ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı - Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı

26.10.2020 07:29

ABD'de seçime günler kala Donald Trump destekçileri ile karşıtları arasında arbede yaşandı. New York'ta yaşanan gerginlikte birçok kişi yaralanırken, arbedenin yaşandığı cadde savaş alanına döndü. Polislerin güçlükle müdahale ettiği olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Tüm dünya 3 Kasım'da ABD'de gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerine odaklandı. Seçimlere günler kala mevcut başkan Donald Trump ile Demokratların başkan adayı Joe Biden, seçmenlerine son vaatlerini sıralamaya başladı. İkilinin destekçileri de sokaklara çıkarak kazanmasını istedikleri adayın kampanyasına destek verdi.

New York'un en işlek bölgelerinden biri olan 5. Cadde'deki Trump Tower binası önünde toplanan Trump destekçileri, şehirde tur atmak için bir süre toplu olarak hareket ettikten sonra "Siyahilerin Hayatı Önemlidir" grubu üyeleriyle karşı karşıya geldi.

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga

TRUMP'IN BAYRAĞI AÇILDIKTAN SONRA KAVGA ÇIKTI

Trump'ın destekçileri dev bir Trump bayrağı açarken, iki grup arasındaki sözlü başlayan tartışmalar kavgaya döndü. Yaşanan arbedeye müdahale eden polis, iki gruptan da çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Kavgada, birçok göstericinin yaralandığı görüldü.

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga

TRUMP'IN SİYAHİLERE YAKLAŞIMI PROTESTO EDİLMİŞTİ

Mayıs ayında siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde yaklaşık bir ay süren gösterilerde Trump karşıtı gruplar, ABD Başkanının siyahilere yönelik yaklaşımlarını ve açıklamalarını protesto etmişti.

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı

Son Dakika Dünya ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)
  • SINAV: Müslümanlar her zaman sıkıntıya girer ve ne zaman dininden vazgeçeceği test edilir. Bu bir sınav dünyası, eğer ne olursa olsun dininden vazgeçmezsen sınavı geçersin, ama herşeye isyan edip dininden vazgeçersen sınavdan kalırsın, İnsanların oluşumu zaten bir cezadır. Hiçbirşey örnek olmaz ama, örnek verecek olursak 1 sene boyunca sınav,dershane ve özel öğretmen tutarsın çalışırsın ama sınavı geçemezsen sınıfta kalırsın buda onun gibi birşey... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun yeni görevi 28 Ekim Çarşamba günü açıklanacak Fatih Terim'in görevine devam etmesinin ardından G.Saray yönetiminden ilk açıklama Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu