Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Gazeteciler ve Basın Bayramı'nda gazetecilerle buluştu - Son Dakika
Güncel

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Gazeteciler ve Basın Bayramı'nda gazetecilerle buluştu

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ulusal ve yerel basının çalışanlarıyla bir araya geldi. Döğücü, gazetecilere teşekkür ederek, vatandaşın ve kamunun sesi olan meslek grubuna duyarlılıkları ve haber alma özgürlüğüne katkıları için teşekkür etti. Programda ayrıca ilçede hayata geçirilen projeler de anlatıldı. Döğücü, gazetecilerin vatandaşla kamu arasındaki köprü olduğunu vurgulayarak, tarafsız ve güzel çalışan gazetecilerle Sancaktepe'de güzel işler yapacaklarını ifade etti.

24.07.2023 14:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ulusal ve yerel basının çalışanlarıyla bir araya geldi. Kahvaltı programında gazetecilerle buluşan Döğücü, 'Sizi tebrik ediyorum, biliyoruz ki bizlerin yaptığı işleri duyuran, anlatan yeri geldiğinde vatandaşın ve kamunun sesi olan meslek gurubundasınız. Hepimizin sesi olduğunuz, duyarlılığınız ve vatandaşın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Kahvaltının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şeyma Döğücü, ilçede hayata geçirdikleri projeleri de anlattı. Günümüzde iletişimin önemine vurgu yapan Döğücü, "24 Temmuz 1908'de basında sansür kaldırıldı. Bu vesileyle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Bizler de gazetecilerin bu özel gününde sizlerle buluşmak istedik. Sizi tebrik ediyorum? diye konuştu.

VATANDAŞLA KAMU ARASINDAKİ KÖPRÜYÜ OLUYORSUNUZ

Gazetecilerin vatandaşın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunduğunu belirten Döğücü, 'Biliyoruz ki bizlerin yaptığı işleri duyuran, anlatan yeri geldiğinde vatandaşın ve kamunun sesi olan meslek gurubundasınız. Vatandaşla kamu arasındaki köprüyü oluyorsunuz. Hiçbir şeye bağlı olmadan özgür basın olarak çalışan kıymetli kardeşlerimizsiniz. Hepimizin sesi olduğunuz, duyarlılığınız ve vatandaşın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum' diye konuştu.

SANCAKTEPE'DE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Döğücü, 'Dünyanın bir ucunda olan olaydan bizim anında haberimiz oluyor. Aslında bu da hem duyarlılığımızı hem de sorumluluğumuzu artırıyor. Sizlerin görevi sayesinde dünyanın her yerindeki olaylardan haberdar oluyoruz. İnşallah böyle tarafsız, güzel çalışan kardeşlerimizle Sancaktepe'de güzel işler yapacağız. Burada yaptığımız hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştıracağınıza inanıyorum. Her birinizin Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı tebrik ediyorum. Nice güzel günlerde hep beraber çalışmayı temenni ediyorum' ifadelerini kullandı.

Şeyma Döğücü, programın sonunda gazetecilere hediye takdiminde bulundu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Gazeteciler ve Basın Bayramı\'nda gazetecilerle buluştu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Gazeteciler ve Basın Bayramı'nda gazetecilerle buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Lapseki'de düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı
  13:39 Lapseki'de düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı

  Lapseki'de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı. 20 kursiyerin katıldığı kurs 48 saat sürdü. Kursta başarılı olanlara belgeleri düzenlenen törenle verildi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, törende yaptığı konuşmada, Lapseki'nin verimli topraklara sahip olduğunu ve bu meyvelerin zamanında budanmasının önemli olduğunu belirtti. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Kaçan ise projenin amacının lezzetli ve kaliteli ürünlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise kadınların bu sektörde iş imkanı ve ekonomi gelir elde edeceğini söyledi.

 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV, Zekat Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi
  13:39 Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV, Zekat Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğinde zekat konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve bu bilincin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla 'Zekat Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda, zekat ibadetinin önemi vurgulanırken, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin insanlara yardım eli uzattığı ve çeşitli iyilik çalışmaları yaptığı belirtildi. Ayrıca, zekatın mali bir ibadet olduğu ve halkın bu alandaki beklentilerinin karşılandığı ifade edildi.

 • Bitlis'te Antikacıdan Satın Alınan Galatasaray Logolu Zarf Açacağı Satışa Çıkarıldı
  13:38 Bitlis'te Antikacıdan Satın Alınan Galatasaray Logolu Zarf Açacağı Satışa Çıkarıldı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşayan fanatik Galatasaraylı Serhan Karataş, antikacıdan satın aldığı Galatasaray'ın ilk logosunun olduğu zarf açacağını satışa çıkardı. Karataş, zarf açacağının nadide bir obje olduğunu düşünerek açık artırmayla satmayı planlıyor. Galatasaray yönetimi ve koleksiyonerlerin bu objeye sahip çıkması bekleniyor.

 • İstanbul'da Yasa Dışı Ticari Avcılık Denetimi: 4 Ton Balığa El Konuldu, 3 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı
  13:38 İstanbul'da Yasa Dışı Ticari Avcılık Denetimi: 4 Ton Balığa El Konuldu, 3 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı

  İstanbul'da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan denetimlerde 4 ton balığa el konuldu. Denetimler sonucunda 3 kişiye toplamda 78 bin 746 TL idari para cezası kesildi.

 • Sinop'ta İstiklal İlkokulu'nda öğrenci velileri bilgilendiriliyor
  13:38 Sinop'ta İstiklal İlkokulu'nda öğrenci velileri bilgilendiriliyor

  İstiklal İlkokulu, velilere aylık olarak yayımladığı bülten aracılığıyla öğrenci ve veli bütünlüğünü sağlamaya çalışıyor. Bültenlerde okulda işlenen konularla ilgili bilgi paylaşımı yapılırken, velilere çocuk gelişimi ve psikolojisi konusunda rehberlik ediliyor. Veliler ise bülteni düzenli takip ederek, idare ile ortak bir tutum içerisinde çalışmalar yapıyor.

 • Türkiye, Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak
  13:37 Türkiye, Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak

  Türkiye'de ilk kez düzenlenecek Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası'na 50 ülkeden 420 sporcu katılacak. Şampiyona, Antalya EXPO 2016 alanında düzenlenecek ve Türkiye'yi 6 sporcu temsil edecek. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, organizasyonun başarılı olmasını ve olimpiyata en az 6 yürüyüşçü atletle katılmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Bingöl'de 8 Kişi Tutuklandı: 55 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi
  13:36 Bingöl'de 8 Kişi Tutuklandı: 55 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

  Bingöl'de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, çeşitli suçlardan aranan 8 kişi tutuklandı. Vali Ahmet Hamdi Usta, güvenlik güçlerinin 55 kilo toz esrar, 5 kilo skunk, 2 kilo esrar ve 5 gram metamfetamin ele geçirdiğini açıkladı.

 • Tokat Başçiftlik ilçesindeki Kuman Göleti tamamen dondu
  13:35 Tokat Başçiftlik ilçesindeki Kuman Göleti tamamen dondu

  Soğuk havaların etkisiyle Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde bulunan Kuman Göleti tamamen dondu. Yüksek kesimlerde hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü ilçede, 1680 rakımdaki göletin yüzeyi buzla kaplandı. Bölgede bir süre önce etkili olan kar yağışıyla birlikte, buz tutan gölet ve kar manzarası güzel bir görüntü oluşturdu.

 • Elazığ'da 93 bin 800 makaron ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı
  13:35 Elazığ'da 93 bin 800 makaron ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı

  Elazığ'da tütün mamülleri kaçakçılığıyla mücadele kapsamında yapılan operasyonda, 61 bin 800 dolu ve 32 bin boş makaron ile 3 tütün doldurma makinesi ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni dönem vizyonunu ve projelerini açıkladı
  13:35 Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni dönem vizyonunu ve projelerini açıkladı

  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni dönem için gelecek vizyonunu ve projelerini açıkladı.


Advertisement