46 - Evıl Edıtıon: Sistem Kötülük Doğuruyor - Son Dakika

46 - Evıl Edıtıon: Sistem Kötülük Doğuruyor

13.12.2012 10:06
46 - Evıl Edıtıon: Sistem Kötülük Doğuruyor, System.String[]

46 dergisi, "46 - Evil Edition"da insanlık tarihinin, Yeşilçam'ın, çizgi film ve çizgi roman aleminin en kötülerini bir araya getirdi.

Mustafa Alabora'nın "Hitler", İrem Sak'ın "Poison Ivy", Erdal Yıldız'ın "Max Cady", Şevket Süha Tezel'in ise "Freddy Krueger" olduğu "46 – Evil Edition" raflara çıktı!

"Kötülük" gibi zor bir konuyu sayfalarına taşıyan "46 – Evil Edition"; aklın sınırlarındaki kahramanları ve prodüksiyonlarıyla yeni bir dünya yarattı. Popüler dünyanın ünlü "en kötü"lerinin, Mehmet Turgut'un objektifinin karşısına geçtiği "46 – Evil Edition"; sınırsız ve benzersiz hayal gücüyle; Mustafa Alabora, Scorpions, Steve Vai, İrem Sak, Vildan Atasever, Erdem Akakçe, Erdal Yıldız, Flört, Kerem Kupacı, Murat Akkoyunlu, Murat Başoğlu, Şevket Süha Tezel, Volkan Keskin- Hasan Yalnızoğlu, Sharon Van Etten ve Stacey Kent'i sayfalarına konuk ediyor. "46 – Evil Edition", tanınmış kalemlerden "kötülük" üzerine hikayeler ve yazılarla da okuyucularına farklı kapılar açıyor.

Tarihin yazdığı en büyük "kötü"lerden biri, Adolf Hitler olarak Mehmet Turgut'a poz veren Mustafa Alabora; kötülüğü "Herkes kendi özgürlüğü için bir savaş veriyor ama diğer taraf için bunun adı kötülük olabiliyor. Bu felsefi bir sorun ve içinden çıkması kolay bir şey değil, menem bir nokta. Kötülük izafi, pencerenize bağlı. Benim için kötülük insan haklarıyla açıklanır; insan haklarına müdahale eden, zedeleyen her şey kötülüktür. Tabii bu koskoca dünyaya yaptığımız tecavüz, hayvanlara yaptığımız eziyet de cabası." diyerek anlatıyor ve ekliyor: "Bazıları katil doğuyor, öldürmek için yaşıyor. Sistem kötülük doğuruyor."

"46 – Evil Edition" için Batman'in düşmanı Poison Ivy olan İrem Sak; "Çok iyi olmak kötüdür, bazen de kötü olmak iyidir" diyerek, "kötü"nün tanımı biraz olumlu, biraz olumsuz olduğunu, olaylara tek yönlü bakamadığını ve kötüden de de iyilik çıkarma derdinde olduğunu anlatıyor. Sak; "Kötü olmasaydı iyinin kıymeti olmazdı, doğru. 'Kötünün de iyisi var' diyor insan bazen. Kötü hep vardı, hep var olacak. Önemli olan bizim ona karşı duruşumuz, teslimiyetimiz…" diyerek sözlerine devam ediyor.

Önce "ZENNE"de izleyici karşısına çıkan, ardından "Uçurum" dizisinde sınırsız ve yaratıcı kötülüğüyle akıllardan çıkmayan Yaman karakterini canlandıran Erdal Yıldız; "46 – Evil Edition"da, Robert De Niro'nun "Cape Fear"da canlandırdığı amansız kötü Max Cady olarak objektif karşısına geçti.

Kötü bir karakter için rolüne hazırlanırken ilk olarak, karakterin içindeki iyiliği aradığını söyleyen Yıldız; "Çünkü kötülük her zaman bir maske. İyilik ise daha güçlü… O yüzden de bunu karakterlerde geliştiriyorum ve ardından kötülüğü alıp bir kalıp olarak iyiliğin üzerine geçiriyorum. İyilik alttan ışıldıyor." diyor. Başarılı oyuncu, kötülük kapısını çaldığında verdiği yanıtı ise şöyle anlatıyor: "Kötülük çok güzelsin ama ben iyiliği seçmek zorundayım."

"46 – Evil Edition" için Freddy Krueger olmayı kabul eden BKM Mutfak oyuncusu Şevket Süha Tezel ise; kötülük yapmanın hastalıklı bir duygu olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Ne kadar derinden geliyorsa, o kadar ürkütücü. Dizgini de vicdan olsa gerek. İşte bu balans ayarları karışması sonucu ortaya çıkan bir hissiyatla yapılıyor demek ki..."

Okuyucularını bu sefer her zamankinden fazla şaşırtmaya hazırlanan "46 – Evil Edition"; herkesi bu düşe ortak olmaya davet ediyor. Okuyucuyu zihninde yakalayan 46, Aralık-Ocak sayısı "Evil Edition" ile yine çok konuşulacak, seyredilecek ve çok okunacak. "46 – Evil Edition", 14 Aralık'ta İstanbul, Antalya ve Trabzon'da, 15 Aralık'ta ise tüm Anadolu'da raflarda!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 46 - Evıl Edıtıon: Sistem Kötülük Doğuruyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ordu'da hastanelerin poliklinik, otopark ve yemekhaneleri yoğun bakıma dönüştürülüyor Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi İran'daki suikast Ortadoğu'yu karıştırdı! Netanyahu 2018'de Fahrizade için "Bu ismi unutmayın" demiş "İntihar etti" dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Kahramanmaraşlı emekli asker, yaptığı doğal ilaçla koronavirüsten korunuyor Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı