ABD başkanlığına adaylığını koyan rapçi Kanye West, gözünü 2024 seçimine dikti - Son Dakika

ABD başkanlığına adaylığını koyan rapçi Kanye West, gözünü 2024 seçimine dikti

04.11.2020 20:49

ABD başkanlık seçiminde bazı eyaletlerde sonuçlar belli olurken, en sansasyonel adaylardan olan rapçi Kanye West, seçimi kaybettiğini kabul etti. Şimdiye dek 57 bin oy alan West, gözünü 2024 seçimine dikti.

3 Kasım 2020 ABD başkanlık seçimlerinde yarışan 43 yaşındaki ABD'li ünlü rapçi Kanye West şimdiye kadar yaklaşık 57 bin oy aldı. Kanye West'in en yüksek oy aldığı eyalet ise Tennessee oldu. Kanye West, söz konusu eyalette 10 binin üzerinde oy aldı.

Metro'nun haberine göre; West'in şimdiden gözünü 2024 seçimlerine diktiği öğrenildi.

BİRÇOK PARTİYİ GEÇTİ

Ünlü şarkıcı, eyalette Anayasa Partisi, Yeşil Parti, Sosyalizm ve Özgürlük Partisi'ni geçti. Ancak Özgürlük Partisi'nden Jo Jorgensen 19 bin oyla West'in önüne geçti.

"BÜYÜK AMERİKA VAADİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ"

Daha önce Beyaz Saray koltuğunda oturmak istediğini açıklayan West, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tanrı'ya güvenerek, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek büyük Amerika vaadini gerçekleştirmeliyiz" demişti.

İLK DESTEKÇİSİ ELON MUSK OLMUŞTU

Kanye West'in ilk destekçisi ise Tesla CEO'su Elon Musk olmuştu. Musk yaptığı açıklamada, başkan adayı olan West'i desteklediğini söylemişti.

ABD başkanlığına adaylığını koyan rapçi Kanye West, gözünü 2024 seçimine dikti

Son Dakika Dünya ABD başkanlığına adaylığını koyan rapçi Kanye West, gözünü 2024 seçimine dikti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti