Son Dakika Haberleri: ABD Askerlerini Anma Törenine 'Yağmur' Nedeniyle Katılmadı

ABD Askerlerini Anma Törenine 'Yağmur' Nedeniyle Katılmadı

2 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump havanın yağmurlu olmasını gerekçe göstererek 1. Dünya Savaşı'nda ölen ABD askerler için Fransa'daki ABD mezarlığında düzenlenen törene katılmadı.

ABD Askerlerini Anma Törenine 'Yağmur' Nedeniyle Katılmadı, System.String[]
ABD Başkanı Donald Trump havanın yağmurlu olmasını gerekçe göstererek 1. Dünya Savaşı'nda ölen ABD askerler için Fransa'daki ABD mezarlığında düzenlenen törene katılmadı. Beyaz Saray, havanın yağmurlu olmasını nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'ın 1. Dünya Savaşı'nda ölen ABD askerler için Fransa'daki ABD mezarlığında düzenlenen törene katılmadığını duyurdu.

"ACINASI KİFAYETSİZ TRUMP YAĞMURA BİLE KARŞI KOYAMIYOR"

Trump'ın bu davranışı sosyal medyada ağır eleştirilere yol açtı. ABD Başkanı'nın bu davranışını bazı kullanıcılar 'Haysiyetsizlik' olarak değerlendirdi. Trump'ın ABD gibi mükemmel bir ülkeyi temsil edemediğini belirten Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Nicholas Soames yaşanan olayı eleştirerek, "Onlar düşmanları ile yüz yüze çarpışarak öldüler. Acınası kifayetsiz Donald Trump ise yaşamını yitirenlere saygısını göstermek için hava durumuna bile karşı koyamıyor" ifadelerini kullandı. ABD Başkanı Donald Trump eşi Melania Trump ile birlikte Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100. yıldönümü sebebi ile hazırlanan anma programına katılmak üzere Fransa'ya gelmişti.

(İHA)Erdoğan'dan Kaşıkçı Açıklaması: Suudi İstihbaratçı Ses Kaydını Dinlerken Şoke Oldu Erdoğan'ın Halk Bankası Sorusuna Yanıt Veren Trump: Döner Dönmez Talimat Vereceğim

Erdoğan, Yerel Seçimlerde 3 Dönem Kuralına Takılan Adaylar İçin Çözümü Açıkladı Türkçe Ezan Çıkışıyla Gündeme Oturan CHP'li Yılmaz: Arapça Ezan Okunmasın Demedim