Sağanak Yağmurlarda Evi Yıkılan Şehit Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor - Son Dakika
Güncel

Sağanak Yağmurlarda Evi Yıkılan Şehit Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor

Sağanak Yağmurlarda Evi Yıkılan Şehit Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor

Ağrı’da sağanak yağışlar nedeni ile evleri yıkılan şehit ailesine büyük destek geldi.

26.05.2017 18:33

Ağrı'da sağanak yağışlar nedeni ile evleri yıkılan şehit ailesine büyük destek geldi. İHA'nın haberinin ardından aileye, başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ağrı Valiliği ve Ağrı Belediyesi olmak üzere birçok yerden yardım geldi.

1998 yılında Bitlis'in Tatvan ilçesinde şehit olan Mehmet Cengiz'in Ağrı merkez Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evi, son günlerdeki sağanak yağışlar nedeniyle çökmüştü. İHA'nın şehit ailesiyle ilgili haberinin ardından şehidin annesi Gülizar ve babası Hasan Cengiz'e Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla Ağrı Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sahip çıktı.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın'ın yakından takip ettiği şehit ailesi için Belediye iş makinelerinin yoğun çalışmaları sonucu ev yıkılarak enkazı kamyonlarla şehir dışına taşındı. Evin temelinin düzeltilmesi için kamyonlarla çakıl ve kum getirildi. Şehit annesi Gülizar Cengiz, şimdilik evin yapılmaya başlandığını bu nedenle çok mutlu olduğunu söyledi. Ramazan ayı nedeniyle çok zorluk çektiklerini bu nedenle evin biran önce bitmesini istediğini belirten Cengiz, "Devletimiz ve hükümetimizden Allah razı olsun. Gelip yakından ilgilenerek evimizi yıkıp enkazını kaldırdılar. Evimizin inşaat yapımına başlandı. Biz oğlumuzda ve bazen de kardeşimizde kalıyoruz. Evimiz ne kadar erken yapılırsa biz o kadar rahat ederiz" dedi.

Oğlunu çok özlediğini belirten Cengiz, "Oğlum Mehmet'im olsaydı, ben ona kurban olurdum, evim hiç yapılmasaydı. Şehit oğlumla kardeşimin evinde kaldı, daha sonra askere gönderdim. Daha sonra 10 günlük izne geldi, bana elbise ve kına aldı, ben oğlumu çok özlüyorum. Onu çok seviyordum, ama gitti gelmedi. Oğlum eve geldiğinde babasına yardım ediyordu, hayvanlara bakıyordu, bize çok yardımcı oluyordu" ifadelerini kullandı.

Şehidin ağabeyi Kerem Cengiz ise kendilerine çok yardımcı olan ve haberi yapıp seslerini duyuran İhlas Haber Ajansına teşekkür etti. Ağabey Cengiz, "Aile Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'ya, Valimiz Sayın Musa Işın'a çok teşekkür ediyoruz, aynı zamanda Vali yardımcıları ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz de geldiler bizi ziyaret ettiler. Hepsinden Allah razı olsun, onlar bizi yalnız bırakmadılar" şeklinde konuştu.

Evin inşaatına yeni başlandığını ve çok mutlu olduklarını dile getiren Cengiz, "Kaba inşaatımız başladı. Şu anda çok mutluyuz, hepimiz sevinçliyiz. Allah Türkiye'yi başımızdan eksik etmesin. Şu anda Belediye'ye ait iş makineleri çalışıyor. Herkesten Allah razı olsun" diye konuştu. - AĞRI

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sağanak Yağmurlarda Evi Yıkılan Şehit Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor - Son Dakika


Advertisement