16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri - Son Dakika

16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri

07.05.2015 13:16
16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri, System.String[]

Bulancak Sanat Tiyatrosu'nun (BST) kurucularından, 17 Ağustos depreminde depremzedelere su ve erzak götürdükten sonra dönüş yolunda trafik kazasında hayatını kaybeden Mürsel Gülmez anısına düzenlenen tiyatro günlerinin 16.sı yapılacak.

Bulancak Sanat Tiyatrosu'nun (BST) kurucularından, 17 Ağustos depreminde depremzedelere su ve erzak götürdükten sonra dönüş yolunda trafik kazasında hayatını kaybeden Mürsel Gülmez anısına düzenlenen tiyatro günlerinin 16.sı yapılacak.

BST Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Şenol Yaşar, 16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri'nin 11- 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

Festival yürüyüşünün 12 Mayıs'ta yapılacağını belirten Yaşar, cezaevi mevkisinden 13.30'da başlayacak yürüyüşe çeşitli tiyatro grupları ve sanatçıların katılacağını belirtti.

"Yıllardır özenle hazırladığımız programları merak ve heyecanla takip eden Bulancaklıların bizi yine yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz" diyen Yaşar, şunları kaydetti:

"Bu yıl festivalimize yurt dışından iki tiyatro, yurt içinden dört tiyatro topluluğu katılacak. Bu gösterilerin dışında Murat Evgin konseri Bulancaklılarla olacak, Devlet Tiyatrosu oyuncuları atölye çalışmalarında bulunacak, İranlı bir bendir ustası bayan arkadaşlara bendir kursu verecek ve Giresun Fotoğraf Sanatçıları Derneği ise festival boyunca sürecek 75. Yıl Tiyatro Salonu fuayesinde fotoğraf sergisi açacaklar. Bu yıl tiyatromuzda 25. yılını dolduran arkadaşlarımıza plaket takdim töreni yapılırken 'MİSAFİR' oyunumuzun yazarı sayın Bilgesu Erenus da onur konuğu olarak Bulancak'ta olacaktır."

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

707 bin sağlık çalışanı aşılandı! Hafta içi engelli ve yaşlı bakım kuruluşlarında aşılama yapılacak Fenerbahçe'nin anlaşmaya vardığı Mesut Özil, İstanbul'a geldi Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak "Yaza sağ çıkamayabilirim" diyen Seren Serengil sevgilisiyle kayağa gidince tepkilerin ardı arkası kesilmedi Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Şarkıcı İntizar'ın babası yaşamını yitirdi