Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı - Son Dakika

Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı

24.02.2018 11:03
Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı, System.String[]

Afganistan’da 3 ayrı yere gerçekleştirilen terör saldırılarında 4 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin yaralandığı açıklandı.

Afganistan'da 3 ayrı yere gerçekleştirilen terör saldırılarında 4 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin yaralandığı açıklandı.

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Najib Danish, bir intihar bombacısının Kabil'de bulunan diplomatik bölgede saldırısında bulunduğunu onayladı. Afganistan içişleri Bakanı, Najib Danish, sabah saatlerinde bir intihar bombacısının, Kabilin diplomatik bölgelerinden Şaş Darak'ta bir terör saldırısında bulunduğunu açıkladı. Olayın saat 08.20 sularında gerçekleştiğini belirten bakan, saldırıda henüz kimlikleri tespit edilmeyen 1 kişinin öldüğünü ve 6 kişinin yaralandığını söyledi.

Görgü tanığı Abdul Mutallıb "Olay sabah 08.00 sularında yaşandı. Patlamanın ardından her yer toz duman oldu. Gelen ambulansları ancak görebildim" şeklinde konuştu. Saldırının bir diğer tanığı ise " Aslında bu bölgeden sinek bile izinsiz geçemiyor intihar bombacısı nasıl geçmiş aklım almıyor" dedi.

Bölgede ki en yakın hastaneye taşınan 6 yaralıdan 2'sinin durumunun ağır olduğu aktarıldı. Olay hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak teröristin saldırıyı patlayıcı yelek ile gerçekleştirdiği belirtiliyor. Saldırının İçişleri Bakanlığının, Kabil için hazırladıkları yeni güvenlik planını yayınlamasından sonra gerçekleşmesi ise dikkat çekti.

Kabil'in Şaş Darak bölgesinde yapılan bu saldırının yanı sıra ülkenin güneyindeki Helmend ilinin Nad Ali ilçesinde, Taliban'ın, patlayıcı yüklü araç ile askeri bir üssü saldırdığı öğrenildi. Helmand Vali Sözcüsü Ömer Zwak olayda 2 askerin şehit olduğunu belirtti. Taliban militanlarının şehirdeki bir diğer karakola da patlayıcı yüklü araçla saldırıldığı ifade edildi. Zwak, 1 güvenlik görevlisinin öldüğünü ve 5'i çocuk olmak üzere 8 kişinin yaralandığını açıkladı. - KABİL

Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı
Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı
Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı
Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Afganistan'da Üç Bölgeye Terör Saldırısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı