Sakarya'dan Suriye'ye 7 Yardım Tır'ı Gönderildi - Son Dakika
Güncel

Sakarya'dan Suriye'ye 7 Yardım Tır'ı Gönderildi

Sakarya\'dan Suriye\'ye 7 Yardım Tır\'ı Gönderildi

Sakarya İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeliler için toplanan 7 TIR’dan oluşan yardım malzemeleri dualar eşliğinde Adapazarı’ndan gönderildi.

23.02.2014 14:58

Sakarya İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeliler için toplanan 7 TIR'dan oluşan yardım malzemeleri dualar eşliğinde Adapazarı'ndan gönderildi.

Yardım malzemesi taşıyan 7 TIR'ın Sakarya'dan hareket etmesi için düzenlenen törene Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Adapazarı İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas, Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, İHH Sakarya Başkanı Ruhi Ademoğlu, Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Oğuzhan Özkan ve çok sayıda hayırsever katıldı. Aslında çok şey söylemeye gerek olmadığını anlatan İHH Sakarya Başkanı Ruhi Ademoğlu, şöyle konuştu: "Suriye'de 3 yılı aşkın süredir yaşanan felaketin, açlığın ölümlerin hepsinin şahidiyiz. Özellikle son dönemlerde insanların kedi köpek eti yiyerek hayatta kalmaya gayret gösterdiği ama bunu bile bulamayıp, artık açlıktan öldükleri bir dönemi yaşıyoruz. Aslında bu tip sahneleri Sakarya'da çok sıkça yaşıyoruz. Türkiye genelinde de sıkça yaşıyoruz ama Sakarya'da da özellikle Elhamdülillah kardeşliğimizi paylaşmak üzere. Hani derler ya kardeşlik bedel ister. Sakarya halkı da bu bedeli ödemek üzere yollarda. Geçen ay 5 TIR bugün 7 TIR. TIR'lardan 2 tanesi Taraklı ilçemizde, 2 tanesi Geyve'den biri Arifiye biri Sapanca ilçemizden biri de Adapazarı merkezden AK Parti Gençlik Kollarının çalışması neticesinde elde edilmiş bir TIR. Bu 7 TIR'la inşallah yola çıkacağız. Kardeşliğimiz paylaşacağız onlara 'Sana ihtiyacım var' diyen çocukların elini tutmak üzere bu TIR'ları gönderiyoruz. Bu çalışmalarımızda, STK'ların Sakarya'daki dayanışması bu anlamda çok önemli. Bizler için gurur verici. SAKVA, YÖÇEYDER, özellikle Serdivan Kızılay'ı, abilerimiz, kardeşlerimizin bu çalışmalarda elbette emekleri var hepsine teşekkür ediyoruz. Allah onlardan, tüm Sakarya halkından ve bizlerden inşallah razı olur."

Ademoğlu'nun ardından bir konuşma yapan Sakarya Valisi Mustafa Büyük de şunları söyledi: "Dua öncesi bende bu hayırlı hizmeti tebrik etmek istiyorum. Sakaryalıların, hayırda, yardımda, dayanışmada ne kadar üstün bir gayreti olduğunu biliyoruz. Gönülleri büyük, yardımları da büyük. Geçmişte yardıma ihtiyaç duydukları dönemleri de bildikleri için hem ülke içerisinde hem dünyada nerede bir sıkıntı bir ızdırap varsa yardımcı olmaya çalışıyorlar. İnşallah bu güzel birliktelik sivil toplum kuruluşlarıyla hep devam edecek. İhtiyaç varsa biz de onların yanında olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum inşallah Rabbim, huzur içerisinde sükun içerisinde bir dünyaya sahip oluruz ve bunlara da ihtiyaç duymayız."

Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ün konuşmasının ardından Adapazarı İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas dua etti. Sonra yardım malzemesi taşıyan 7 TIR Sakarya'dan uğurlandı. Sakarya'dan Suriyeliler için toplanan yardım malzemesi hareket eden 7 TIR'la birlikte 41 TIR'a ulaşmış oldu. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sakarya'dan Suriye'ye 7 Yardım Tır'ı Gönderildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement