49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Doğru - Son Dakika

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Doğru

17.09.2012 15:20
49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Doğru, System.String[]

49.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yayınlanacak "Küçük Sinemacılar" kitabı, çocuklara hediye edilecek.

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yayınlanacak "Küçük Sinemacılar" kitabı, çocuklara hediye edilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 49. Altın Portakal Film Festivali'nde sinema yazarı Banu Bozdemir'in çocuklar için yazdığı ve festival kitapları arasında yer alan "Küçük Sinemacılar" kitabı, yayınlanarak çocuklara hediye edilecek.

Çocuklar için hazırlanan ilk sinema kitabı olma özelliği taşıyan ve 17 bölümden oluşan "Küçük Sinemacılar", Yeşilçam'ı, Hollywood'u, oyunculuk, film türleri, film eleştirmenliği, yapım ekibi, yerli ve yabancı festivalleriyle sinemaya ilgi duyan ya da bu kitapla ilgi duymaya başlayacak çocuklara sinemanın tüm yönlerini anlatacak.

Oyuncu seçimi yönetmeni Harika Uygur, "Okul" ve "Küçük Kıyamet" filmlerinin senaristi Doğu Yücel, "Şans Kapıyı Kırınca" ve "Keloğlan Kara Prens'e Karşı" filmlerinin yönetmeni Tayfun Güneyer, dekor tasarımcısı Hakan Yarkın, sanat yönetmeni Natali Yeres ve Naz Erayda, makyaj sanatçısı Arzu Yurter, Çizgi Filmciler Derneği Başkanı Derviş Pasin, görüşlerini bu kitap aracılığıyla çocuklarla paylaşan isimler arasında yer alıyor.

Banu Bozdemir, kitapla ilgili yaptığı açıklamada, son dönemde çocukların okullarındaki sinema kulüpleriyle sinemaya adım atmaya başladıklarını, bu kulüpler aracılığıyla kadrajı, kompozisyonu, kamera kullanmayı öğrendiklerini belirterek,kitabın bir yandan çocuklara sinemanın büyülü dünyasını tanıtırken bir yandan da büyüdüklerinde severek yapmak isteyebilecekleri başka meslekler olduğunu da anlattığını kaydetti.

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Korona aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci BM Genel Kurulu'nda konuştu! Aşıyı buluş sürecini anlattılar Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı Venezuela Devlet Başkanı Maduro: ABD, eşime benden boşanması için teklif yaptı Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı