Son Dakika Haberleri: ABD'de Okula Silahlı Saldırı: 17 Ölü, 20 Yaralı!

ABD'de Okula Silahlı Saldırı: 17 Ölü, 20 Yaralı!

6 gün önce

ABD'nin Florida eyaletinin güneyindeki bir okulda meydana gelen silahlı saldırı olayında 17 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı.

ABD'nin Florida eyaletinin güneyindeki bir okulda meydana gelen silahlı saldırı olayında 17 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı.

Florida'da 19 yaşındaki Nikolaus Cruz tarafından bir Marjory Stoneman Douglas Lisesine düzenlenen silahlı saldırıda en az 17 kişi öldü. 3 bin den fazla öğrencinin eğitim gördüğü okuldaki olayda 20 kişi de yaralandı. Polis, saldırganın okulun eski öğrencisi olduğunu açıkladı. Saldırganın gözaltına alındığı belirtildi.

ABD Başkanı Trump, saldırıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada,"Korkunç Florida saldırısı kurbanlarının ailelerine dualarım ve başsağlığı diliyorum. Hiç bir çocuk, öğretmen veya herhangi birisi Amerikan okulunda güvensiz hissetmemelidir. Sadece Vali Rick Scott'la konuştum. Korkunç Florida okul saldırısıyla ilgili kanunen zorla birlikte çalışıyoruz" dedi.

(OK-Y)Altın Düşüşe Geçti Kuzey Kore, Pence ile Toplantıyı Son Dakikada İptal Etmiş

Irkçılıkla Mücadelenin Sembol İsmi Malcolm X'in Felsefesi İnsanları Hala Etkiliyor Fed'in Ocak Ayı Toplantısına İlişkin Tutanaklar Yayınlandı