Polisgücü Spor Challenge II'nin namağlup şampiyonu - Son Dakika
Güncel

Polisgücü Spor Challenge II'nin namağlup şampiyonu

Polisgücü Spor Challenge II\'nin namağlup şampiyonu

Türkiye'nin ev sahipliğinde 10-12 Şubat tarihleri arasında Alanya'da yapılan Avrupa Kulüpler Şampiyonası Challenge II'de Gaziantep Polisgücü namağlup olarak Avrupa Şampiyonu Şampiyon oldu.

13.02.2017 08:18  Güncelleme: 08:25

Milyonlarca dolara Gaziantep'in böyle reklamını yapamazsınız

Tunuva süresince Gaziantep Pdlisgücü sporcularını yalnız bırakmayan GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir "Polisgücü Spor Avrupa Kulüpler Şampiyonası Challenge II'de adeta destan yazdı. Milyonlarca dolar para harcansaydı Gaziantep'in bütün yönleriyle böyle bir tanıtımı yapılamazdı. Şampiyon kulübünüz aynı zamanda Gaziantep'in her yönüyle tanıtımını da gerçekleştirdi" dedi.

10 Şubat'ta başlayan maçlar sonucunda Gaziantep Polisgücü 5'te 5 yaparken rakip kalelere 39 gol gönderdi. Şampiyonanın ardından düzenlenen kupa töreninde Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Gaziantep GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık Karakan, Başkan Vekili Bayram Yüksel, Alanya GHSİM İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Caner Erim ve Mehmet Kaplan hazır bulundu. Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu yaptığı konuşmada ''Antalya olarak yaptığımız bu ev sahipliğinden ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Antalya coğrafi konumu itibariyle birçok branşın ev sahipliğine aday konumdadır. Şampiyon olan Kulübümüz Gaziantep Polisgücü'nü tebrik ediyorum'' dedi

Türk hokeyi yükselişini sürdürüyor

Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık Karakan'da son dönemlerde Türkiye'de hokey sporunun önemli gelişmeler içerisinde olduğunu ve uluslararası arenalarda etkin rol oynadığını ifade ederek '' Günden güne büyüyen ve gelişen Türk Hokeyine kulüpler bazında bir kupa daha kazandıran sporcularımızı tebrik ediyorum. Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'na kıymetli ev sahipliklerinden ötürü teşekkür ederim. Türk Hokeyinin sahip olduğu dinamik büyüme yapısı Ülkemize nice ev sahiplikleri kazandıracaktır. Şampiyonaya katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Bazı ülkeler Türkiye'ye takımlarını göndermedi ama şampiyonaya katılan ülkeler Türkiye'de gördükleri huzur ve barış ortamından dolayı defalarca bizlere teşekkür ettiler. Türkiye hakkında dışarıda yürütülen olumsuz algıyı sporla ve tanıtımla yok edene kadar çalışacağız'' dedi.

Gaziantep'in uluslararası arenada tanıtımı sağlandı

Avrupa Kulüpler Şampiyonası Challenge II'de Gaziantep Polis Gücü Sporu yalnız bırakmayan ve sporculara sürekli moral veren GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir yapılan tanıtımın önemine dikkat çekerek "Bu şammpiyona aynı zamanda Gaziantep'in gastronomisi başta olmak üzere etnoğrafyası kültür ve sanatıyla da tanıtımının yapıldığı, milyonlarca dolar harcansa elde edilemeyecek geri dönüşlerin elde edileceği bir şampiyona olmuştur. Başkanımız Mehmet Kaplan turnuvaya katılan bütün ülkelere ve takınlara adeta ev sahipliği yaparak Gaziantep'in tanıtımı iççin gerekli bütün çabayı göstermiş, takımlara Gaziantep mutfağının bütün lezzetleri ikram edilmiş, her sporcuya ve bütün ülkelere kentimizi temsil eden armağanlar verilmiştir. Tanıtım için sporun önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Şampiyon takımımızı ve sporcularımızı kutlarken Gaziantep'in tanıtımına bsüyük destekler veren Kulüp Başkanımız Sayın Mehmet Kaplan'ı da yürekten kutluyor, spora ve kent tanıtımına verdği destek için teşekkür ediyorum" dedi.

Gaziantep Polisgücü Gaziantep'in dünyaya açılan penceresi oldu

Elde ettikleri şampiyonluğun kendileri için büyük önem taşıdığını ve Gaziantep'e bir şampiyonluk kupasıyla dönmenin onur verici olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan "Şampiyona süresince katılan bütün ülkelere ve kulüplerine adeta Gaziantep evsahibiymiş gibi elimizden gelenleri yaptık. Kentimizin gastoromisi yanında kültürel değerlerinin tanıtımı içinde gerekli faaliyetleri sürdürdük. Bugün Gaziantep'e ve Türkiye'de hokey sporu adına çok önemli bir şampiyonluk kazandırdık. Namağlup ünvanıyla kazandığımız bu kupa aynı zamanda Türkiye'nin ve Gaziantep'in tanıtımı için büyük önem taşıyor. Sporcularımı ve onların başarısına destek olan yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Şampiyonluk kupamızı Gaziantep'e ve Türkiye'ye armağan ediyoruz" dedi.

Şampiyonluk kupası Gaziantep'e armağan edildi

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. EuroHockey Indoor Club Challenge II'de en iyi oyuncu seçilen Railway Union oyunucusu Kenneth Carrol'a ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz ve Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan verdi. Şampiyonanın en iyi kalecisi seçilen Railway Union oyuncusu Stephen O'keeffe'a ödülünü Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu verdi. Aynı sayıda gol atan iki gol kralının Gaziantep Polisgücü'nden olduğu Gol Kralı ödülünü Mahmut Yunus Cengiz ve Rezza Norrouhzaed'e ödülünü EuroHockey Indoor Club Challenge II turnuva direktörü Martin Canniffe verdi. Namağlup Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polisgücü SK'nın kupa ve madalyalarını Antalya GHSİM İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Gaziantep GHSİM İl Müdürü Ökkeş Demir verdi. Kupa ve madalyaların takdiminden sonra Federasyon Başkanı Sadık Karakan ve Başkan Vekili Bayram Yüksel Avrupa Hokey Federasyonundan (EHF) gelen yetkililere plaketlerini takdim etti. Kupa töreni sona erdikten sonra Kulüpler ve İzleyiciler Alanya Atatürk Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları gösterisini izledi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Polisgücü Spor Challenge II'nin namağlup şampiyonu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement