PYD/ YPG'ye binlerce tır silah yardımı yaparak Suriye'nin kuzeyinde de sergilemekteydi. Türkiye sınırlarının hemen yanı başında terör koridoru oluşturma girişimlerine geçmişte gerek diplomatik hamlelerle gerekse askeri müdahaleler ile gereken cevabı vermiş, kayıtsız kalmamıştır. Türkiye'nin yürüttüğü diploması ve Fırat Kalkanı Harekatı ile vermek istediği mesajı alamayanlar sınırlarımızın hemen yanı başında 30 bin kişilik bir terör ordusu kuracaklarını açıklamaları bardağı taşıran son damla olmuş, kahraman Mehmetçiklerimizin gerekli hazırlıkları yapması sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütünün yuvalandığı Suriye'nin Afrin bölgesine Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştirmiştir" dedi.

'Zeytin Dalı Harekatı bir zorunluluktur' diyen Başkan Gülsoy, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Türkiye Cumhuriyeti diplomatik anlamda yapması gereken her şeyi yapmış, izlenmesi gereken tüm adımları atmıştır. Söz konusu terördür, terörle mücadelenin doğru stratejisi ve taktikleri herkesin malumudur. Türkiye'nin Türklüğü hedef alan girişimleri bertaraf etmesindeki en önemli etmen teröre karşı yürüttüğü kararlı mücadeledir.

Devletimiz bugün sınırlarının yanı başında yuvalanıp gelecekte vatan topraklarımızı hedef alacağı bilinen oluşumları yok etmek için kararlılığını ortaya koymaktadır. Bu noktadan sonra tüm Türk milletine düşen bu kararlı mücadeleye destek olmak, kahraman Mehmetçiklerimizin yanında olmaktır. Kayseri Genç Girişimciler Derneği olarak sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmak istenen terör koridoruna son vermek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatını sonuna kadar destekliyor, Rabbimizden kahraman ordumuzu muzaffer eylemesini niyaz ediyoruz. Türk milletinin birliği Türkiye düşmanlarının hain emellerine ulaşmalarının önünde set olacaktır. PKK, FETÖ, DHKP-C, PYD, YPG, IŞİD gibi terör örgütleri Türk milleti var olduğu müddetçe yaşama imkanı bulamayacaklardır." - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kayseri Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mehmet Gülsoy Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement