Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek - Son Dakika
Güncel

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi\'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri'de yapımı devam eden kayadan oyma Kültepe Müzesi'ne, Kültepe Kaniş/Karum Höyüğü'nden çıkarılan yaklaşık 25 bin eseri teslim edeceğini duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, müzenin sona yaklaşılan bir çalışma olduğunu belirtti ve aynı zamanda Kayseri'yi müzeler şehri yapma yönünde 12 müze çalışması olduğunu söyledi.

17.04.2024 11:58  Güncelleme: 12:00

Kültür ve Turizm Bakanlığının Kayseri'de yapımı devam eden kayadan oyma Kültepe Müzesi'ne, Kültepe Kaniş/Karum Höyüğü'nden çıkarılan yaklaşık 25 bin eseri teslim edeceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kültepe Müzesi'nde sürdürülen çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirtti.

Kültepe Müzesi'nin Türkiye'de ve dünyada adından söz ettiren bir çalışma olacağını vurgulayan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Sivas yolunda 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde kayadan oyma yer altı müzesi bitti, altyapısı tamam, eserlerin sergileneceği projelendirme çalışmaları sürüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile anlaştık, 25 bin civarında, o bölgeden çıkan eser teslim edilecek. Müzemiz kendisinden söz ettirecek, dünyada bir önemli çalışma olacak. Aynı zamanda Kayseri'yi müzeler şehri yapma yönünde 12 müze çalışmamız var."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement