Nürnberg Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika
Güncel

Nürnberg Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Nürnberg Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Dha DIŞHABER - Nürnberg Film festivalinde ödüller sahiplerini bulduDHA DIŞHABER - Nürnberg Film festivalinde ödüller sahiplerini buldu Nürnberg Film festivalinde ödül töreninde 'En iyi film' 'Çekmeceler' olurken, filmde rol alan Ece Dizdar, Nilüfer Açıkalın ve Tilbe Saran 'En iyi kadın oyuncu' seçildiler.

22.03.2015 12:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dha DIŞHABER - Nürnberg Film festivalinde ödüller sahiplerini buldu DHA DIŞHABER - Nürnberg Film festivalinde ödüller sahiplerini buldu

Nürnberg Film festivalinde ödül töreninde 'En iyi film' 'Çekmeceler' olurken, filmde rol alan Ece Dizdar, Nilüfer Açıkalın ve Tilbe Saran 'En iyi kadın oyuncu' seçildiler.

ALMANYA'nın Nürnberg kentinde 13 Mart tarihinde başlayan ve bugün sona eren 20. Türk-Alman Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu. Ödül töreninde Almanya Parlamentosu Başkan Yardımcısı Yeşiller Partisinden Claudia Roth, Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya 'da hazr bulundu.

Claudia Roth, törene Türkiye'den aldığı elbise ile katılırken yaptığı konuşmada, Demokraside herkesin kendi evinin önünü temizlenmesi gerekir dedi. Roth,Türkiye dahil ülkelerdeki basın sansürünü eleştirdi. Roth, savaşsız ve barış içinde bir dünya istediğini belirtti. Başkonsolos Asip Kaya film festivali başkanı Adil Kaya ve festival yöneticisi Ayten Akyıldız'a birer başarı plaketi verdi.

Asip Kaya, bir diplomat olarak misyonlarının barışı sağlamak olduğunun altını çizdi.

Tören sonrası Quantensprung orkestrası müzik ziyafeti verdi. Ödül törenin ertesi günü ödül alan filmler seyirci ile buluştu.

ÖDÜLLER ŞÖYLE

En iyi film Çekmeler

En iyi kadın oyuncu Çekmeler filmindeki rolleri ile Ece Dizdar, Nilüfer Açıkalın ve Tilbe Saran

En İyi Erkek Oyuncu Tansu Biçer

Jüri Özel Ödülü Bir varmış Bir yokmuş

Öngören Ödülü Genciz Güçlüyüz

Seyirci ödülü İçimdeki İnsan

En iyi kısa film Berleşir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nürnberg Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kastamonu'da Son 21 Yılda 217 Bin 740 Dekar Tarım Arazisi Sulamaya Açıldı
  17:49 Kastamonu'da Son 21 Yılda 217 Bin 740 Dekar Tarım Arazisi Sulamaya Açıldı

  DSİ tarafından yapılan açıklamaya göre, Kastamonu'da son 21 yılda inşa edilen sulama tesisleri ile 217 bin 740 dekar tarım arazisi sulamaya açıldı. Ayrıca, yapılan yatırımlarla 9 baraj ve 2 gölet inşa edilerek 119,68 milyon metreküp su depolama hacmine ulaşıldı. Kastamonu'da taşkın riskini azaltmak için tamamlanan 80 taşkın koruma tesisi ile şehir merkezi, yerleşim yerleri ve arazilerin taşkın kontrolü sağlandı. Ayrıca, Kastamonu'da 86 bin 710 dekar alanda arazi toplulaştırma tescili yapıldı ve 13 HES tesisi ile yıllık 327,38 gigawatt enerji üretimi sağlandı.

 • Çin'in yeni yüksek hızlı treni CR450 saatte 400 km hıza ulaşacak
  17:49 Çin'in yeni yüksek hızlı treni CR450 saatte 400 km hıza ulaşacak

  Çin Devlet Demiryolları Grubu, CR450 inovasyon projesinin ilerlediğini ve bu yılın sonunda prototipin montaj hattından çıkacağını duyurdu. CR450, şu anda hizmette olan CR400 Fuxing trenlerinden daha hızlı olacak ve yüzde 12 daha hafif, yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Ayrıca, proje altyapıda teknolojik inovasyonu da içeriyor. Çin, halkın talebini karşılamak için dünyanın en büyük yüksek hızlı demiryolu ağını inşa etti ve Fuxing trenleri ülke genelinde 31 eyalet düzeyinde faaliyet gösteriyor.

 • Diyarbakır Müzesi'nde Hacivat ve Karagöz gösterisi düzenlendi
  17:48 Diyarbakır Müzesi'nde Hacivat ve Karagöz gösterisi düzenlendi

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan Arkeoloji Müzesi'nde, öğrencilere yönelik Hacivat ve Karagöz gölge oyunu gösterisi düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, çocuklara tarihi sevdirmek, müze sevgisini aşılamak ve Müzekart'ı tanıtmak amaçlandı. Gösteriye katılan öğrenciler, gölge oyunu hakkında bilgilendirildi ve oyun sonrası evlerine şarkılarla dönerek etkinliği değerlendirdi. Etkinlik, 22 Nisan'a kadar devam edecek.

 • Mardin'de 2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
  17:44 Mardin'de 2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Mardin'de, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amacıyla düzenlenen 2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Tuncay Akkoyun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum temsilcileri katıldı. Vali Akkoyun, kentte uygulanan 294 projeden 24'ünün tamamlandığını, 99'unun devam ettiğini ve 171'inin etüt proje aşamasında olduğunu belirtti. Ayrıca, kamu yatırımlarının hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılması için koordinasyona önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Turizmde Yeni Trendler ve Geleceğin Turizmcileri Konuşuldu
  17:44 Turizmde Yeni Trendler ve Geleceğin Turizmcileri Konuşuldu

  Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen etkinlikte, gastronomideki yeni trendler ve turizmin geleceği konuşuldu. Programda, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Kurnaz ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Vahit Oğuz Kiper öğrencilerle buluştu. Konuşmacılar, dijital gelişmelerin gastronomi alanını nasıl dönüştürdüğünü ve turizmdeki gelecek trendlerini anlattılar. Etkinlik, öğrencilere teknik bilgilerin aktarıldığı ve turizmin geleceğinde önemli noktaların paylaşıldığı bir platform oldu.

 • Bitexen Antalyaspor, Atakaş Hatayspor maçı için hazırlıklarını sürdürdü
  17:43 Bitexen Antalyaspor, Atakaş Hatayspor maçı için hazırlıklarını sürdürdü

  Bitexen Antalyaspor, Trendyol Süper Lig'in 33. haftasında Atakaş Hatayspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, ısınma hareketleri, dar alanda pas çalışması ve çift kale maç ile tamamlandı. Maç, 21 Nisan Pazar günü saat 19.00'da Corendon Airlines Park Antalya Stadı'nda oynanacak.

 • Tiran Belediye Binası Protesto Edildi
  17:43 Tiran Belediye Binası Protesto Edildi

  Arnavutluk'ta yolsuzlukla suçlanan Tiran Belediye Başkanı Erjon Veliaj ve ekibini protesto eden yüzlerce kişi belediye binasını ateşe verdi.

 • Karabük'te yüksekten düşen 2 yaşındaki çocuk tedaviye alındı
  17:38 Karabük'te yüksekten düşen 2 yaşındaki çocuk tedaviye alındı

  Karabük'te Yeşil Mahalle'de oynayan 2 yaşındaki Ömer Ali A, dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralanan çocuk, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 • Almus Kaymakamı Emre Çömen, masa tenisi birincisi öğrencileri ziyaret etti
  17:37 Almus Kaymakamı Emre Çömen, masa tenisi birincisi öğrencileri ziyaret etti

  Almus Kaymakamı Emre Çömen, Küçük Kızlar Masa Tenisi İl Birinciliği Yarışması'nda birinci olan Çevreli Şehit Abdullah Eymur Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Çömen, öğrencilerle masa tenisi oynayarak hediyeler verdi. Ayrıca, Kaymakam Çömen, Ataköy, Çevreli ve Kınık Belediye Başkanlarını da ziyaret ederek başarılar diledi.


Advertisement