500 Kişilik Öğrenci Yurdunun İnşaatı Başladı - Son Dakika

500 Kişilik Öğrenci Yurdunun İnşaatı Başladı

500 Kişilik Öğrenci Yurdunun İnşaatı Başladı
Son Güncelleme: 30.11.2013 10:55

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Uludağ Üniversitesi İnegöl Kampusu içine yapılan 500 öğrenci kapasiteli yurdun inşaatı başladı.10 milyon 500 bin TL'ye mal olacak olan yurdun 2014-2015 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.
AK Parti...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Uludağ Üniversitesi İnegöl Kampusu içine yapılan 500 öğrenci kapasiteli yurdun inşaatı başladı. 10 milyon 500 bin TL'ye mal olacak olan yurdun 2014-2015 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursa Bölge Müdürü Mehmet Müderrisoğlu ve İnegöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hükmet Sami Yıldırımhan ile birlikte inşaatı yerinde inceledi. Şahin, 500 kişilik öğrenci yurdunun gelecek eğitim yılına yetiştirileceğini belirterek, "İnegöl'ümüze çok önemli güzel bir hizmeti daha Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza bağlı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Bölge Müdürlüğü vasıtasıyla kazandırıyoruz. İnegöl Meslek Yüksek Okulu ve İşletme Fakültesi öğrencilerinin konaklaması için 500 kişilik öğrenci yurdunu inşallah gelecek eğitim sezonuna yetiştireceğiz. Böyle güzel bir işe vesile olmaktan dolayı hepimiz çok mutluyuz. Çünkü şu anda İnegöl Meslek Yüksekokulunda yaklaşık 2 bin öğrenci, İnegöl İşletme Fakültesinde de 150 öğrencimiz eğitim ve öğretim görüyor. İnşallah gelecek yıllarda sayı 3 bine kadar çıkacak. Bursa dışından gelen öğrencilerimiz, huzurlu, rahat, sosyal imkanları yüksek konaklama mekanlarda barınacak. Bu konuda Kredi Yurtlar Kurumu'nun iktidarımız döneminde 10 yılda aldığı mesafeler ortadadır. Artık ranzaların atıldığı, çocuklarımızın tek kişilik karyolalarda, içinde çalışma masalarının, lavabo ve banyolarının, spor salonunun, yemekhanelerinin bulunduğu, fiziki imkanlarının güvenlikli olarak inşa edildiği ve sosyal donatılarıyla, geleceğe her yönden mütekamil bir şekilde yetişmesine vesile olacak kredi yurtları binaları yapıyoruz" dedi.

Yurt binasının 10 milyon 500 bin liraya mal olacağı öğrenildi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 500 Kişilik Öğrenci Yurdunun İnşaatı Başladı - Son Dakika


Advertisement