Londra'da Global Sağlık Konferansı yapıldı - Son Dakika
Güncel

Londra'da Global Sağlık Konferansı yapıldı

Londra\'da Global Sağlık Konferansı yapıldı

TÜRKİYE ve İngiltere arasında bir köprü oluşturması amacıyla yapılan iki günlük konferansa Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Büyükelçilik Müsteşarı Ahenk Dereli, Tunus Büyükelçisi Nabil Ben Khedher, Ticaret Başmüşaviri Süleyman Beşli ve LaingBuisson International Limited CEO'su...

26.05.2019 14:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TÜRKİYE ve İngiltere arasında bir köprü oluşturması amacıyla yapılan iki günlük konferansa Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Büyükelçilik Müsteşarı Ahenk Dereli, Tunus Büyükelçisi Nabil Ben Khedher, Ticaret Başmüşaviri Süleyman Beşli ve LaingBuisson International Limited CEO'su Keith Pollard katıldı. Büyükelçi Yalçın, Türkiye-İngiltere ilişkilerinin çok iyi gittiğini, geçen yıl 2.5 milyon İngiliz'in Türkiye'ye tatile gittiğini, Türkiye'den çok sayıda İngiliz gayrimenkul satın aldığını belirterek, "Türkiye'de sağlık sektörünün altyapısı ve sağlık hizmetleri çok güçlüdür. Bu nedenle sağlık hizmeti almak için İngilizler, Türkiye'ye gideceklerdir" dedi.

'BREXIT SONRASI AB DÜZENLEMELERİNE DAHİL OLMAYACAK'

Sunumlarda, 'Brexit' sürecinin iki ülke arasında sağlık alanında uluslararası ve ikili iş birliğine yönelik fırsatlar sunabileceğine de değinildi. Konferasta Brexit sonrası ile ilgili yapılan konuşmalarda; "İngiltere artık AB düzenlemelerine dahil olmayacak bu durum farklı ekonomik bölgelerle ticari iş birlikleri geliştirebilmelerine imkan verecek" denildi. Türkiye'den 15'in üzerinde hastanenin yer aldığı konferansa Acıbadem Hastanesi, Okan Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Cerrahi, International Estetik, Lifemed, Elser, Medipol, Neolife, Dent35, Güven Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, USHAS ve Liv Hospital gibi marka olmuş kuruluşlar katıldı. İngiltere'den Healthcare UK, Global Business Management, Türkiye- İngiltere Sağlık Elemanları Birliği (İTSEB), Birleşik Krallık Ulusal Tüp Bebek Derneği'de yer aldı.

TOPLANTILAR İKİ GÜN SÜRDÜ

Konferansta Büyükelçisi Ümit Yalçın, Ticaret Başmüşaviri Süleyman Beşli, TBCCI Başkanı Barisster Emma Edhem, Global Sağlık Konferansı'nın Türkiye ayağını yürüten Ekspoturk Türkiye'nin CEO'su Beşir Kemal Şahin, İTSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ, TBCCI direktörü Yavuz Sökmen, Global Business Management direktörü Nuri Bulgurcu, Laingbulsson International LTD CEO'su Keith Pollard, Healthcare sektörü başkanı Ufuk Eren, Ushas yetkilileri, Liv Hospital Grup Genel Kordinatörü Meri İştiroti gibi isimlerinde konuşma yaptı. Türkiye-İngiltere sağlık konferansı yuvarlak masa toplantıları ve ikili görüşmeler ikinci gününde sona erdi.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Londra'da Global Sağlık Konferansı yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TOBB Bursa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkiye'yi temsil edecek
  12:05 TOBB Bursa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkiye'yi temsil edecek

  Bursa Ticaret Borsası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Bursa İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun Başkanı Sabriye Şen, Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Komitesi'nde 2 yıl boyunca Türkiye'yi temsilen TOBB Delegesi oldu. Türk dünyası kadın girişimcileri İstanbul'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi ve stratejik adımlar ile iş birliği imkanları değerlendirildi. Şen, Türk kadınlarının ekonomik kalkınmanın lokomotifi olmaya hazır olduğunu belirtti.

 • Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, Vezirköprü'de 7 akülü engelli aracı dağıttı
  12:04 Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, Vezirköprü'de 7 akülü engelli aracı dağıttı

  Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin Vezirköprü temsilciliği, ilçede 7 akülü engelli aracını dağıttı. Dağıtım törenine Belediye Başkanı Murat Gül, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Gül, Hasene Derneği'ne ve Vezirköprü temsilciliğine teşekkür etti. Dağıtım programına katılan Belediye Başkanı Murat Gül ve Kaymakam Özgür Kaya da teşekkür edildi. Akülü araçlar belirlenen engelli bireylere dağıtıldı. Öte yandan, Vezirköprü Öğretmenevi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Yeni binada otel, lokanta ve kafe hizmetleri sunuluyor. Öğretmenevi Müdürü Hasan Dursun, yeni binanın ülkedeki öğretmenevleri arasında sayılı tesislerden biri olduğunu belirtti.

 • Çankırı'da Fırtına Sonucu Bir Minare Yıkıldı
  12:03 Çankırı'da Fırtına Sonucu Bir Minare Yıkıldı

  Çankırı'da etkili olan fırtınaya dayanamayan çifte minareli caminin bir minaresi yıkıldı. Olayda can kaybı ya da yaralanan olmazken, minarenin üzerine yıkıldığı araç ve iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından cami dron ile havadan görüntülendi.

 • Tunceli Çemişgezek'te Camide Çıkan Yangın Hasara Neden Oldu
  12:03 Tunceli Çemişgezek'te Camide Çıkan Yangın Hasara Neden Oldu

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Cihangir köyündeki camide sabah saatlerinde çıkan yangın, itfaiye, jandarma ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sonucunda caminin bazı alanları kullanılamaz hale geldi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu 8 Milyar 801 Milyon TL'ye Ulaştı
  12:02 Van Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu 8 Milyar 801 Milyon TL'ye Ulaştı

  Van Büyükşehir Belediyesi'nin borcunun 2022 yılında 400 milyon lira olduğu, kayyım atanmasıyla birlikte bu borcun 8 milyar 801 milyon 703 liraya yükseldiği açıklandı.

 • Ahşap barakada çıkan yangında 2 köpeği ile birlikte hayatını kaybetti
  12:02 Ahşap barakada çıkan yangında 2 köpeği ile birlikte hayatını kaybetti

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde ilçenin en büyük otellerinden birisinde uzun yıllar aşçıbaşı olarak çalışan İhsan Sarıkaya tek başına yaşadığı konteyner tipi ahşap barakada çıkan yangında 2 köpeği ile birlikte feci şekilde yaşamını yitirdi. Barakanın içinde çok sayıda alkol şişesi bulundu.

 • Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 'şarkılar bizi söyler' adlı konser düzenlendi
  12:01 Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 'şarkılar bizi söyler' adlı konser düzenlendi

  Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), kadınlara finansal destek sağlamak amacıyla 'Şarkılar Bizi Söyler' adlı bir konser düzenledi. KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, kadını ekonomik olarak güçlendirecek bir çalışma yapmak istediklerini belirtti. Konserde Türk Sanat Müzikleri seslendirildi ve konser geliri Kayseri Mikro Kredi Şubesi'ne bağışlandı.

 • Hakem Ayşe Nur Demirhan, maçı durdurup futbolcunun ayakkabısını bağladı
  12:01 Hakem Ayşe Nur Demirhan, maçı durdurup futbolcunun ayakkabısını bağladı

  Zonguldak U13 Ligi'nde oynanan maçta hakem Ayşe Nur Demirhan, Gökçebeysporlu futbolcunun ayakkabısının bağcıklarının çözüldüğünü fark ederek maçı durdurup bağladı. Bu hareket tribünden alkış aldı.

 • Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarını Protesto Ediyor
  12:00 Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarını Protesto Ediyor

  Erzurum'da hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 23 haftadır devam eden 'sessiz yürüyüş' hareketini sürdürüyor. Her hafta Lala Mustafa Paşa Cami avlusunda buluşan hekimler ve sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde pankartlar taşıyarak Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüyor. Yürüyüşçüler, zulüm son bulana kadar sessiz yürüyüşe devam edeceklerini belirtiyor ve tüm hekimleri ve vicdan sahibi insanları bu harekete katılmaya davet ediyor.

 • Suriye'nin ilk astronotu Muhammed Faris hayatını kaybetti
  12:00 Suriye'nin ilk astronotu Muhammed Faris hayatını kaybetti

  Suriye'nin uzaya giden ilk astronotu Muhammed Faris, Gaziantep'te geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yarın Fatih Camii'nde düzenlenecek cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanacak.

 • İlk Türk Astronotun Uzaya Gitmesiyle Astronotluk Çocuklar İçin Hayal Olmaktan Çıktı
  12:00 İlk Türk Astronotun Uzaya Gitmesiyle Astronotluk Çocuklar İçin Hayal Olmaktan Çıktı

  Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bulunan Planetaryum, çocukların ilgi odağı haline geldi. Ücretsiz olarak hizmet veren Planetaryum, uzayı öğrenmek isteyen çocukların ilgisini çekiyor. İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın uzaya gitmesiyle birlikte astronotluk hayali kuran çocukların sayısı arttı.


Advertisement