Son Dakika Haberleri: ABD'nin İpliğini Pazara Çıkaracak Görüntüler Yayınlandı! Teröristleri Kendi Elleriyle Kaçırmışlar
BBC

ABD'nin İpliğini Pazara Çıkaracak Görüntüler Yayınlandı! Teröristleri Kendi Elleriyle Kaçırmışlar

3 gün önce

Rakka'da sıkışan 350 DEAŞ'lı teröristin, ABD askerleri ve PYD'li teröristler tarafından şehir dışına tahliye edildiği anların görüntülerini İngiliz yayın kuruluşu BBC ortaya çıkardı.

Ekim ayında yüzlerce DEAŞ'lı terörist,  ABD ve PKK/PYD ile anlaşarak şehri konvoylar halinde terk etmişti. Yayınlanan görüntülerde, DEAŞ'lı teröristlerin  ABD ile PKK/PYD koruması altında şehri terk ettiği görüldü. Kanlı ittifakın görüntülerini İngiliz yayın kuruluşu BBC yayınladı.

KOALİSYON DA KABUL ETTİ

ABD öncülüğündeki askeri koalisyon, 350 DEAŞ'lının "gizli anlaşma" ile tahliye edildiğini kabul etti. Kentten konvoylarla ayrılan DEAŞ'lı teröristlerin,  Irak ve  Türkiye sınırına kadar ulaştığı iddia ediliyor.

PKK/PYD daha önce  Münbiç'te de DEAŞ ile tahliye anlaşması yapmıştı.


RAKKA'YI TERÖR ÖRGÜTÜNE TESLİM ETMİŞLERDİ

Terör örgütü PKK/PYD,  Suriye'nin  Rakka kentini, DEAŞ'tan almıştı.  ABD eliyle işgal edilen  Rakka,  PKK'ya teslim edilmişti. Teröristler, şehrin merkezine teröristbaşı  Öcalan'ın posterlerini asmıştı. Gizli anlaşmanın görüntülerini paylaşan BBC dahil birçok Batılı yayın organları ise,  Rakka'nın  PKK'nın eline geçmesini zafer gibi duyurmuştu.


Rakka'yı  ABD ile  PKK korumasıyla terk eden DEAŞ'ın konvoyunun izlediği rota da böyle görüntülendi.

RUSYA, RAKKA'DAKİ KİRLİ ANLAŞMAYI AÇIKLAMIŞTI

Rusya'nın  Suriye'deki birliklerinin komutanı Orgeneral Sergey Surovikin, terör örgütü PKK/YPG'nin DEAŞ'ın çatışmadan  Rakka'dan çekilmesi için örgüt liderleriyle anlaştığını ve dünya kamuoyunun yanıltılması için şiddetli çatışmalar çıktığı yönünde haberler yapıldığını belirtmişti.

ABD'den Açıklama Geldi, DEAŞ ve PKK Arasındaki Gizli Anlaşma Deşifre Oldu: Saygı Duyuyoruz

BBC
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Çılgın Adam, Basit Bir İddia Uğruna Araçların Ortasına Uçak İndirdi Türk Jetleri Kuzey Irak'ta PKK Kamplarına Bomba Yağdırdı
Takım Elbise Detayı! Reza Zarrab'ın İtirafçı Olduğu Neredeyse Kesinleşti Designated Survivor Dizisinde Türkiye Aleyhine Algı Operasyonu Yapılıp, FETÖ Aklanmaya Çalışıldı