Silopi'de Hendek Kapatmada Çatışma; Ölü ve Yaralılar Var (3) - Son Dakika
Güncel

Silopi'de Hendek Kapatmada Çatışma; Ölü ve Yaralılar Var (3)

Silopi\'de Hendek Kapatmada Çatışma; Ölü ve Yaralılar Var (3)

Kepenkler KAPANDI, HALK EVLERİNE ÇEKİLDİ Silopi'de 3 kişinin öldüğü 7 kişinin de yaralandığı olaylar Başak Mahallesi'nde yer yer devam ederken, esnaf kepenklerini kapattı vatandaşlar da evlerine çekildi.

07.08.2015 18:10

Kepenkler KAPANDI, HALK EVLERİNE ÇEKİLDİ

Silopi'de 3 kişinin öldüğü 7 kişinin de yaralandığı olaylar Başak Mahallesi'nde yer yer devam ederken, esnaf kepenklerini kapattı vatandaşlar da evlerine çekildi. Silopi ilçe merkezinin sokaklar boşalırken, ilçeye Şırnak başta olmak üzere çevre illerden otobüslerle polis ve zırhlı araç takviyesi yapıldı. Saat 15.00'den sonra ilçede silah seslerin kesilirken, güvenlik güçlerinin aldığı geniş kapsamlı önlemler sürüyor.

Silopi'de bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyduklarını söyledi. Polisin mahallelerdeki ablukayı kaldırmasını isteyen Sarıyıldız, Şırnak Valisi ile yaptığı görüşmede mahallelerde silahlı kişilerin bulunduğunu kendisine söylediğini kaydetti. Sarıyıldız, "Biran önce polisin geri çekilmesi gerekiyor. Tansiyonun düşürülmesi gerekiyor. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Bunun olması halinde tüm ülkeye diğer kentlere de sıçrayacak. Kaygımız bu temelde biran önce söz konusu polis ablukasının kaldırılması gerekiyor" dedi.

HDP HEYET GÖNDERDİ

HDP Silopi'de durumun normale dönmesini ve yaşanan olayları incelemek üzere aralarında milletvekillerinin de bulunduğu bir heyeti Silopi'ye gönderdiğini açıkladı. HDP heyetinde Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Milletvekilleri Felaknas Uca, Edip Berk, DTK Sağlık Meclisi üyeleri Dr. Ramazan Bülbül, Dr. İbrahim Halil Mert ile SES Eşbaşkanı Selma Atabey bulunuyor.

Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi, yaşanan olaylarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Elçi, "Özellikle yaralıların hastaneye götürülmesi sırasında ve sağlık personelinin uygulandığı öne sürülen kötü muamele konusunda görüntülerin tespit edilip, sorumlular hakkında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Silopi'de Hendek Kapatmada Çatışma; Ölü ve Yaralılar Var (3) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement