Şehit Evinde Sözleri Tepki Çeken Başkan'dan Açıklama - Son Dakika
Güncel

Şehit Evinde Sözleri Tepki Çeken Başkan'dan Açıklama

Şehit Evinde Sözleri Tepki Çeken Başkan\'dan Açıklama

Denizli'nin Serinhisar Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Kobaş, Emniyet Müdürü Ahmet Kabukçu'nun şehit haberinin verildiği babaocağında yaptığı açıklamanın yanlış yorumlandığını söyledi.

16.12.2015 18:10

Denizli'nin Serinhisar Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Kobaş, Emniyet Müdürü Ahmet Kabukçu'nun şehit haberinin verildiği babaocağında yaptığı açıklamanın yanlış yorumlandığını söyledi.

Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu'nun Diyarbakır Silvan'da şehit olmasının ardından babasının Pınarcık Mahallesi'ndeki evine protokol üyeleriyle giderek baba Kamil Tarakçı'ya oğlunun şehit olduğu haberini verdi.

NE DEMİŞTİ

Ardından kendisine mikrofon uzatan basın mensuplarına açıklama yapan, üzgün olduklarını belirten Başkan Kobaş, "Tabi ki güzel bir ortam değil, ancak bunlar hayatın içinde olan şeyler. Maalesef 1984'ten beri devam eden olaylar hala devam ediyor. Tabi çok üzgünüz ama sözün bittiği yer gibi duruyor ama sözün bittiği yer değil. Bugün bizim Serinhisar olarak kıvanç ve mutluluk günümüz. Çünkü çok şükür bir şehidimiz daha var, ama tabi zor bir olay. Eğer şehitliği göze alamazsak tabi bağımsızlık hakkımız olamaz. İllaki bir şeyin bedeli vardır. Şehitlikte bu şekilde özgür yaşamanın, bağımsız kalmanın bir bedeli. Şehidimizin üç çocuğu var. Babası yaşlı annesi vefat etmiş durumda. Babası fenalaştı, hastaneye kaldırdık. Artık şehidimize Allah'tan rahmet, kalanlara sabır diliyoruz. İnşallah bu işin bitip, başka da şehitler gelmesini istemiyoruz" dedi.

TEPKİ ÜZERİNE AÇIKLAMA

Başkan Kobaş'ın açıklamasının açıklamasında geçen "Serinhisar olarak kıvanç ve mutluluk günümüz" sözleri, tepki çekince açıklama geldi. Belediyenin resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada; konuşmanın, bazı haber kaynakları tarafından yanlış anlaşılmaya sebep olacak şekilde haber yapıldığını ve gereksiz kamuoyu oluşturulduğu belirtildi. Tepki çeken açıklamasındaki sözlerine açıklık getiren Başkan Kobaş, şunları ifade etti:

"Açıklamada sevindiğimizi ifade etmedim. Bizim için şehitlik önemli bir mertebedir. Vatan savunması adına yaşamlarını yitirenler bizim için çok önemli. Açıklamamdan sevinçli olduğumuzu çıkarmak, sevindiğimizi düşünmek anlamsız bir tutum. Böyle bir yaklaşım içinde olanların da bakış açılarından şüphe ederim. Yalnızca şehadet mertebesine ulaşan bir hemşerimiz için gururlandığımızı ifade etmek istedik."

MEMLEKETİNDE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Öte yandan; şehit Kabukçu için memleketi Denizli'nin Serinhisar İlçesi'nde de gıyabi cenaze namazı kılındı. Serinhisar Çarşı Camisi'nde ikindi namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına; Serinhisar Kaymakamı Hakan Alkan, Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz esnasında bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. - Denizli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehit Evinde Sözleri Tepki Çeken Başkan'dan Açıklama - Son Dakika


Advertisement