Son Dakika Haberleri: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru

2 ay önce

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru, System.String[]
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bektaş, mesajında, 19 Mayıs 1919 Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı, Türk milletinin her türlü yokluk ve imkansızlığa rağmen özgür yaşama azim ve kararlılığı ile verdiği, tarihte eşi benzeri görülmeyen kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin başlangıcının yanı sıra milleti aydınlık yarınlara kavuşturan sürecin, bağımsızlık hareketinin başladığı tarih olduğunu belirtti.

Bir milletin kahraman ordusuyla büyük bedeller ödeyerek, yoktan var edilişinin başladığı günün 19 Mayıs 1919 olduğunu ifade eden Bektaş, şunları kaydetti:

"Büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, bağımsız ve özgür yaşama tutkusunu çok iyi bilen Atatürk, milletimizin kötüye giden yazgısının ancak milli birlik ve beraberlik sayesinde başarılabileceğine yürekten inanıyordu. Milli Mücadele, onun içindir ki bağımsızlık ve özgürlüğüne sahip çıkarak, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, esarete karşı koyan bir milleti birlik ve beraberlikle sergilediği bir destan ve onurlu bir mücadelenin adıdır. Bu büyük ve başarı ile çıkılan zorlu kurtuluş mücadelesinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye Devletinin temelleri atılmıştır. Atatürk, en büyük eserimdir dediği 'Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara verdiği önemi, duyduğu güveni göstermiş, onurlu bir mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs Gününü de Sevgili Gençlerimize de bayram olarak armağan etmiştir."

Vali Bektaş, asil milletin, gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, başta Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitleri ve gazileri rahmet, minnet ve şükranla andığını bildirdi.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 02:01 Kaynak: AAHDP, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentisini açıkladı Camiye bırakılan notu gören imam, mutluluktan uçtu İstanbul seçimlerinin ardından Kadir Topbaş, sessizliğini bozdu!