9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmamıştı! Bebeğini göremeden hayatını kaybetti - Son Dakika

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmamıştı! Bebeğini göremeden hayatını kaybetti

27.11.2021 10:22

Gümüşhane SGK İl Müdürlüğü'nde çalışan ve 9 aylık hamile olduğu gerekçesiyle aşı yaptırmayan Vahide Bozer Yaman, izne çıktığı Adana'da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Kadının bebeği ise sezaryenle alındı. Arkadaşlarının vefat haberini alan SGK çalışanları yasa boğuldu.

Gümüşhane SGK İl Müdürlüğü'nde çalışan ve doğum izni için gittiği Adana'da koronavirüse yakalanarak vefat eden 9 aylık hamile Vahide Bozer Yaman'ın aşı yaptırmadığı ortaya çıktı. Kadının vefatı, mesai arkadaşlarını yasa boğdu.

MASASININ ÜZERİNDEKİ ÇİÇEK KAHRETTİ

Hamile olduğu için aşı olmadığı öğrenilen ve karnındaki bebeği sezaryenle alınan Vahide Bozer Yaman, çocuğunu kucağına alamadan koronavirüse yenik düştü. Gümüşhane'de görev yaptığı işyerinde ise geriye sadece masasının üzerindeki çiçeği kaldı.

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmayan genç memur, bebeğini göremeden hayatını kaybetti

İKİNCİ ÇOCUĞUNA HAMİLEYDİ

Gümüşhane Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde memur olarak görev yapan ve ikinci çocuğuna hamile olan Yaman, doğum izni alarak Adana'ya gitti. Burada 2 hafta önce Covid-19 hastalığına yakalanan Yaman, Adana Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı. Bir süre önce durumu ağırlaşınca yoğun bakım servisine kaldırılan Yaman'ın karnındaki çocuğu sezeryan ameliyatıyla kurtarıldı.

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmayan genç memur, bebeğini göremeden hayatını kaybetti

Hasta yatağında kağıda yazarak oğlunun adını "Buğra" koyan Yaman, oğlunu sağ salim dünyaya getirdikten sonra durumu ağırlaştı ve entübe edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Yaman'ın cenazesi bugün memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinin Yukarıçiyanli köyünde toprağa verildi.

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmayan genç memur, bebeğini göremeden hayatını kaybetti

MESAİ ARKADAŞLARI YASA BOĞULDU

Bir kız ve bir erkek çocuk annesi Vahide Bozer Yaman'ın ölüm haberini alan SGK İl Müdürlüğü'ndeki mesai arkadaşları ise yasa boğuldu. Yaman'ın iş yerinde sürekli gülen yüzüyle hatırlandığını ve çok içten olduğunu söyleyen iş arkadaşları, Yaman'ın aralarından çok erken ayrıldığını ifade etti.

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmayan genç memur, bebeğini göremeden hayatını kaybetti

"GERİDE 2 ÇOCUĞU KALDI"

Vahide Bozer Yaman'ın 3 yaşında bir kız çocuğu olduğunu ve 2'inci çocuğunun heyecanını yaşadığını dile getiren çalışma arkadaşı Selma Kartal, "Çok içten, sevecen, cıvıl cıvıl bir arkadaşımızdı. İşinde başarılı olmak için çok çaba sarf ediyordu. Öğrenme azmi vardı. 3 yaşında bir kız çocuğu vardı ve hamileydi. Ailesi yanına gitti doğumunu orada gerçekleştirecekti fakat Covid-19 nedeniyle hastaneye yattığını öğrendik. Sonrasında bebeğini sezeryanle aldılar, kendisi entübe oldu yaklaşık 2 hafta sonra hayatını kaybettiğini öğrendik. Çocuğunu göremedi. Tabi ki her anne gibi hayalleri vardı, çok gençti çok üzgünüz" diye konuştu.

9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmamıştı! Bebeğini göremeden hayatını kaybetti
YORUMLAR (1)
  • Sedf Ters: Aşisiz oldugunu düsunmemekle birlikte pcr yaptirmis olma ihtimali de yüksek yani her türlu mudahalelerden dolayi vefat etmesi mümkün ecel bir de tabi değişmezdi aşı da olsa .Allah rahmet eylesin. Eksik aşılı ölene de aşisiz diyorsunuz malum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 9 aylık hamile olduğu için aşı yaptırmamıştı! Bebeğini göremeden hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement